شبیه بودن به همسر ایده آل

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد شبیه بودن به همسر ایده آل ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: شبیه بودن به همسر ایده آل

شبیه بودن به همسر ایده آل
,انتخاب همسر ایده آل, شبیه همسر, انتخاب همسر,[categoriy]

آکاایران: شبیه بودن به همسر ایده آل

به گزارش آکاایران: باید به تمام تفاوت ها اهمیت داد؛ مباحثی چون جهان بینی افراد از نظر اعتقادی تا فردگرا و جمع گرا بودن آنها می تواند مهم و قابل توجه باشد.

برای انتخاب همسر ایده آل گاهی این سوال پیش می آید که زوج های جوان باید از تمامی جهات، از طرز تفکر گرفته تا جهان بینی، از نظر شخصیتی و روانی مشابه هم باشند و یا باید تفاوت هایی دارا باشند تا بتوانند یکدیگر را کامل کنند؟ برای پاسخ به این سوال باید ابتدا این نکته را در نظر گرفت که ازدواج بر پایه های متنوعی بنا می شود. برای اینکه ازدواجی مستحکم و قابل اعتماد باشد، عوامل زیادی در کارند.

سه بعد یک رابطه

روان شناسان معتقدند یک رابطه برای پایدار ماندن باید سه بعد داشته باشد؛ اول تعهد (به این معنا که همسران باید نسبت به هم تعهد دارا باشند )، دوم صمیمیت بین دو نفر و سوم گرایش زوج به یکدیگر. این موارد عواملی مرتبط و جدایی ناپذیر هستند که باعث دوام و پایدار بودن رابطه زناشویی از لحاظ روان شناسی می شوند اما تفاوت های خلقی هم در این میان می توانند موثر باشند؛ در صورتی که این تفاوت ها زیاد و عمیق باشند، ارتباطی که می توانست مستحکم باشد، آسیب پذیر می شود؛ برای مثال اگر یکی از همسران، فردگرا و از جمع گریزان باشد و دیگری جمع گرا و معتمد به جمع باشد ممکن است در زندگی آنها به نوعی کشمکش ایجاد شود.

باید به تمام تفاوت ها اهمیت داد؛ مباحثی چون جهان بینی افراد از نظر اعتقادی تا فردگرا و جمع گرا بودن آنها می تواند مهم و قابل توجه باشد. اگر تفاوت های بین همسران چندان عمیق نباشد ولی منجر به نوعی چالش برای آنها شده باشد، می توان آن را حل کرد اما نباید تا این حد زیاد باشد که باعث بروز استرس بین آن دو شود و در نهایت بروز مشکلات اساسی بین آن دو را پیش آورد.

اگر تفاوت های شخصیتی بین همسران جوان زیاد باشد تنها زمانی ازدواج آنها دارای استحکام و اعتبار است که آن سه بعد اصلی قوی تر از تفاوت هایشان باشد که آن باعث پایدار ماندن ازدواج آنها می شود.

آدم ها مطلق نیستند

به این نکته نیز باید توجه کرد که برای شناخت بهتر افراد باید بدانیم که آدم ها سیاه یا سفید مطلق نیستند و هیچ صددرصدی موجود نیست. آدم ها از یک طیف تشکیل شده اند و عملشان به صورت طیف بازده دارد. انسان ها با در کنار هم زندگی کردن به تدریج شباهت هایی به هم پیدا می کنند و شکل هم می شوند؛ آمادگی هایی برای بخشیدن یکدیگر پیدا می کنند که باعث پایبند بودن و در نهایت پایدار شدن رابطه آنها می شود.

گاهی پیش می آید که ما تفاوت هایی از لحاظ زیستی و شناختی داریم اما باید دید تا چه حد در سطح رفتار و عملکرد ما نقش دارند؛ برای مثال بعضی از زنانی که درون گرا هستند با توجه به شرایط جامعه و یا به دلایل فرهنگی حس می کنند که جامعه آنها را نمی پذیرد و باید برون گرا باشند و میل به جمع دارا باشند تا بتوانند در اجتماع دارای شغلی باشند و با دیگران ارتباط برقرار کنند؛ در نتیجه بر این خصوصیت خود غلبه می کنند.

از سوی دیگر بعضی از مردانی که برون گرا هستند و بیشتر اوقات در جمع دوستان خود هستند بعد از ازدواج رفتارهایی دیگر از خود نشان می دهند و به خانواده خود پایبند می شوند.

در نهایت باید گفت نمی توانیم یک نسخه کلی بدهیم. در این مساله عوامل گوناگونی نقش بازی می کنند و این عوامل را باید در کنار عوامل تعیین کننده اصلی در نظر بگیریم. در این صورت می توانیم دریابیم عوامل دیگر، در اینجا شباهت ها یا تفاوت های زیاد، چقدر می توانند آسیب زا باشند و یا بر عکس جاذبه ایجاد کنند و باعث رشد و تحول شوند.

منبع :همشهری آنلاین

.

منبع : abartazeha.com

شبیه بودن به همسر ایده آل گردآوری توسط بخش روانشناسی موفقیت سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات