loading...
طریقه آسان و صحیح نگهداری از کابینت ها -آکا

آکاایران: طریقه آسان و صحیح نگهداری از کابینت ها

آکاایران: طریقه آسان و صحیح نگهداری از کابینت ها
 
 
1) در آپارتمان های نوین امروزی که اپن هستند و کابینت‏ها از پذیرایی و اتاق‏های دیگر به راحتی دیده می شوند توجه به چیدمان و زیبایی کابینت‏ها اهمیت بیشتری پیدا می‏کند. توجه به چیدمان کابینت کمک می‏کند که خانه و آشپزخانه‏تان تمیز و مرتب باشد…

۲) گاهی وقت ها مجبور می شوید برای برداشتن یک وسیله تمام وسایل را به هم بریزید. بهتر است لوازم و وسایلی را که کمتر از آنها استفاده می کنید در طبقات بالاتر و قسمت های عقبی کابینت قرار دهید و وسایلی را که در طول روز چند بار از آنها استفاده می کنید در قسمت های جلویی قرار دهید.

 
۳) معمولا سایه کابینت‏ها روی میزها و سایه هود روی اجاق گاز می‏افتد و موجب می شود نور کافی برای انجام کارهای طبخ و پز وجود نداشته باشد. توصیه می‏شود در آشپزخانه علاوه بر نور عمومی از نور موضعی هم استفاده کنید تا هنگام کار نور کافی و دید بهتری داشته باشید.
 
 
۴) برای صرفه جویی در فضا قابلمه‏های کوچک تر را در قابلمه‏های بزرگ تر قرار دهید. می توانید قابلمه‏ها و لوازمی که زیاد به آنها احتیاج پیدا می‏کنید در کابینت‏ها و قفسه‏های قابل حمل قرار دهید تا مجبور نشوید دایم در کابینت‏ها را باز و بسته کنید و دسترسی راحت تری به وسایل داشته باشید.
 
۵) قرار دادن لوازم و وسایل برقی که به ندرت مورد استفاده قرار می‏گیرند روی کابینت و میز آشپزخانه فضای زیادی می‏گیرند که برداشتن و قرار دادن آنها در کابینت فضای زیادی در اختیارتان قرار می‏دهد.
 
۶) رنگ‏های قرمز و نارنجی به رنگ‏های مهیج و اشتها آور معروف اند و می‏توانید در دکوراسیون آشپزخانه و انتخاب رنگ کابینت از آنها استفاده کنید.
 
۷) نصب پوستر و عکس‏های دلپذیر از میوه‏ها و سبزی‏ها در آشپزخانه شما را به تغذیه سالم تشویق می‏کند و در رفتارهای غذایی سالم نقش دارد. داخل یا روی در کابینت‏هایی که زیاد آنها را باز و بسته می کنید از این تصاویر استفاده کنید.
 
 

به گزارش آکاایران: تهیه و تنظیم : مجله تالاب

.

منبع :

گردآوری توسط بخش مهارتهای زندگی سایت آکاایران


تبلیغات