شخصیت شناسی با اشکال هندسی            
 
شاید شما هم جزو افرادی هستید که در دوران تحصیل درس هندسه برایتان هیچ جذابیتی نداشته و احتمالاً از شنیدن نام آن بیزارید ولی چند لحظه این موضوع را فراموش کنید...

اشکال هندسی

 بعد ساده ترین اشکال هندسی را به خاطر بیاورید؛ مربع، مستطیل، مثلث، دایره و منحنی. سپس خیلی سریع و بدون اینکه زیاد به مغزتان فشار بیاورید شکلی را انتخاب کنید که بیشتر از همه می پسندید. در حقیقت یک تست روانشناسی پیش روی شما قرار دارد که با توجه به انتخابتان بسرعت نشان می دهد شما در زندگی چه جور آدمی هستید و در چه مشاغلی احتمال موفقیتتان بیشتر است!

▪ مربع
افرادی که شکل مربع را انتخاب می کنند کسانی هستند که در یک محیط پایدار بیشترین احساس آرامش را دارند و مسیر کارهایشان کاملاً واضح است. چنین اشخاصی محافظه کارند و دوست دارند همه چیز مرتب و منظم باشد.
وظیفه شناس هستند و اگر کاری را به آنها محول کنید آنقدر روی آن وقت می گذارند تا تمام شود، حتی اگر کاری تکراری و طاقت فرسا باشد و مجبور شدند به تنهایی آن را انجام دهند.

▪ مستطیل
اصولگرایی مشخصه بارز این افراد است. آنها نیز نظم و ترتیب را دوست دارند ولی آن را بیشتر از طریق سازماندهی های دقیق اجرا می کنند.
این امر سبب می شود که راه های مناسبی را انتخاب و همه قواعد و مقررات را بررسی کنند. اگر وظیفه‌ای را به این اشخاص محول کنید ابتدا آن را به خوبی سازماندهی می کنند تا اطمینان یابند که بطور اصولی اجرا خواهد شد.

▪ مثلث
اشخاصی که شکل مثلث را انتخاب می کنند هدف گرا هستند. آنها از برنامه ریزی قبل ازانجام کارها لذت می برند و به طرح موضوعات و برنامه های بزرگ و بلند مدت تمایل نشان می دهند، اما ممکن است جزئیات را فراموش کنند.
اگر کاری را برعهده آنها بگذارید ابتدا هدفی را برای آن تعیین و سپس با برنامه ریزی کار را آغاز می کنند.

▪ دایره
چنین افرادی اجتماعی و خوش صحبت هستند، هیچ لحن خشنی ندارند و امور را به وسیله صحبت کردن درباره آنها تحت کنترل خود در می آورند. ارتباطات اولین اولویت انها در زندگی است.
مطمئن باشید که اگر وظیفه ای به آنها محول شود آنقدر درباره آن صحبت می کنند تا هماهنگی لازم ایجاد شود.

▪ منحنی
خلاقیت در این قبیل افراد موج می زند و اغلب اوقات کارهای جدید و متفاویت را ارائه می دهند. نظم و ترتیب برایشان کسالت آور است و اگر تکلیف را برای آنها در نظر بگیرید ایده های خوب و مشخصی را برای آنها ابداع می کنند.
به طور کلی افرادی که سه شکل اول یعنی مربع، مستطیل و مثلث را انتخاب می کنند در جهت مسیر ویژه در حرکت هستند و کارها را به طور منطقی و اصولی انجام می دهند ولی ممکن است خلاقیت کمی داشته باشند.
اما گزینش دایره و منحنی نشان دهنده خلاقیت و برون گرایی است. چنین افرادی به موقعیت های جدید وسایر افراد دسترسی پیدا می کنند ولی چندان اصولگرا و قابل اعتماد نیستند.

▪ کاربرد تست
این تست برای ارزیابی افراد نسبت به موقعیت شغلی شان کاربرد دارد و یا به منظور پی بردن به این نکته که اشخاص مختلف تا چه حد می تواند با هم کارکنند. اگر شما بشدت علاقه مندید که یک کار خاص و اصولی را انجام دهید یک فرد مربع دوست می تواند همکار خوبی برایتان باشد.
همچنین اینگونه افراد برای کار در دوایر حسابرسی هم کاملاً مناسبند.
اگر کارها نیاز به سازماندهی گروهی داشته باشد مثلث دوستان در پیشبرد فعالیت ها موفق خواهند بود. این افراد می توانند مجری خوبی باشند چون اهداف را مشخص و اطمینان می یابند که دستیابی به آنها ممکن است.
برای هر نوع ارتباطات حضوری افرادی که دایره را انتخاب می کنند، بهترین هستند. آنها می توانند یک کارمند خوب، مسؤول پذیرش یا فردی باشند که به مشتریان خود خدمات مناسبی را ارائه می دهند.
بالاخره افرادی که شکل مورد علاقه شان منحنی است همیشه ایده های تازه دارند و به طور مثال برای کار در شرکت های تبلیغاتی مناسبند.
منبع:روزنامه ایران
ویرایش وتلخیص:آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

اشکال هندسی و رابطه آن با کودکان , مسئله درباره اشکال و فرمول هندسی , روانشناسی اشکال هندسی در معماری , شخصیت شناسی از روی اشکال هندسی , روانشناسی مربع مثلث دایره , رانشناسی اشکال هندسی و خط , ایجاد اشکال هندسی در دلفی , انواع مثلث ها و خصوصیات , روانشناسی اشکال هندسی , شکل هندسی آرامش دهنده , روانشناسی خطوط منحنی , روانشناسی اشکال کودک , روابط هندسی مثلث ها , شکل هندسی قلع2کلرید , شناخت شکل های هندسی , شکل های هندسی ریاضی , اشکال هندسی اسلیمی , دوران اشکال هندسی , اشکال هندسی منظم , روانشناسی شکل ها , روانشناسی اشکال , اشکال غیر هندسی , مثلث به انگلیسی , شکل اشکال هندسی , روانشانسی اشکال , عکس مربع دایره

گردآوری توسط بخش روانشناسی شخصیت سایت آکاایران
تبلیغات