ورزشی مفید برای خانم های یائسه، خانم های یائسه، یائسگی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ورزشی مفید برای خانم های یائسه، خانم های یائسه، یائسگی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک +خانم +های +یائسه را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت کودک آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


ورزشی مفید برای خانم های یائسه، خانم های یائسه، یائسگی
ورزش در یائسگی, فواید یوگا, فواید یوگا در یائسگی
گر گرفتگی به دلیل تغییرات هورمونی بروز می‌کند.

تحقیقات جدید نشان داد یوگا به زنان یائسه در داشتن خوابی بهتر کمک می‌کند.
محققان موسسه گروه سلامت اعلام کردند 12 هفته شرکت در کلاس یوگا موجب کاهش بی‌خوابی زنان شد با این وجود گر گرفتگی آنان همچنان وجود داشت.

عوامل مختلفی از جمله تغییرات هورمونی، گر گرفتگی شدید، افسردگی، اندوه و حتی عوامل اجتماعی بر خواب زنان در دوران یائسگی موثر است. گر گرفتگی به دلیل تغییرات هورمونی بروز می‌کند که موجب افزایش فشار خون و در نتیجه بیداری فرد می‌شود که با تعریق شدید و تغییر درجه حرارت بدن همراه است. بر اساس یافته‌های تحقیقات پیشین، ورزش و رژیم غذایی مناسب به زنان در مبارزه با علائم یائسگی و بی‌خوابی کمک می‌کند.

کاترین نیوتن، محقق این تحقیق از موسسه تحقیقات گروه بهداشت آمریکا اظهار کرد: بسیاری از زنان از بی‌خوابی دوران یائسگی رنج می‌برند و یوگا می‌تواند به این افراد کمک کند. در این تحقیق سایر عوامل از جمله تاثیر اسیدهای چرب امگا 3 بر کیفیت خواب مورد بررسی قرار نگرفته است.

نیوتن افزود: بر اساس گزارش وزارت غذا و داروی آمریکا، درمان هورمونی تنها روش درمانی گر گرفتگی و تعریق شبانه است و تنها تعداد کمی از زنان این روش را انتخاب می‌کنند به همین دلیل محققان به دنبال روش‌های سودمند دیگری برای جایگزینی درمان بی‌خوابی در این دوران هستند.

در این تحقیق از اطلاعات 249 زن سالم که به طوراتفاقی در جلسات یوگا و برنامه‌های ورزشی دیگر شرکت می‌کردند، استفاده شد. نتایج این تحقیق در نشریه یائسگی منتشر شد.


منبع : ایسنا


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله ورزشی مفید برای خانم های یائسه، خانم های یائسه، یائسگی شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

اطلاعاتی در خصوص یائسگی , بارداری خانم های یائسه , نام دیگر یائسگی چیست ؟ , خانم یائسه چیست , خانم های یائسه , ورزش یائسگی , خانم یائسه , زن یائسه

ورزشی مفید برای خانم های یائسه، خانم های یائسه، یائسگی گردآوری توسط بخش سلامت بانوان بهداشت خانم ها سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات