چگونه به خود عطر و ادکلن بزنیم؟ -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چگونه به خود عطر و ادکلن بزنیم؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

,[categoriy]

آکاایران: چگونه به خود عطر و ادکلن بزنیم؟

آکاایران: عطر زدن نیز آداب خاص خود را دارد و برای اینکه بتوانید از همه مزایای یک عطر خوشبو استفاده کنید باید بدانید که چگونه آنرا اسپری کنید.

به گزارش آکاایران: به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ عطرها قرن هاست که استفاده می شوند. زمانی که عطر توسط خانم ها استفاده شود، معمولا با نام پرفیوم (perfume) و زمانی که توسط آقایان استفاده شود با نام کالون (cologne) شناخته می شود. بهرحال انواع مختلفی از عطر در بازار موجود است. اسپری های بدن و عطرهای روغنی نیز از خودشان رایحه ی دلپذیری منتشر میکنند. نوع عطری که استفاده میکنید، تا مقدار زیادی تعیین کننده ی چگونگی استفاده از آن است.

عطر و یا اسپری بدن برای خانم ها

 1. به آرامی عطر را به گردن خود اسپری کنید. شیشه ی آن را ۱۵ تا ۱۸ سانتی متر از گردن خود فاصله دهید و کمی چانه ی خود را بالا نگاه دارید. یک یا دو بار اسپری کنید.
 2. مچ هر دستتان را برگردانید و یک بار عطرتان را اسپری کنید. شیشه ی آن را هنگام اسپری ۱۰ تا ۱۲ سانتی متر از مچتان فاصله دهید.
 3. عطر را در فضای روبروی خود اسپری کرده و در آن راه بروید. فقط زمانی این کار را انجام دهید که پیش تر، از همین عطر استفاده کرده اید و هنوز از سری پیش رایحه ی عطر بر روی پوستتان وجود دارد. پس تنها چیزی که نیاز دارید تازه سازی عطرتان است.
مقاله مرتبط: روش صحیح عطر زدن برای افزایش دوام و ماندگاری بوی آن

عطر و یا اسپری بدن برای آقایان

 1. عطرتان را یک یا دو بار بر روی استخوان ترقوه ی خود زیر گردنتان اسپری کنید. شیشه ی عطرتان را از ۱۸ سانتی متر دورتر نکنید.
 2. عطر را به ران خود اسپری کنید. یک اسپری سریع به جلوی هر ران کافی است. رایحه ی آن در طول روز افزایش پیدا میکند.
 3. عطرتان را به مچ دست خود اسپری کنید. شیشه ی آن را به فاصله ی ۱۰ سانتی متر از مچ هر دستتان نگاه داشته و یک بار اسپری کنید.

عطرهای روغنی

 1. به پشت آویز گوشتان بزنید. ذره ای از عطر را به پشت هر گوشتان بمالید و اجازه دهید تا خشک شود.
 2. به داخل مچ هر دستتان عطربزنید. برای یک اثر طولانی مدت تقریبا تمام داخل مچ دست خود را به عطرتان آغشته کنید.
 3. عطرتان را بر روی گلوی خود بمالید. بین استخوان های ترقوه و بالای قفسه ی سینه محل خوبی برای آن است.
 4. عطرتان را بر روی هر نقطه ی دارای نبض دیگری از بدنتان که می خواهید بکار ببرید. هرچه بیشتری استفاده کنید، رایحه ی قوی تری از بدن شما پراکنده میشود.

نکات:

 • پس از اسپری به مچ دست هایتان، آن ها را بهم نمالید.
 • همیشه پیش از استفاده عطر، با بخشی از پوستتان آنرا برای واکنش های آلرژیک تست کنید.
.

منبع : alamto.com


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله چگونه به خود عطر و ادکلن بزنیم؟ شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

چگونه حرف خود را بزنیم , چگونه لیس بزنیم

چگونه به خود عطر و ادکلن بزنیم؟ گردآوری توسط بخش مهارتهای زندگی سایت آکاایران
تبلیغات