چرا زنان درد را بیشتر از مردان احساس می کنند؟
 
پزشکان تفاوت‌های جنسیتی را مورد ارزیابی قرار دادند تا دریابند که هر دو جنسیت زن و مرد چگونه به دردهای ناشی از بیماری‌های 
پزشکان تفاوت‌های جنسیتی را مورد ارزیابی قرار دادند تا دریابند که هر دو جنسیت زن و مرد چگونه به دردهای ناشی از بیماری‌های مزمن مثل سندرم روده تحریک‌پذیر که نرخ ابتلا به آن در زنان بیشتر از مردان است واکنش نشان می‌دهند...

چرا زنان درد را بیشتر از مردان احساس می کنند؟

.متخصصان مغز و اعصاب در انگلیس تاکید کردند که زنان نسبت به درد واکنش‌های عمیق‌تر و شدیدتری از خود بروز می‌دهند و بنابراین درد بیشتری را در مقایسه با مردان احساس می‌کنند.

 در بررسی‌های انجام شده با استفاده از اسکنرهای مغزی ام‌آرآی معلوم شد که فرآیند درد در مغز زنان متفاوت از مغز مردان است.

پزشکان تفاوت‌های جنسیتی را مورد ارزیابی قرار دادند تا دریابند که هر دو جنسیت زن و مرد چگونه به دردهای ناشی از بیماری‌های مزمن مثل سندرم روده تحریک‌پذیر که نرخ ابتلا به آن در زنان بیشتر از مردان است واکنش نشان می‌دهند.
به گزارش روزنامه دیلی میل، پروفسور قاسم عزیز سرپرست تیم پزشکان لندن و ژاپن در انستیتو وینگیت و دانشگاه کوئین ماری در لندن به همراه دستیاران خود روی فعالیت مغزی و واکنش‌های 16 زن و 16 مرد در مراحل پردازش درد در مغز مطالعه کردند تمام این شرکت‌کنندگان سالم بودند. در طول آزمایشات معلوم شد که نواحی پردازش ترس در مغز زنان فعالیت کمتری دارد اما در نواحی مربوط به جلوگیری از مواجهه با درد فعالیت مغزی آنها بیشتر می شود.


منبع:سیمرغ
ویرایش وتلخیص:آکاایران
                                                                                                         

گردآوری توسط بخش خصوصیات زنان و مردان سایت آکاایران


تبلیغات