جنین

1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 2 3 4 5 6 7 8 9

لگد زدن جنین چیست و چقدر باید باشد؟، جنین، جنین پسر، جنین دختر - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد لگد زدن جنین چیست و چقدر باید باشد؟، جنین، جنین پسر، جنین دختر ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک جنین را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت کودک آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

مادرانی که باردار هستند و مخصوصا اگر برای بار اول باشد، نگرانی های زیادی را در مورد جنین و حرکات جنین دارند، در این بخش از سایت آکاایران برای شما مطالبی در مورد جنین و حرکات جنین را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

 اگرچه  جنین از هفته 7 یا 8 حرکات خود را آغاز می کند اما تا پیش از هفته  16 و 22 نمی توانید حرکات کودک را در شکم خود احساس کنید.
 

لگد زدن جنین چیست و چقدر باید باشد؟، جنین، جنین پسر، جنین دختر
جنین,جنین پسر,جنین هفته به هفته

حرکات جنین


 

مادرهایی که قبلا بچه دار شده اند خیلی سریع تر و بهتر از مادرانی که بار اول است باردار شده اند، می توانند لگد و تکان های جنین را احساس کنند. مادرهای لاغر نیز بیشتر و بهتر از مادران چاق این حرکات را احساس می کنند. اما این حرکات چگونه هستند؟

حرکات جنین چگونه است؟

مادرها، حرکات جنین داخل رحم را به باز شدن پاپ کورن روی حرارت، لیز خوردن ماهی یا بال زدن پروانه تشبیه کرده اند. ابتدا شاید این حرکات و صداها را به غار و غور گرسنگی یا نفخ تعبیر کنید اما به زودی متوجه می شوید این صداها و حرکات به طور منظم تکرار می شوند و ناشی از حرکات دوست داشتنی کودک است و می توانید تفاوت آنها را تشخیص دهید. اینگونه نشانه ها را بیشتر هنگامی که نشسته یا دراز کشیده اید احساس خواهید کرد.

هر چند وقت یکبار این حرکات انجام می شوند؟

فاصله میان نخستین لگدهای جنین زیاد است. به طور مثال، امروز چندین حرکت او را حس می کنید و فردا دیگر هیچ خبری نیست. البته جنین به طور مرتب در حال حرکت و لگد زدن است اما برخی از آنها ضعیف و یواش است و مادر نمی تواند آنها را احساس کند. اما در سه ماهه دوم، قدرت این لگدها زیاد می شود و مادر به خوبی همه آنها را احساس می کند.

اگر با مادر باردار دیگری صحبت کردید و حرکات فرزندانتان با هم فرق داشت به هیچ وجه نگران نشوید، هر کودکی الگوی رفتاری خود را دارد. جنین ها مانند هم حرکت نمی کنند. اگر حرکات او کمتر از حد نرمال نباشد، تفاوت آن با دیگران مساله مهمی نیست.

آیا باید روند لگدهای او را پیگیری و ثبت کنم؟

هنگامی که جنین لگد می زند به آن توجه داشته باشید و اگر تعداد آن کاهش پیدا کرد حتما با پزشک خود در میان بگذارید. کم شدن حرکات جنین در رحم می تواند نشانه مشکلی باشد. در این حالت باید شرح حال بیوفیزیک یا تست عدم استرس بعلاوه سنجش فراصوتی از مشیمه جنین  انجام دهید تا از سلامت جنین مطمئن شوید.

در سه ماهه سوم، شاید پزشک از ما درخواست کند در طول روز تعداد حرکات و لگدهای کودک خود را بشمارید. برای این منظور روش های مختلف و متنوعی وجود دارد. برای دانستن آنها از پرشک بخواهید به طور دقیق چند روش را توضیح دهد.

یکی از رایج ترین روش ها این است که: یک ساعت از روز را که اصولا جنین حرکت می کند، انتخاب کنید. (بهتر است برای مقایسه هر روز در همان ساعت و حوالی آن لگدهای جنین را شمارش کنید). بنشینید یا دراز بکشید سعی کنید حواستان به جنین باشد. زمان بگیرید تا ببینید چقدر طول می کشد تا 10 ضربه مختلف– لگد، مشت یا حرکت کلی بدن -  را تشخیص دهید. اگر در طول دو ساعت 10 ضربه را احساس نکردید، شمارش را تمام کنید و با پزشک تماس بگیرید.

 

گردآوری گروه کودک اکاایران

 


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله لگد زدن جنین چیست و چقدر باید باشد؟، جنین، جنین پسر، جنین دختر شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تکان خوردن جنین از چند ماهگی شروع می شود , با لگد محکم دردناک بچه چه باید کرد , علت کم شدن حرکت جنین در ماه نهم , کم شدن حرکات جنین نشانه چیست , تکان خوردن جنین در ماه هشتم , حرکات زیاد جنین در شکم مادر , تکان خوردن جنین بصورت ماهی , تکان خوردن موبایل ضرر دارد , تکان خوردن بچه در شکم مادر , تکان خوردن جنین پسرودختر , چک کردن حرکات جنین اوما , لگد زدن بچه در شکم مادر , علت کم تکان خوردن جنین , کم شدن تکان خوردن جنین , 5 گرم کراتین چقدر میشه , تکون نخوردن بچه در شکم , زمان تشخیص حرکات جنین , علت تکون نخوردن جنین , حرکت جنین به شکل است , موقع تکان خوردن جنین , تکونای جنین کمتر شده , حرکت جنین در بارداری , احساس جنین توسط مادر , زياد شدن حركات جنين , اگر جنین تکان نخورد , کودکتان لگد می زنه , لگد زدن جنین دختر , تکانهای شدید جنین , شیش لول بند کابوی , دلیل تکان خوردن ر , کم شدن حرکت کودک , حرکات جنین پسر , شروع حرکت جنین , آغاز حرکت جنین , حرکت جنین پسر , غلت زدن نوزاد , جنین پنج ماهه , رگ خواب تیک 8 , نبض زدن جنین , حرکات جنین , خوردن جنین , حرکت جنین , تکون جنین , جنین چونه , نشان درشم

لگد زدن جنین چیست و چقدر باید باشد؟، جنین، جنین پسر، جنین دختر گردآوری توسط بخش بارداری هفته به هفته سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات