آیا می دانید رنگ ها چه تأثیری بر روی سلامتی افراد دارند ؟ - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آیا می دانید رنگ ها چه تأثیری بر روی سلامتی افراد دارند ؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی رنگ ها از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 آیا می دانید رنگ ها چه تأثیری بر روی سلامتی افراد دارند ؟

آیا می دانید هر رنگ نماد چه چیزی است ؟
آیا می دانید هر رنگ برای استفاده درچه مکان هایی مناسب است ؟
رنگ قرمز توانایی کار کردن را افزیش می دهد و دشمن تنبلی است لیکن می تواند موجب عصبانیت نیز شود...

تاثیر رنگ مو بر سلامت جنین,تاثیر رنگ بر سلامت روان,روانشناسی رنگها

 . در مکان هایی که دارای تحرک زیادی هستند ( مانند اتاق کودکان و مکان های دور هم جمع شدن ها ) توصیه می شود که از این رنگ استفاده شود .
رنگ نارنجی موجب ایجاد هیجان می شود و قوه ی خلاقیت انسان را افزایش می دهد . حس اعتماد به نفس ، جسور بودن و عطوفت را به وجود می آورد . استفاده از این رنگ در اتاق کودک ، پذیرایی و همچنین حال ( دهلیز ) مناسب است .
رنگ زرد که منشأ الهام به شمار می رود به انسان حس خوش بینی می بخشد . برای استفاده در آشپزخانه بسیار مناسبتر است . اما برای استفاده در اتاق کار توصیه نمی شود زیرا می تواند موجب خستگی ذهنی شود . این رنگ برای استفاده در مکان های استراحت نیز مناسب نمی باشد .
رنگ آرامش بخش سبز ، نوعی دعوت به همکاری و بخشندگی به شمار می رود . این رنگ اتاق ها را بسیار بزرگتر می نمایاند . این رنگ می تواند در اتقا خواب و همچنین اتاق کار مورد استفاده قرار گیرد . رنگ های روشنتر سبز برای دیوارها بسیار مناسبند .
رنگ آبی بیان کننده احساس صلح و علاقه است . این رنگ می تواند موجب خیال پردازی و احساسات رمانتیک بیش از حد شود . این رنگ برای بدست آوردن آرامش و از بین بردن استرس نیز مناسب است . این رنگ نباید در جاهایی که دارای حرکت و کار زیاد هستند مورد استفاده قرار گیرد . رنگ های آبی پر رنگ می تواند موجب تنبلی شود .
رنگ بنفش که نماد اعتماد به حساب می آید می تواند موجب حس و روحیه خوش نیز شود . ایجاد حس فراموشکاری و بی صبری نیز برای این رنگ مشخص است . با استفاده از نوع های لاوان ، یاسمنی و ارکیده ی این رنگ در اتاق های خواب و کار می توانید حس اعتماد به نفس خود را افزایش دهید .
رنگ سفید سیستم انرژی بدن را متعادل می سازد و حس خلاقیت و آفرینندگی را در انسان شکوفا می کند .
رنگ های سیاه ، خاکستری و قهوه ای دارای انرژی بسیار زیادی هستند . استفاده از رنگ سیاه به تنهایی اصلاً مناسب نیست .
ویرایش وتلخیص:آکاایران
                                                                                                                       

آیا می دانید رنگ ها چه تأثیری بر روی سلامتی افراد دارند ؟ گردآوری توسط بخش روانشناسی رنگها سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات