10 قانون موفقیت بازاریابی در شبکه های اجتماعی -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد 10 قانون موفقیت بازاریابی در شبکه های اجتماعی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی موفقیت از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

10 قانون موفقیت بازاریابی در شبکه های اجتماعی

آکاایران: 10 قانون موفقیت بازاریابی در شبکه های اجتماعی

آکاایران: بازاریابی مدرن دسترسی های زیادی را برای شما ایجاد کرده است تا با تلاشی معقول به نتایج شگفت انگیزی دست یابید؛ فقط باید از این ابزارها استفاده درستی داشته باشید.

به گزارش آکاایران: به گزارش آلامتو و به نقل از ibazaryabi.com؛ محتوای مناسب و بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی می تواند تاثیر چشمگیری بر افزایش مخاطبان و مشتریان یک برند داشته باشد. اما اگر فاقد داشتن دانش کافی و آگاهی لازم فعالیت خود را در این حوزه آغاز بکنید با مسائل چالش برانگیزی مواجه می شوید. بنابراین آشنایی با اصول و قانون بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی برای شما امری حیاتی خواهد بود. به کمک این قوانین می توانید با به حداکثر رساندن کیفیت فعالیت های شبکه های اجتماعی و افزایش تعامل با مشتری به موفقیت برند خود کمک شایانی کنید. در ادامه این مطلب ۱۰ قانون بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی را با هم بررسی می کنیم.

اصول بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی

۱. قانون گوش کردن

برای موفقیت بیشتر در بازاریابی محتوایی و بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی لازم است که بیشتر به مخاطبان خود گوش کنید و کمتر صحبت کنید. مطالعه ی محتواهایی که مخاطبان هدف شما به صورت آنلاین به اشتراک می گذارند می تواند اطلاعات مهمی را در مورد آنچه که برایشان مهم است در اختیارتان قرار دهد. با آگاهی از نیاز و نظرات مخاطبانتان می توانید به تولید محتوای ارزشمند برای مشتریان خود بپردازید.

۲. قانون تمرکز

تمرکز بر یک حوزه خاص در استراتژی رسانه های اجتماعی و بازاریابی محتوایی به صورت تخصصی می تواند فرصت مناسبی برای موفقیت برند شما و ایجاد یک نام تجاری قوی باشد. بنابراین بهتر است به جای کار در حوزه های مختلف سعی کنید به صورت تخصصی در یک حوزه تمرکز کنید.

۳. قانون کیفیت

کیفیت همواره نسبت به کمیت ارجحیت دارد. فراموش نکنید که برقراری ارتباطات با کیفیت با مخاطبانتان بسیار مهم تر از ارتباطات نافرجام و غیر اثربخش است.

۴. قانون صبر

موفقیت در رسانه های اجتماعی و بازاریابی محتوایی یک شبه اتفاق نمی افتد. برای دستیابی به نتایج مثبت و اثربخش در این حوزه باید صبور باشید تا با گذشت زمان موفقیت برندتان در این حوزه به میزان قابل قبولی برسد.

برای موفقیت در بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی برند خود لازم است که صبور باشید.

۵. قانون ترکیب

اگر بتوانید محتوای با کیفیت و شگفت انگیزی را در رسانه های اجتماعی خود با مخاطبان فعال خود به اشتراک بگذارید. مطمئنا مخاطبان شما با به اشتراک گذاری آن در صفحه های فیس بوک و توییتر و لینکداین خود مخاطبان بیشتری را متوجه پست شما خواهند کرد. این به اشتراک گذاری باعث آشنایی افراد بیشتری با برند شما می شود. آشنایی افراد نوین نیز سبب افزایش نرخ جستجوی کلیدواژه مربوطه در موتور جستجوی گوگل شده و اثر بخشی استراتژی برند شما را افزایش می دهد.

۶. قانون نفوذ

صرف زمان کافی برای پیدا کردن تاثیرگذاران آنلاین در حوزه فعالیت شما تاثیر به سزایی در رشد و موفقیت برند شما خواهد داشت. ارتباط با تاثیرگذاران امکان ارتباط با مخاطبان با کیفیتی را که به حوزه های مختلف مرتبط با کسب و کار شما علاقمند هستند فراهم می کند. همین امر نیز منجر به ایجاد روابط سازنده می شود. بنابراین اگر بتوانید با تاثیرگذاران حوزه فعالیت خود در ارتباط باشید می توانید دامنه گسترش محصولات و پخش پست های خود را گسترش دهید. همین موضوع سبب افزایش اثر بخشی استراتژی بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی شما می شود.

۷. قانون ارزش

اگر به عنوان یک برند تمام وقت خود را صرف ترویج محصولات و خدمات خود در شبکه های اجتماعی بکنید مردم علاقه ای به دنبال کردن اخبار و پست های شمانشان نخواهند داد. شما به عنوان فعال در یک حوزه خاص لازم است بیشتر بر روی تولید محتوای با ارزش و اثربخش تمرکز داشته باشید. از سوی دیگر به گسترش روابط خود با تاثیرگذاران آنلاین بپردازید تا از برند شما در شبکه های اجتماعی حمایت شود. تاثیرگذاران می توانند کاتالیزور قدرتمندی برای بازاریابی دهان به دهان برند شما باشند.

با توجه به قانون ارزش بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی باید مخاطبان خود را قانع کنید که ارزشی به زندگیشان می افزایید. بنابراین باید بر روی تولید محتوای باارزش تمرکز کنید.

۸. قانون مقبولیت

روابط سازنده مهم ترین بخش موفقیت در بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی است. بنابراین برای مقبولیت بیشتر برند خود باید بر روی روابط سازنده بر روی شبکه های اجتماعی کار کنید.

۹. قانون دسترسی

برای مقبولیت عمومی برند خود لازم است تا با مخاطبان خود در ارتباط باشید. بنابراین پس از انتشار پست های خود در شبکه های مختلف بلافاصله ناپدید نشوید. برای پاسخگویی به سوالات مخاطبان خود در دسترس باشید تا بتوانید اعتماد آن ها را جلب کنید.

۱۰. قانون عمل متقابل

برای مقبولیت و موفقیت بیشتر برند خود لازم است تا اندکی از زمان خود را به تبادل با برندهای مرتبط بپردازید. عمل تبادل و انتشار محتوای برندهای دیگر و بحث در مورد آن فرصتی را برای شما فراهم می کند تا دایره مخاطبان خود را افزایش دهید.

.

منبع : alamto.com

10 قانون موفقیت بازاریابی در شبکه های اجتماعی گردآوری توسط بخش روانشناسی موفقیت سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات