در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد شخصیت شناسی افراد را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. 

آکاایران: گروهی از پژوهشگران می گویند، پس از بررسی تعداد زیادی از انسان ها توانسته اند خصوصیات مشترکی میان آن هایی که دست های یک شکل دارند پیدا کنند.

شخصیت شناسی

این ایده که شکل دست ها می تواند چیزهای زیاد و عمیقی درباره شخصیت، توانایی های جسمی ، میزان شجاعت و ریسک پذیری بگوید شاید در نگاه اول بسیار عجیب باشد اما دانشمندان در دانشگاه های مختلف دنیا با تحقیقات متفاوتی که انجام داده اند نتایج حیرت انگیزی را مشاهده کرده اند، آن ها می گویند انگشتان دست به طور موثری نوعی کارت شناسایی هستند که به ما اجازه می دهند اولین نگاه را روی پتانسیل های شریک آینده زندگی مان بیندازیم و تشخیص دهیم چگونه شخصیتی دارد و در چه حوزه هایی می توان بیشتر روی او حساب باز کرد.

 خطر سرطان
از دهه های پیش دانشمندان متوجه یک نسبت غیرعادی و شگفت آور بین اندازه ۲ انگشت دست، انگشت حلقه و اشاره شده اند، آن ها به این انگشت ها نام های خاصی ۴D و ۲D داده اند. روز به روز شواهد بیشتری به دست می آید که نسبت بین این ۲ انگشت یعنی حلقه و اشاره به خصوص در دست راست می تواند به خوبی نشان دهنده میزان پرخاشگری و بیماری هایی باشد که در مردان وجود دارد.

شخصیت شناسی مردان و زنان از روی بلندی انگشت های دست

آکاایران: مثلا نسبت میان اندازه انگشتان یعنی؛ نسبت انگشت ۲D به ۴D می تواند نشان دهد آن مرد چقدر مستعد ابتلا به سرطان پروستات است.براساس پژوهش های موسسه تحقیقاتی سرطان، مردانی که انگشت اشاره بلندتر از انگشت حلقه دارند کمتر مستعد ابتلا به بیماری هستند.

 کدام مردها، پدرهای بهتری هستند
معمولا در خانم ها انگشت حلقه و اشاره تقریبا با هم برابر است یا حتی انگشت اشاره بلندتر است اما در آقایان برعکس است اما اگر انگشت حلقه یک مرد کوتاه تر از انگشت اشاره اش باشد به این معنی است که مهربان تر، محجوب تر و با خشونت کمتر است.
این افراد معمولا پدرانی هستند که با وسواس مادرانه از کودکان خود مراقبت می کنند و مادرها می توانند با خیال راحت و بدون هیچ نگرانی بچه ها را به آن ها بسپارند.

 انگشت هایی که ثروت را نشان می دهد
دانشمندان دانشگاه کمبریج متوجه شدند، مردانی که انگشت حلقه آن ها نسبت به دیگر انگشتان دست به خصوص انگشت اشاره بلند تر است، شانس بیشتری برای ثروتمندتر شدن و موفقیت در آینده دارند.هم چنین این تحقیقات نشان می دهند، این افراد معمولا در زندگی به سختی تلاش می کنند تا به هدف خود برسند و اصلا جزو آدم هایی نیستند که با شنیدن پاسخ منفی ناامید شوند.

این افراد برای موفقیت در یک معامله مالی یا رسیدن به فرد مورد علاقه خود بیش از همه تلاش می کنند و تا رسیدن به هدف دست از تلاش برنمی دارند، آن ها نمونه بارز تلاش حقیقی تا رسیدن به هدف هستند. پس فراموش نکنید، هنگام خواستگاری حتما به انگشتان خواستگارتان توجه کنید، شاید رازهایی در آن نهفته باشد.

 کدام مردها ورزشکارترند
مردانی که انگشت حلقه آن ها بلندتر از انگشت اشاره شان است، نسبت به دیگران توانایی بیشتری در ۳ زمینه مالی، اجتماعی و سرگرمی ها دارند. در واقع این مردها بیشتر می توانند به فعالیت های ورزشی و حتی فعالیت های مربوط به موسیقی اشتغال داشته باشند.باید گفته شود، بانکدارانی که انگشت حلقه بلندتری دارند موفق ترند. دلیل اصلی این است که آن ها بیشتر ریسک را می پذیرند و سریع تر نسبت به تغییرات بازار واکنش نشان می دهند.

 شجاعتی که از هورمون ها می آید
دانشمندان کشف کرده اند؛ میزان هورمون است که تمام ویژگی ها را ایجاد می کند. در واقع میزان هورمون تستوسترون در بدن روی اندازه انگشت های دست تاثیر گذار است. این عامل هم در مورد مردان و هم در مورد زنان صادق است، این عامل روی شخصیت مردان تاثیرگذاری بیشتری دارد و روحیه آن ها را تغییر می دهد.

این تحقیقات رابطه بین هورمون تستوسترون و ریسک پذیری در بین مردانی که انگشت حلقه بلندتری نسبت به انگشت اشاره دارند را نشان می دهد. در واقع این حالت در زمان رشد جنین انسان ها در رحم وجود دارد. هرچه یک جنین در حین رشد در معرض هورمون تستوسترون بیشتری قرار گیرد با احتمال بیشتری در زندگی آینده خود دست به ریسک می زند.

 زیباترها
دکتر «کامیل فرندزی» از دانشگاه ژنو و همکارانش نسبت بین ۲ انگشت حلقه و اشاره را برای ۴۹ مرد اندازه گیری کردند، سپس تصویر آن ها را به صورت تصادفی به خانم های داوطلب تحقیق نشان دادند. به خانم های داوطلب این تحقیق گفته شده بود که به چهره ها از نظر زیبایی مردانه و این که کدام می توانند به طور بالقوه شریکی برای زندگی باشند، حالت مردانگی و تناسب آن ها، امتیازی بدهند.

محققان دریافتند هرچقدر نسبت بین انگشت اشاره به انگشت حلقه کمتر باشد، زن ها امتیاز بالاتری داده بودند.دکتر فرندزی می گوید: «احتمالا این موضوع از اینجا سرچشمه می گیرد که این آقایان چهره همسان و هماهنگ تری با زنان دارند در واقع تفاهم ظاهری و همسان سازی می تواند از دلایل زیبایی یک فرد باشد.»

 آیا بین چهره و انگشتان ارتباطی هست؟
هرچه انگشت حلقه به نسبت انگشت اشاره بلندتر باشد، به همان نسبت چهره افراد برای دیگران زیبا تر خواهد بود البته باید گفت این اثر بیشتر روی دست راست فرد بررسی می شود نه دست چپ.در واقع طبق ادعای محققان، اندازه انگشت ها کاملا به دلیل اثر هورمون ها میزان می شود و همین هورمون در سنین بلوغ روی چهره فرد تاثیر می گذارند و باعث پیدایش زیبایی ظاهری در نظر زنان می شوند.

 پولدارتر می شوند
محققان دانشگاه کمبریج انگشتان دست راست ۴۴ مرد که در بازار سهام لندن مشغول به کار بودند- شغلی که نیازمند تصمیم گیری های سریع و متوالی و عکس العمل های سریع فیزیکی است- را اندازه گیری کردند.
محققان افرادی که نسبت انگشت اشاره آن ها از انگشت حلقه بلندتری برخوردار بودند را به مدت ۲۰ ماه با سایرین مقایسه کرده و مشاهده کردند که این افراد نسبت به سایرین ۱۱ برابر بیشتر درآمدزایی دارند.
طی همین دوره زمانی، افرادی که در این شغل از تجربه بیشتری برخوردار بودند به نسبت افراد بی تجربه ۹ برابر بیشتر درآمدزایی داشتند. همچنین در میان افراد باتجربه کسانی که از انگشت حلقه بلندتری برخوردار بودند ۵ برابر دیگر افراد در کار خود موفق بوده و پول به دست می آوردند.

 اندازه انگشتان بر چه اساسی تعیین می شود
«زاک مندنهال» محقق که در زمینه اندازه انگشتان تحقیق کرده است می گوید: «قرارگرفتن در معرض هورمون تستوسترون در دوره بارداری نه تنها روی رشد مغز جنین تاثیر گذار است بلکه رشد انگشت حلقه را نسبت به انگشتان دیگر کندتر می کند. از طرف دیگر قرارگرفتن در معرض هورمون استروژن که نوعی هورمون جنسی زنانه است اثری عکس این را دارد.»

