شباهت زنان به مردان روزبه‌روز بیشتر می‌شود - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد شباهت زنان به مردان روزبه‌روز بیشتر می‌شود ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته خصوصیات زنان و مردان از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 شباهت زنان به مردان روزبه‌روز بیشتر می‌شود

تحقیقی که روی 250 جمجمه بازمانده از سده‌ 16 تا 20 میلادی صورت گرفته، نشان می‌دهد تفاوت‌های میان چهره زنان و مردان به وضوح کمتر شده و این چهره زنان قرن حاضر است که خصوصیات مردانه بیشتری پیدا کرده است.

 تحقیق گسترده‌ای که توسط محققان دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی صورت گرفته، نشان می‌دهد چهره مردان و زنان طی 4 قرن گذشته، تغییرات متعددی را تجربه کرده و به چهره جنس مخالف نزدیک‌تر شده است. این تحقیق که روی 250 جمجمه به‌جامانده از مردان و زنان اسپانیولی و پرتغالی انجام شده...

شباهت زنان با مردان,خصوصیات زنان,خصوصیات مردان

 نشان می‌دهد طی 4 قرن گذشته روند این شباهت جمجمه‌ای- صورتی، مخصوصا در زنان تسریع شده و تشخیص چهره آنان را از مردان به مراتب مشکل‌تر کرده است.

دکتر آن راس، دانشیار رشته مردم‌شناسی و یکی از اعضای این گروه تحقیقاتی، می‌گوید: «شناخت ویژگی‌های اسکلتی مردم ساکن هر منطقه به تفکیک بقایای کشف‌شده کمک می‌کند و از سوی دیگر شناخت اسکلت چهره‌ها و جمجمه برای تشخیص‌های جنایی و باستان‌شناسی حائز اهمیت است».

به گزارش ساینس‌دیلی، دکتر راس و همکارانش بیش از 200 جمجمه در اسپانیا را که متعلق به قرون 16 تا 20 میلادی بوده و حدود 50 جمجمه را در پرتغال که همگی متعلق به قرن 20ام بوده‌اند، مورد بررسی قرار داده‌اند.

نتایج این تحقیق بسیارجالب‌توجه است، یافته‌ها نشان می‌دهند تفاوت‌های میان چهره مردان و زنان قرن حاضر به مراتب کمتر از همجنسان‌ آنها در قرن شانزدهم میلادی است و از سوی دیگر، مادامی‌که چهره هر دو جنس به سمت شباهت بیشتر حرکت کرده، این چهره زنان است که به شکل واضحی خصوصیات مردانه پیدا کرده است. به عنوان مثال ساختار استخوانی جمجمه و چهره زنان قرن بیستم با درصد قابل‌توجهی بزرگ‌تر از چهره اجداد آنها در قرن‌های پیشین شده که به گفته پژوهشگران می‌تواند اثر بهبود تغذیه یا دیگر فاکتورهای محیطی باشد.

خانم راس می‌گوید: «زمانی که اسکلت‌های جمجمه را شکسته یا فاقد بعضی قسمت‌ها کشف می‌کنیم این ساختار اسکلتی است که در تحقیقات جنایی یا آکادمیک حائز اهمیت است و می‌تواند جنس قربانی یا اجساد کشف‌شده در باستان‌شناسی را مشخص کند. به نظر می‌رسد روز‌ به‌روز تشخیص مردان و زنان به کمک این ساختار جمجمه‌ای- صورتی سخت‌تر خواهد شد. نکته دیگر شباهت زیاد میان این تغییرات در چهره‌های ساکنان پرتغال و اسپانیا است، شاید با مطالعات گسترده‌تر بتوانیم به روند مشخصی برای تغییر چهره در ملیت‌ها و اقوام گوناگون دست پیدا کنیم».

ویرایش وتلخیص:آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شباهت زنان به مردان روزبه‌روز بیشتر می‌شود شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تفاوت چهره زن و مرد

شباهت زنان به مردان روزبه‌روز بیشتر می‌شود گردآوری توسط بخش خصوصیات زنان و مردان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات