آکاایران: آرامش پس از صحبت با خود

فواید گفت و گوی خیالی

وقتی که شخص احساس تنهایی میکند و به شدت درگیر احساسات است، به طور ناخودآگاه برای کنترل احساسات با خود صحبت می کند و در اکثر زمان ها این کار باعث آرامش، تصمیم گیری های صحیح و بهبود وضعیت روحی می شود.

فواید گفت و گوی خیالی -آکا

آکاایران: فواید گفت و گوی خیالی


 وقتی که کسی با خودش با صدای بلند حرف می زد اطرافیان با تاسف درباره سلامت روان وی قضاوت می کنند، اما این کار نشان دهنده جنبه های منحصربفرد و هیجان انگیزی از فرد است.
به گزارش آکاایران: کارشناسان در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند صحبت کردن با خود نشان دهنده وجود اختلالات روانی نیست و برعکس نشاندهنده سلامت فرد است. افرادی که با خود با صدای بلند صحبت می کنند.

در زمانی که فرد احساس تنهایی می کند و به شدت درگیر احساسات است، به طور ناخودآگاه برای کنترل احساسات با خود صحبت می کند و در اکثر زمان ها این کار باعث آرامش، تصمیم گیری های صحیح و بهبود وضعیت روحی می شود.


بهتر از دیگران می توانند احساسات خود را کنترل کنند، سازماندهی افکار مثبت و منفی دراین افراد به خوبی انجام می شود، همچنین آنها قابلیت برنامه ریزی دقیق تری برای کارهای خود دارند. حافظه این افراد قوی است و در روابط اجتماعی و معاشرت ها موفق تر از سایرین ظاهر می شوند.
گفتگوی خیالی
براساس تحقیقات هر فردی درطول ۲۴ ساعت حداقل به مدت سه دقیقه با خود حرف می زند که بیشتر این حرف ها حول محور دلجویی، دادن آرامش، سرزنش کردن، یادآوری کارها، حفظ کردن اطلاعات،
تمرین گفتگوی خیالی با اشخاص دیگر و مواردی است که فرد نیاز دارد احساسات خود را کنترل کند و فردی دردسترس نیست تا از او نظرخواهی کند.
در زمانی که فرد احساس تنهایی می کند و به شدت درگیر احساسات است، به طور ناخودآگاه برای کنترل احساسات با خود صحبت می کند و در اکثر زمان ها این کار باعث آرامش، تصمیم گیری های صحیح و بهبود وضعیت روحی می شود.
در گذشته این کارنوعی اختلال ذهنی محسوب می شد، اما اکنون همگام با پیشرفت های پزشکی این کار به عنوان یک روش درمانی طبیعی برای اعتدال بخشی به ذهن و تثبیت وضعیت روحی نامیده می شود.
این یافته ها حاصل پژوهش دانشمندان علوم روانشناسی دانشگاه Bangor University در کشور ولز است.
کارشناسان اعتقاد دارند انسان به دلیل ماهیت اجتماعی خود نیاز به صحبت با دیگران دارد و زمانی که فرد تنها باشد به طور ناخودآگاه شروع به صحبت با خود می کند تا این خلاء تنهایی را پر کند.
کارشناسان بر همین اساس توضیح می دهند که چرا در بیشتر مسابقات ورزشی مانند تنیس ورزشکار باخود صحبت می کند.
ورزشکار از این شیوه برای افزایش روحیه، آرام سازی ذهن، تقویت قوای جسمی و یادآوری تاکتیک های مسابقه استفاده می کند.
البته در کنار مفید بودن این شیوه برای آرام سازی ذهن، کنترل آن باید دردست فرد باشد و تنها برای زمان هایی خاص از این شیوه استفاده کند.
حرف زدن بیش از حد باخود با صدای بلند، عصبانی شدن، خندیدن و گریه کردن و به طور کلی عدم توانایی احساسات می تواند درافراد نشان دهنده ابتلا به اختلالات روانی باشد و فرد برای مشاوره باید به متخصص مراجعه کند.
.

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش مهارتهای زندگی سایت آکاایران
تبلیغات