 فرق زن ها و مردها
پروفسور «گاد ساد» یکی از محققانی که در زمینه اندازه انگشتان تحقیق کرده است می گوید: «در زنان معمولا اندازه این ۲ انگشت یعنی؛ انگشت حلقه، انگشت اشاره برابر است. برای اندازه گیری شما باید به طور دقیق فاصله بین نوک انگشت را تا محل اتصال با کف دست اندازه گیری کنید. در مردان معمولا انگشت حلقه بلندتر از انگشت اشاره است.»

 چگونه طول انگشت را اندازه بگیرید
- انگشتان تان را کاملا صاف نگه دارید و به کف دست نگاه کنید(دست راست بهتر است).
- حالا از نوک تا پایین ترین بند انگشت را اندازه بگیرید بند پایینی انگشت اشاره کاملا مشخص است ولی بند پایینی انگشت حلقه کمی ابهام آمیز است چون مجموعه ای از خط ها در کنار هم قرار دارند.
- روی بند پایین انگشت حلقه، خطی را انتخاب کنید که بیشتر از همه به کف دست نزدیک است، نقطه وسط خط این بند را علامت بزنید.
- حالا از نقطه ای که علامت زده اید تا نوک انگشت را اندازه بگیرید، حواس تان باشد که اندازه ناخن اصلا مهم نیست.

گردآوری: بخش خانواده آکاایران 


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

شناسایی شخصیت افراد از طریق انگشتان دست , آیا انگشتر در انگشت اشاره اشکال دارد؟ , شخصیت انسان ها با استفاده از انگشتان , شخصیت شناسی از روی انگشتان دست شکل a , شخصیت شناسی از مردان قبل از ازدواج , تست تسلط حالات شخصیتی تحلیل رفتار , شخصیت شناسی از نوع بازی کامپیوتری , شخصیت شناسی از روی شکل دست شکل a , شناخت شخصيت از روي حرکات دست ها , شخصیت شناسی مردان از روی فرم سر , شناخت اصلیت از طریق انگشتان پا , شخصیت شناسی از روی انگشتان دست , شخصیت شناسی مردان از روی چهره , شخصیت شناسی زنان از روی چهره , شخصیت شناسی از روی شکل انگشت , روانشناسی شخصیت از روی چهره , رابطه انگشتان دست با شخصیت , شخصیت شناسی از روی فرم چشم , اندازه انگشت اشاره امامان , تست شخصیت انگشتان دستتان , آنالیز شخصیتی از روی عکس , تیپ آقایان از لحاظ شخصیت , ریخت شناسی و چهره شناسی , تست روانشناسی از روی پا , هدیه دادن بر اساس شخصیت , شخصیت شناسی از روی چهره , رنگتست هاس شخصیت شناسی , مطالب روانشناسی بانوان , شناخت شخصیت از طریق خط , شخصیت شناسی از روی شکل , تشخیص شخصیت از روی دست , تست شخصیت شناسی انگشت , روانشناسی شخصیت مردان , روانشناسی انگشتان دست , روانشناسی انگستان دست , خط جنسی از روی انگشت , روانشناسی انگشتان پا , روانشناسی چهره مردان , بازی های شخصیت شناسی , تست شخصیت از رو رنگ , مدل پا بر روی شخصیت , روانشناسی چهره زنان , چهره شناسی رنگ چشم , نژاد از روی مدل پا , تاثیر قد بر شخصیت , پا در شخصیت شناسی , روانشناسی انگشتان , روانشناسی مدل پا , شخصیت شناسی زنان , چهره شناسی شخصیت , شکل انگشتان دست , نژاد انگشتان پا , شخصیت ‌شناسی , شخصیت سناسی , تیپ شخصتی 5 , شخصيت شناسي , شخصست شناسی , مرد شناسی

گردآوری توسط بخش روانشناسی شخصیت سایت آکاایران

شخصیت‌ شناسی افراد از طرز خوابیدن آنها

شخصیت‌ شناسی افراد از طرز خوابیدن آنها

 شخصیت شناسی از طرز خوابیدن افراد با توجه به یک سری نکات روانشناسی صورت می گیرد. در این بخش از نمناک با شناخت طرز خوابیدن خود رابطه ی آن را با رفتار و شخصیت خود را بیابید. &
رنگ ماه تولد

رنگ ماه تولد و شخصیت شناسی

رنگ ماه تولد و شخصیت شناسی در علم روانشناسی برای مفهوم شخصیت شناسی تعاریف متعددی به کار رفته است. اما شاید بهترین مفهوم برای شناخت افکار , احساسات, اندیشه ها و طرز فکر و بسیار
شخصیت شناسی نوع اتومبیل

شخصیت شناسی نوع اتومبیل

تست روانشناسی, تست شخصیت شناسی, خصوصیات اخلاقی, شخصیت آینده نگر, شخصیت بی پروا, شخصیت تنوع طلب, شخصیت شناسی, شخصیت شناسی نوع اتومبیل, شخصیت کنجکاو, شخصیت محتاط شخصیت شن
غذا خوردن

شخصیت شناسی از روی نحوه غذا خوردن افراد

انوع مختلف شخصیت شناسی, رابطه غذا خوردن با ویژگی های شخصی, راز شخصیت شناسی افراد, شخصیت شناسی, شخصیت شناسی نوع رفتار, ویژگی های شخصیتی شخصیت شناسی از روی نحوه غذا خ
تست شخصیت

تست شخصیت شناسی: راز های ناخودآگاهتان

تست شخصیت شناسی: راز های ناخودآگاهتان روانشناسی، آکا ایران  – ترجمه از آرمان رمضان زاده: ناخودآگاه ما شامل رازهای زیادی می شود و بررسی آن می تواند امیال پنهانی ما و یا
تست شخصیت شناسی

خنده دار ترین تست شخصیت شناسی (4)

خنده دار ترین تست شخصیت شناسی (4) خنده دار ترین تست شخصیت شناسی ، یه روز 4 تا حیوون تصمیم گرفتن از یه درخت نارگیل برن بالا 1 شیر 1 میمون 1 زرافه و 1 سنجاب   تصمیم گرفتند ک
تست شخصیت شناسی

تست شخصیت شناسی جالب با ساندویچ!

تست شخصیت شناسی جالب با ساندویچ! شخصیت خود را با ساندویچ مشخص کنید! تست جالب شخصیت شناسی با ساندویچ,کدام یک از روش های زیر را برای خوردن ساندویچ در نظر می گیرید؟   1- سا
شخصیت شناسی با نحوه ساندویچ خوردن

شخصیت شناسی با نحوه ساندویچ خوردن

شخصیت شناسی با نحوه ساندویچ خوردن   اگر می خواهید شخصیت خود را از نحوه ساندویچ خوردنتان بشناسید ، یکی از روش های ساندویچ خوردن زیر را انتخاب کنید.   کدام یک از روش
مورد علاقه

شخصیت شناسی از روی بستنی مورد علاقه!

نوع بستنی چه ارتباطی با شخصیت افراد مختلف دارد و چگونه می توان از طریق بستنی مورد علاقه دیگران را شناخت؟ فکر می کنید در فصل گرما چه خوراکی ای می تواند بیش از بقیه خوردنی ها
مورد علاقه

شخصیت شناسی از روی کیک مورد علاقه

شخصیت شناسی از روی کیک مورد علاقه شخصیت شناسی از روی کیک مورد علاقه خیلی از افراد را می تواند از طرز لباس پوشیدن و یا رفتارشان به شخصیتش پی ببرید در ادامه تصاویر و
تست شخصیت شناسی

تست شخصیت شناسی از روی مشاهده تصاویر

تست شخصیت شناسی از روی مشاهده تصاویر تست شخصیت شناسی از روی مشاهده تصاویر شخصیت شناسی از روی این تصاویر بسیار جالب که شما می توانید به عمق ذهن خود پی ببرید در ادام
شخصیت شناسی از روی دماغ

شخصیت شناسی از روی دماغ

شخصیت شناسی از روی دماغ شخصیت شناسی از روی دماغ شخصیت هر فرد با دیگری متفاوت است و یکی از روشهای شخصیت شناسی ، شکل و فرم دماغ است. اگر می خواهید بدانید شکل دماغ چه
تبلیغات