لکه بینی در دوران حاملگی | لک بینی در دوران بارداری | علت لک بینی در دوران بارداری | درمان لک بینی در بارداری - آکا

لکه بینی در دوران حاملگی

اگر من در دوران حاملگی با لکه بینی یا خونریزی واژینال مواجه شدم چه کار باید بکنم؟
حتی اگر به نظر برسد که خونریزی قطع شده است بلافاصله با دکتر یا مامای خود تماس بگیرید...

دوران حاملگی

 اگر چه ممکن است که خونریزی واژینال یا لکه بینی به دلیل یک مسئله جزئی باشد، اما احتمال مسائل جدی نیز وجود دارد. احتمالا برای رد هر گونه عوارض و اطمینان یافتن از سلامت شما و فرزندتان، انجام معاینه ضروری است. (اگر خونریزی شما ادامه دارد و یا درد شدید به هر شکلی دارید و دسترسی فوری به پزشک خود ندارید، سریعا" به بخش مراقبتهای فوری (اورژانس) مراجعه کنید.)

فرق بین لکه بینی و خونریزی چیست؟
لکه بینی خونریزی خفیفی است مشابه آن چیزی که احتمالا در اوایل یا اواخر قاعدگی مشاهده می کنید. رنگ آن می تواند از صورتی تا قرمز مایل به قهوه ای تغییر کند (رنگ خون خشک شده).

علل لکه بینی چیست؟
به دلیل افزایش میزان جریان خون دهانه رحم و بافت های اطراف، شما ممکن است بعد از پاپ اسمیر (آزمایش سرطان دهانه رحم)، معاینه داخلی و یا رابطه جنسی لکه بینی داشته باشید. علل دیگر شامل:

خونریزی مربوط به لانه گزینی: ممکن است شما خونریزی کم و خفیفی مربوط به لانه گزینی که احتمالا 11 تا 12 روز بعد از باروری اتفاق می افتد داشته باشید (نزدیک به زمانی که شما متوجه رخ ندادن سیکل قاعدگی می شوید). ممکن است که علت آن لانه گزینی تخم بارور شده در دیواره رحم باشد، پدیده ای که معمولا 6 روز بعد از قاعدگی اتفاق می افتد اما نمی توان به طور قطع مطمئن بود که خونریزی ناشی از لانه گزینی است. خونریزی خیلی خفیف بوده، در عرض 1 تا 2 روز تمام شده، و فقط تعداد کمی از زنان حامله این نوع از لکه بینی را دارند.
سقط خود به خودی یا حاملگی نابجا: لکه بینی می تواند جز علائم اولیه یک سقط خود به خودی یا حاملگی نابجا باشد به خصوص اگر با درد یا انقباضات ( کرامپ) شکمی همراه باشد. در حدود یک چهارم زنان حامله در اوایل حاملگی خونریزی یا لکه بینی دارند و در حدود نیمی از این افراد دچار سقط خود به خودی می شوند. اما اگر سونوگرافی که از جنین شما در حدود هفته های 7 تا 11 انجام می شود نشان دهنده ضربان قلب باشد، شانس ادامه حاملگی شما بیشتر از % است.
عفونتها: لکه بینی ممکن است به دلایل غیر مرتبط با حاملگی باشد. عفونتهای واژینال ( مانند عفونتهای قارچی یا باکتریال) یا عفونتهای منتقله از راه مقاربت ( مانند تریکومونا، گنوره ، کلامیدیا و یا هرپس) ممکن است باعث تحریک و یا التهاب دهانه رحم شوند. دهانه ملتهب رحم، مستعد خونریزی بعد از پاپ اسمیر یا رابطه جنسی است. همچنین ممکن است به دلیل وجود پولیپ (یک نوع توده خوش خیم)، شما بعد از پاپ اسمیر یا نزدیکی جنسی خونریزی یا لکه بینی داشته باشید.
مشکلات جفت یا زایمان زود رس: در سه ماهه دوم و سوم حاملگی، خونریزی یا لکه بینی می تواند نشانه یک مشکل جدی مثل جفت سر راهی، جداشدن جفت (که در این پدیده جفت از رحم جدا می شود) و سقط خود به خودی دیررس (بین 13 هفتگی و اواسط حاملگی) یا زایمان زودرس (بین نیمه حاملگی و 37 هفتگی) باشد.
زایمان طبیعی: ترشح موکوسی که بر اثر وجود خون تغییر رنگ یافته بعد از 37 هفتگی به احتمال زیاد نشانه جدا شدن یک پلاک موکوسی در اثر نرم و گشاد شدن دهانه رحم و آماده شدن آن برای مراحل زایمان می باشد.در این مرحله نیز شما هر لکه بینی و یا خونریزی را باید به پزشک خود اطلاع دهید.
علل ناشناخته: در بعضی از موارد علت لکه بینی در نهایت نیز مشخص نمی شود. تنها کاری که پزشک در این موقع می کند تجویز دستورات احتیاطی شامل ورزش نکردن، خودداری از نزدیکی و خودداری از بلند کردن اشیاء سنگین و موارد دیگر است.
توجه: اگر گروه خونی شما Rh منفی است، هر زمانی که شما دچار لکه بینی یا خونریزی از مهبل می شوید احتیاج به تزریق ایمونو گلوبولین Rh دارید (مگر اینکه مطمئن باشید که گروه خونی پدر بچه نیز Rh منفی است).

منبع:ninisite.com
ویرایش و تلخیص:آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

در صورت بارداری دیدن یک لکه خون ماههای اول , خونریزی اواخر دوران بارداری و علل اصلی آن , لکه بینی بعد از نزدیکی در هفته 13 بارداری , درمان لکه بینی در بارداری در سه ماهه دوم , خونریزی اواخر دوران بارداری و علت های آن , لکه بینی در زنان باردار به علت تپش قلب , دیدن لکه خون در ماه های پایانی حاملگی , خونریزی اواخر دوران بارداری و علت آن , لکه بینی قهوه ای در هفته ششم بارداری , کیست تخمدان باعث لکه بینی در بارداری , علت لکه بینی درهفته های اول بارداری , علت لکه بینی در ماه های اول بارداری , لکه بینی وخون ریزی در دوران بارداری , لک‌های حاملگی را چگونه درمان کنیم؟ , گرفتگی زیر شکم و لکه در اواسط سیکل , لک های قهوه ای در ماه هشتم بارداری , ضربان قلب جنین باعث لک بینی می شد؟ , سیاه خال های در روی دوران بارداری , علت لکه بینی در هفته پنجم بارداری , درمان لکه بینی بارداری در طب سنتی , کیست تخمدان و بارداری و لکه بینی , دلایل کلکه بینی در دورانت حاملگی , لکه بینی در هفته دوازدهم بارداری , دلایل لکه بینی در دوران بارداری , لک بینی و ترشح در اوایل بارداری , علت لکه های قهوه ای در خانم ها , لکه بینی در هفبه هفدهم بارداری , آیا فرد باردار لکه بینی دارد ؟ , لک بینی قهوهای زمان تخمک گذاری , علت لکه بینی چند روزه بین دوره , لکه بینی در روزهای اول بارداری , دلایل لکه بینی در دوران حاملگی , علل لکه بینی در اوایل بارداری , داروی گیاهی برای قطع لکه بینی , علت لکه بینی در اوایل بارداری , ترشح قهوه ای در اوایل بارداری , لکه بینی در هفته دوم بارداری , کیا خونریزی لانه گزینی داشتن , دیدن لک خوی ر ماه اول حاملگی , لکه بینی قهوه ای در بارداری , علت لكه بيني دردوران حاملگي , لکه بینی در ماه سوم بارداری , لکه بینی در ماه اول بارداری , لکه بینی در ماه دوم بارداری , علت خونریزی خفیف در بانوان , لکه بینی در دوران بارداری , درمان لکه بینی در بارداری , لکه بینی قهوای در بارداری , لکه بینی در بارداری صورتی , لکه بینی قهوه ای در اسپرم , لکه دار شدن قبل از قاعدگی , لکه قهوه ای قبل از پریود , علت های لکه بینی در زنان , دلیل خون دیدن در بارداری , دیدن لکه خون در بارداری , علت لکه بینی در بارداری , خونریزی در زمان بارداری , لکه بینی در زنان باردار , لکه بینی اوایل بارداری , درمان لکه بینی بارداری , لک دیدن واژن نماز دارد , لکه بینی در اخر ماه 7 , لکه بینی بارداری روزه , خونریزی زمان بارداری , علت لکه خون در ادرار , لکه قهوای در بارداری , لکه بینی بعد از سقط , لکه خون در 5 ماهگی , دیدن خون و بارداری , لکه خون در بارداری , خوراکی لکه بارداری , لکه قهوی در پریود , علت لکه بینی شدید , عکس برای لکه بینی , لکه بینی در ماه 6 , لک خون دربارداری , لکه بینی ماه نهم , خون به علت شیاف , لک های حاملگی , علل لکه بینی , لک دیدن

گردآوری توسط بخش مراقبت دوران بارداری سایت آکاایران
درمان گرفتگی بینی کودک

درمان گرفتگی بینی کودک

درمان گرفتگی بینی کودک درمان گرفتگی بینی کودک بارداری و نوزاد دوست عزیز داخل بینی نوزاد را تمیز کنید. در صور
قطره بینی نوزاد

همه چیز درباره قطره بینی نوزاد

همه چیز درباره قطره بینی نوزاد قطره بینی نوزاد مشکلات گرفتگی بینی نوزاد را حل می کند. قطره های بینی نوزادان معمولاً محلول های نمکی هستند که بر روی عروق م
درمان گرفتگی بینی در بارداری چگونه است؟

درمان گرفتگی بینی در بارداری چگونه است؟

درمان گرفتگی بینی در بارداری چگونه است؟ درمان گرفتگی بینی در بارداری آیا در بارداری مشکل گرفتگی بینی دارید و فکر می کنید سرما خوردگی یا حساسیت بارداری دارید؟ آرام باشید.گرفتگی بی
گرفتگی بینی در نوزادان و راههای درمان

گرفتگی بینی در نوزادان و راههای درمان

گرفتگی بینی در نوزادان و راههای درمان گرفتگی بینی در نوزادان دیدن اینکه نوزاد تازه متولد شده تان از گرفتگی بینی رنج می کشد، سخت است اما نه به آن اندازه که برای خود کودک آزاردهند
آبریزش بینی کودکان

درمان گرفتگی و آبریزش بینی کودکان

درمان گرفتگی و آبریزش بینی کودکان در این مطلب از ابرتازه ها درباره درمان گرفتگی و آبریزش بینی کودکان توضیحاتی را بیان نموده ایم. برای استفاده از این مطلب با ما همراه باشی
تبلیغات