طلاق تلخ است حتی اگر توافقی باشد - آکا

bsdp32144X تلخ است حتی اگر توافقی باشد           
 
آیا bsdp32144X با موصوف قرار گرفتن برای صفت توافقی می تواند امر مبارکی باشد یا خیر؟این روزها از نوعی bsdp32144X با عنوان توافقی خبرهای زیادی شنیده ایم و بنابراین بر آن شدیم تا ببینیم موضوع چیست و آیا می شود از این واقعیت طوری یاد کرد که تلخی کمتری داشته باشد و یا تنها با کنار هم گذاشتن واژه ها عبارتی ساخته ایم و اصل موضوع با همان تلخی و شاید هم بیشتر از قبل کام زن و شوهرهایی را که به دادگاه مراجعه می کنند و دادخواست bsdp32144X می دهند تلخ می کند و می آزارد؟ ...

جدایی از همسر,جدایی والدین,کودکان طلاق

bsdp32144X یک واقعیت تلخ اجتماعی است. اما به هر حال باید آن را پذیرفت چرا که به هرحال بعضی از ازدواج ها ناموفق و به جدایی می انجامد.
پاسخی که دکتر عباس شیخ الاسلامی به عنوان کارشناس حقوقی به سوال ما می دهد حکایت از آن دارد که باید پدیده bsdp32144X را در جامعه به عنوان یک واقعیت تلخ پذیرفت. چرا که به عقیده او انتخاب نسنجیده در امر ازدواج به bsdp32144X می انجامد، یعنی زمانی که هر دو طرف به این نتیجه رسیدند که تحت هیچ شرایطی امکان ادامه زندگی را ندارند طبعا اگر این جدایی با مسالمت صورت گیرد برای هر دو طرف و اطرافیان آن ها بهتر است.وی با اشاره به این که مطبوعات با دید منفی به مسئله bsdp32144X توافقی نگاه می کنند می گوید: bsdp32144X توافقی از این نظر که مشکلات ناشی از اختلاف بین طرفین را به سرعت خاتمه می دهد نسبت به bsdp32144X غیرتوافقی که بر روی طرفین و اطرافیان آن ها تأثیر منفی می گذارد ارجح است.وی می افزاید: bsdp32144X به صورت کلی زنگ خطری است که باید سایر جوانب آن هم سنجیده شود. شیخ الاسلامی در پاسخ به این سوال که تفاوت bsdp32144X توافقی و غیرتوافقی در چیست؟ می گوید: bsdp32144X توافقی با توافق زوج و زوجه روی مسائل مالی و سایر موارد صورت می گیرد اما در bsdp32144X های غیرتوافقی یا زوج متقاضی است یا زوجه.
او در ادامه یادآور می شود که زوج هر زمان که بخواهد می تواند زوجه را bsdp32144X دهد و نیازی به ارائه دلیل ندارد اما در قانون پیش بینی شده که این امر مشروط به پرداخت bsdp32344X حقوق زوجه اعم از مهریه و اجرت المثل تمام کارهایی که زوجه به صورت غیرتبرعی انجام داده است می شود.این حقوقدان بیان می دارد که در bsdp32144X توافقی اولین مسئله ای که به ذهن می رسد این است که در این روند منافع زوجه لحاظ نشده است و زوجه حاضر شده تمام یا قسمتی از مهریه اش را ببخشد و به bsdp32144X توافقی رضایت دهد.
او در ادامه با بیان این که در bsdp32144X غیرتوافقی زوجه با اثبات عسر و حرج و یا اثبات نقض شروط ضمن عقد از سوی زوج تا حدی به حقوق خود می رسد، می افزاید: به جرأت می گویم که درصد بالایی از bsdp32144X های توافقی با بخشیدن همه حق و حقوق از طرف زوجه اتفاق می افتد.شیخ الاسلامی در ادامه می افزاید: البته مواردی هم داشته ایم که زوج فرد منصفی بوده و حق زن را کاملا پرداخت کرده است.استاد حقوق دانشگاه آزاد در ادامه به سوال ما درباره این که آیا در bsdp32144X توافقی حقوق افراد و به خصوص خانم ها ضایع می شود می گوید: با توجه به این که در bsdp32144X توافقی خانم حقوقش را می بخشد و دیگر به دنبال اثبات عسر و حرج و یا نقض شرایط ضمن عقد نمی رود و یا به عبارتی امتیازاتی می دهد تا مرد برای جدایی مخالفت نکند بنابراین معمولا در bsdp32144X های توافقی تضییع حقوق زوجه دیده می شود.وی می افزاید: البته در همه موارد این طور نیست و گاهی زوجه بی دلیل تقاضای bsdp32144X می کند و مرد هم به دادن حق او راضی نمی شود.
او در پاسخ به این سوال که آیا تبعات ناشی از bsdp32144X توافقی از غیرتوافقی کمتر است؟ چنین می گوید: وقتی زوجین به این نتیجه می رسند که دیگر نمی توانند زندگی مشترک خود را ادامه بدهند bsdp32144X توافقی منطقی تر از نوع غیرتوافقی آن است و چه بسا زوجین با اصرار و با وجود اختلافات زیاد به زندگی مشترک ادامه داده اند و سال های زیادی از عمرشان را درگیر اختلافات خانوادگی بوده اند.شیخ الاسلامی با اشاره به تجربه شخصی اش خاطرنشان می کند که وقتی طرفین تصمیم به جدایی می گیرند به ندرت اتفاق می افتد که پشیمان شوند و طولانی شدن زمان، باعث بازگشت از تصمیم جدایی شان نمی شود و حتی گاهی آثار منفی نیز دارد و بسیارند زوجینی که با اجبار به زندگی مشترک بازمی گردند و دوباره همراه با فرزندشان برای دادخواست bsdp32144X مراجعه می کنند و مشکلات این خانواده از هم گسیخته دامن فرزندشان را هم می گیرد.
وی عقیده دارد که خلاءهای قانونی زیادی برای پیش گیری از bsdp32144X وجود ندارد اما خلاءهای اجتماعی زیادی وجود دارد و در پاسخ به سوال ما در مورد این که این خلاء ها کدام است، می افزاید: مشکلات جوانان به خصوص در زمینه اقتصادی زیاد است.
کسی که می خواهد ازدواج کند باید هزینه بپردازد و مخارج معاش یک خانواده را تقبل کند، اجاره بدهد و مسائلی از این قبیل. او در ادامه می گوید: از ابتدا وقتی زندگی با تلخی شروع شود ادامه خوشی نخواهد داشت و نمی توان آینده خوبی برای آن تصور کرد.این حقوقدان به تأثیر مشکلات اقتصادی در اکثر مشکلات خانوادگی اشاره و بیان می کند که البته درصدی از مشکلات آن ها نیز مربوط به مشکلات فرهنگی است که زوجین با هم سنخیت فرهنگی ندارند.وی bsdp32144X را یک آسیب اجتماعی می داند که باید به همه جوانب آن پرداخته و راهکارهایی برای جلوگیری از آن ارائه شود. وی می گوید: امروز حتی در بین خانواده های مذهبی که bsdp32144X امری زشت بود و مطرح نمی شد قبح قضیه از بین رفته است و آن ها خیلی راحت به دنبال bsdp32144X می روند.
او معتقد است که وقتی بین زن و شوهر کلمه زشت bsdp32144X رد و بدل می شود، دیگر نمی توان آن ها را به ادامه زندگی با هم متقاعد کرد و حتی مشاوره هایی هم که صورت می گیرد و معمولا داوری را معرفی می کنند تا او نیز نظر بدهد و با آن ها مشاوره کند مثمرثمر نیست.این حقوقدان پیشنهاد می کند که این مشاوره ها باید قبل از ازدواج صورت بگیرد و باید به جوانان در پیدا کردن زوجی هم کفو مساعدت شود.به عقیده شیخ الاسلامی، bsdp32144X توافقی ساده ترین راه و کوتاه ترین راه است .
اما بهترین راه نیست. وی به سوال ما که از او می پرسیم آیا bsdp32144X توافقی کوتاه ترین و آسان ترین راه است، این گونه پاسخ می دهد: جوانان همیشه اولین راهی که به فکرشان می رسد انتخاب می کنند اما باید گفت اگرچه bsdp32144X توافقی ساده ترین و کوتاه ترین راه است و شاید اولین راه، اما بهترین راه نیست. او با اشاره به این که اقشار تحصیل کرده باتوجه به این که نمی خواهند درگیری به وجود آید راضی به bsdp32144X توافقی می شوند معتقد است که بهترین راه برای این که جوانان در امر ازدواج دچار مشکل نشوند دقت بیشتر و انتخاب دقیق تر است و برای رسیدن به این امر مشاوره با افراد کارشناس و خبره یکی از راهکارهاست.
این استاد دانشگاه آموزش مهارت های زندگی را از اولویت های اساسی می داند و مشاوره قوی و فرهنگ سازی را ضروری برمی شمارد.به عقیده وی آموزش مهارت های زندگی جمعی، خانوادگی و این که چگونه جوانان زیر یک سقف با هم زندگی آرام و موفقی داشته باشند از مطالب و موضوعاتی است که باید در آموزش و پرورش و دانشگاه به آن پرداخت و بیشتر به آن توجه کرد 
منبع:ویستا
ویرایش وتلخیص:آکاایران

  • اشتراک
  • گزارش تخلف
  • 0 محبوب