آیا می توانیم کودکان را هر روز حمام کنیم؟ -

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آیا می توانیم کودکان را هر روز حمام کنیم؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت کودک آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


آیا می توانیم کودکان را هر روز حمام کنیم؟
,حمام کردن کودک, حمام بردن کودک, طریقه حمام کردن کودک,[categoriy]

آکاایران: آیا می توانیم کودکان را هر روز حمام کنیم؟

آکاایران بر اساس سن و میزان فعالیت کودکان، دو الی سه بار در هفته نیاز به حمام  دارند

 

به گزارش آکاایران به گفته محققان، بر اساس سن و میزان فعالیت کودکان، تنها دو الی سه بار در هفته نیاز به حمام آنها وجود دارد. در بدن کودکان وجود بعضی باکتری ها تا سن مشخصی لازم تلقی می شود، چرا که بدن بتواند با باکتری های دیگر مقابله کرده و سیستم ایمنی قوی تری در خود بسازد. لذا متخصصان پوست چندین راهکار را برای حمام کودکان ارائه داده اند که، عبارت است از:

  
1. اگر کودک شش الی ۱۱ ساله هستند، دو الی سه بار در هفته حمام و تنها یک بار شامپو زدن در هفته برای مو و بدنشان لازم است.
2. در صورتی که کودکان به طور واضح پس از گل بازی و یا شنا در دریاچه کثیف شده باشند و یا بوی تند عرقشان بیاید، می توان تعداد دفعات حمام در هفته را افزایش داد. 

 

 3. اگر کودکان در ابتدای سن بلوغ قرار دارند، بهتر است که هر روز دوش بگیرند تا از چربی های بدنشان خلاص شوند. پس از سن ۱۲ سالگی، کودکانی که موهای خشک یا فرفری دارند می توانند موهایشان را هر هفت الی ۱۰ روز شامپو کنند.
4. بهتر است برای کودکان از نرم کننده های مو استفاده نشود، اما در صورت نیاز تنها باید آن را در انتهای موها استفاده کرد، نه در کف سر.
هرچند به گفته محققان همه کودکان مانند هم نیستند و هر روش و یا تعداد دفعات هر کودک متفاوت از دیگری است، اما این توصیه ها جنبه عمومی دارد. البته متخصصان خاطرنشان کردند کودکانی که اگزما دارند، باید از توصیه های پزشک خود در رابطه با حمام پیروی کنند.
منبع:isna.irبرای داشتن بچه های سالم تر بخوانید

  • آیا در حمام کردن کودکتان دچار مشکل هستید؟
  • جو فراست می گوید چگونه کودکتان را حمام کنید
  • رعایت مسائل ایمنی حمام کودکان
  • شامپوهای مناسب پوست و موی کودکان
  • کودک تان را اینگونه بشویید !
  • مراقب کودکان در حمام باشید
.
آیا می توانیم کودکان را هر روز حمام کنیم؟ گردآوری توسط بخش بیماری های کودک سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات