در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد افزایش حقوق را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آکاایران: اگر احساس میکنید ارزش واقعی کار شما بیش از میزان حقوق دریافتی تان است میتوانید با ارائه دلایل منطقی به رئیستان درخواست افزایش حقوق بکنید.

افزایش حقوق,زمینه های افزایش حقوق,افزایش حقوق کارمندان

افزایش حقوق

آکاایران: هیچ احساسی بدتر از این نیست که بدانید میزان حقوق دریافتی شما کمتر از ارزش واقعی کار شما است ممکن است شما هم جز آن دسته افرادی باشید که تصور می کنید ارزش واقعی کار شما بیشتر از میزان دریافت های شما از آن کار است. این مسأله تنها مختص کارهای سطح پائین مانند سرایداری و یا صندوقدار بودن در یک رستوران نیست. بسیاری از افراد با تحصیلات بالا ممکن است حقوق کمتری نسبت به ارزش واقعی کارشان دریافت کنند.

کی گفته «پول علف خرس نیست!» این روزها با این هزینه های سرسام آور ارزش پولی که درمی آورید گاهی از علف خرس هم کمتر است. تا چشم بر هم می زنید همه حقوق تان تمام شده و کلی باید دو دو تا چهار تا کنید تا سر و ته دخل و خرج تان جفت و جور شود. احتمالا اولین راه حلی که می شود به آن فکر کرد افزایش حقوق است. باید راه حلی پیدا کنید که رئیس تان با افزایش حقوق شما موافقت کند. اگر دنبال راه حلی هستید این راهنما را از دست ندهید.

- اولین قدمی که باید بردارید این است که بدانید ارزش واقعی موقعیت شغلی شما چقدر است . یک جستجوی کوچک در گوگل اطلاعات زیادی را در مورد موقعیت شغلی شما و میزان حقوق متوسط آن بدست خواهید آورد. پس میزان متوسط را با درآمد کنونی خود مقایسه کنید. آیا اختلاف زیادی دارد؟ اگر بعد از مقایسه متوجه شدید که حقوق دریافتی شما کمتر از میزان متوسط و واقعی است دلیل خوبی برای درخواست افزایش حقوق دارید.

- قبل از هرچیزی سیاستهای شرکت خود در ارتباط با افزایش حقوق کارکنان را مطالعه کنید. شاید جزییاتی در آیینامه باشد که حق شاغل و موارد افزایش حقوق را شرح داده باشد. این کار شما را از سردرگمی نجات می دهد.

- بهای کارتان را تحلیل کنید. این کار را می توانید با تحقیق درباره رنج متوسط حقوق در رده و شغلتان انجام دهید. همه چیز از جمله، مهارتها، سابقه، ارشدیت، تحصیلات و محل کار را درنظر بگیرید. شما باید در هنگام مراجعه به مدیرتان مستدل باشید.

- درخواست افزایش حقوق را بعد از به دست آوردن یک موفقیت خوب در سر کار مطرح کنید. لازم نیست مغرور و از خودراضی باشید اما این یک روش امتحان شده است که درخواست افزایش حقوق بعد از اینکه شما کاری استثنایی در سر کار انجام داده اید مورد قبول قرار می گیرد. با رئیس تان رودربایستی نداشته باشید. به او بگویید که موفقیت شما تنها آغاز فرصت های زیادی است که شما می توانید برای شرکت ایجاد کنید.

- دنبال دوز و کلک با رئیس تان نباشید. دقیقا به رئیس تان بگویید چه می خواهید و چرا چنین چیزی را در چنین زمانی می خواهید. صداقت بهترین سیاست است و باعث می شود شخصیت تان را هم دوست داشتنی ترکند.

- قبل از رفتن آنچه قرار است بگویید را با خودتان در برابر آینه تمرین کنید، حتی از کسی بخواهید که برای مثال بجای رییس بنشیند و شما رودر روی او آنچه باید بگویید را تکرار کنید.

- اگر فکر می کنید که مستحق افزایش حقوق هستید باید این را ثابت کنید. لازم نیست از خودتان تعریف کنید. تنها نشان دهید که سرمایه ارزشمندی برای شرکت هستید و همیشه و به ویژه وقتی کس دیگری نیست شما برای انجام کارها حاضر هستید.

- با اعتماد به نفس و فکر مثبت به قرار خود بروید. مطمئن باشید این اعتماد به نفس توجه رییس را جلب می کند. ممکن است که شما بدون جواب مثبت از سوی او برگردید، اما حداقل می دانید تلاش خود را به بهترین نحو کرده اید و نیز رییس این رفتار شما را برای ارزشیابی های بعدی در ذهن خواهد داشت.

- اگر موفق نشدید با درخواست خود افزایش در میزان حقوق خود داشته باشید مأیوس نشوید . در مورد نقاط ضعف خود سوال کنید و سعی کنید تا جای ممکن بر روی آنها کار کنید. و در نهایت به یاد داشته باشید که زمانی می توانید درخواست افزایش حقوق داشته باشید که واقعا شایسته آن باشید. بنابراین در زمان مناسب اقدام لازم را انجام دهید.

- اگر همه کارهایی که لازم بود را انجام دادید و بازهم نه شنیدید آن وقت دیگر کار از دست شما بیرون بوده است. با این حال، به جای اینکه ناامیدانه برگردید، از رئیس تان بپرسید که آیا به جای افزایش حقوق می تواند چیز دیگری مثلا تعطیلات اضافه یا اضافه کار یا مزایا به شما بدهد اما حواستان باشد زیاد از حد حریص جلوه نکنید. سعی کنید همواره لبخند بر چهره تان باشد حتی اگر اتفاق هایی افتاد که شما دوست نداشتید.

گردآوری: بخش خانواده آکاایران

گردآوری توسط بخش روانشناسی موفقیت سایت آکاایران

درخواست افزایش حقوق

چه زمانی از رئیسم درخواست افزایش حقوق کنم؟

چه زمانی از رئیسم درخواست افزایش حقوق کنم؟ چه زمانی از رئیسم درخواست افزایش حقوق کنم؟بهترین موقع درخواست افزایش حقوق ، بعد از گذشت یک سال است انتخاب زمان مناسب در تأیید شدن درخو
تکنیک درخواست افزایش حقوق از آقای رئیس!

تکنیک درخواست افزایش حقوق از آقای رئیس!

تکنیک درخواست" افزایش حقوق" از آقای رئیس! حقوقتان کم است؟ می ترسید درخواست افزایش حقوق دهیم و با شما مخالفت شود؟ اصلا نمی دانید که چگونه درخواست افزایش حقوق دهید؟ما به شما تکنیک
حقوق

چه زمانی درخواست افزایش حقوق کنیم؟

چه زمانی درخواست افزایش حقوق کنیم؟ انتخاب زمان مناسب در تأیید شدن درخواست افزایش حقوق نقش مهمی دارد. اما پیش از آنکه به فکر چنین درخواستی باشید، اول باید از این موضوع اطمینان ح
حقوق

چند توصیه برای درخواست افزایش حقوق

فرض کنیم به فکر بالا بردن حقوق خود هستید؛ مثلاً فکر می کنید ارزش کاری که در موقعیت شغلی فعلی خود انجام می دهید بیشتر است یا مسئولیت هایتان افزایش یافته اند؛ کارتان را به نحو احسن
حقوق

چگونه افزایش حقوق داشته باشیم؟

همیشه به یاد داشته باشید هر فردی که در رده ی بالاتری از شما قرار دارد، برای افزایش حقوق شما، باید فردی بالاتر از خودش را توجیه کند، بنابراین غُر زدن یا التماس کردن فایده ای ندارد
حقوق

افزایش حقوق

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد افزایش حقوق را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. اگر احساس میکنید ارزش واقعی کار شما بیش از میز
مذاکره

12 تکنیک مذاکره برای افزایش حقوق!

آکاایران به نقل از لاپلاس : تقریبا تمام رئیس ها و افرادی که در قسمت استخدام نیروهای کاری فعالیت میکنند، این نکته را میدانند که کمتر پیش می آید متقاضی شغلی، تکنیک های مذاکره ر
حقوق

نکاتی برای درخواست افزایش حقوق از رئیس!

بازار خبر: هیچ احساسی بدتر از این نیست که بدانید میزان حقوق دریافتی شما کمتر از ارزش واقعی کار شما است ممکن است شما هم جز آن دسته افرادی باشید که تصور می کنید ارزش واقعی کار شما
تبلیغات