روش های سرگرم کردن کودکان در سفر -آکا

آکاایران: روش های سرگرم کردن کودکان در سفر

آکاایران: روش های سرگرم کردن کودکان در سفر

به گزارش آکاایران: برای کودکان در سفر برنامه ریزی کنید تا در سفر کودک سرگرم باشد.

کودکان در هر رده سنی که باشند، موسیقی همواره لحظات زیبا و شادی آفرینی را در داخل اتومبیل برای آنان فراهم می سازد. گوش دادن به نوار کاست، آوازخوانی، نواختن آلات موسیقی کوچک چون سازدهنی و دست زدن! تا چشم بر هم بگذارید می بینید که حدود 50 کیلومتر مسافت را گذرانده اید.

هنگامی که شما با فرزندانتان عازم سفر می شوید در هنگام حرکت می توانید نه تنها رانندگی کنید بلکه همراه آنان سرود دسته جمعی بخوانید. “هیچ چیزی نمی تواند به اندازه آوازهای گروهی حواس کودکان را پرت کند.”

کتاب هایی که همراه نوارهای کاست هستند نیز به اندازه سرود دسته جمعی مورد توجه و پسند کودکان در هر رده سنی بوده و در اکثر کتابخانه های عمومی قابل دسترسی هستند.

تمام والدینی که در مورد سرگرم کردن کودکان در اتومبیل مورد پرسش قرار گرفته اند، به استفاده از مناظر اطراف به هنگام سفر تمایل نشان داده اند. تابلوهای علائم و اعلانات، پلاک اتومبیل ها، اتومبیل هایی که در اطراف در حال حرکت هستند،مزرعه ها، خانه ها و دهکده ها همگی بهانه ای هستند تا از طریق آنها، بازی های گوناگونی را با مشاهده و دیدن انجام داد.

مثلا جست وجوی رنگ هایی که در مناظر اطراف وجود دارند، رنگ زرد، قرمز، آب، حروف الفبا، اعداد، یک توپ، یک گوسفند، آقایی که کلاه به سر دارد و… . این گونه مثال ها نامحدود بوده و بنا به سن کودکان تنظیم می شود.

مجله تالاب : قبل از حرکت، اجازه دهید فرزندان اسباب بازی ها یا بازی های دلخواه خود را انتخاب کرده و همراه بیاورند. اسباب بازی های انتخاب شده باید کوچک و جمع وجور بوده و از اجزا و تکه های متعدد و ریز تشکیل نشده باشند چرا که احتمال افتادن و گم شدن آنها وجود دارد.

اسباب بازی ها را کنار یکدیگر و داخل یک ساک گذاشته و مسئولیت نگهداری از آن را به کودک بسپارید. تخته صاف و کوچکی همراه داشته باشید تا کودک بتواند روی سطحی سفت، بازی، نقاشی یا رنگ آمیزی کند. در ضمن کاغذ، مداد و ماژیک را نیز فراموش نکنید. به اندازه کافی از هر کدام به همراه بیاورید.

می توانید به کمک یک بازی ویدئویی کوچک که قابل حمل باشد، ساعت ها کودکانی را که کمی بزرگتر هستند سرگرم کنید و خوشبختانه می توان صدای آن را کم کرد.

روش های سرگرم کردن کودکان در سفر -آکا

کتاب های داستان
گرچه کتاب خواندن در داخل اتومبیل، گاه دشوارتر از مواقع دیگر است، اما با این حال روشی عالی برای سرگرم کردن کودکان به شمار می آید. می توانید به کودکان بزرگتر، کتاب هایی را که حاوی شخصیت های مهم کارتونی هستند پیشنهاد کنید و در مورد بچه های خیلی کوچک، کتاب های بزرگ مصور و کارتونی موجب شادی آنان خواهد شد.

کیف های شادی
همیشه قبل از آنکه تعطیلات از راه برسد، برخی از پدرها به مغازهایی که اجناسش 1000 تومانی هستند، رفته و ساک جادویی خود را از اسباب بازی های کوچک پر می کند تا در زمان سفر با اتومبیل، هنگامی که بچه ها شروع به بی قراری کرده و حوصله آنها سر می رود، اسباب بازی ها را یکی یکی از ساک بیرون آورده و بین بچه ها تقسیم کند.

نشان دادن اشیای جدید به بچه،روش خوبی برای تحریک کردن حس کنجکاویش بوده و او را به مدت نیم یا حتی یک ساعت سرگرم می کند.

همچنین می توانیم یک خوراکی مختصر و ساده داخل کیسه اسرارآمیز خود بگنجانیم. یک میان وعده مختصر و مغذی نه فقط گرسنگی کودکان را برطرف می کند بلکه می تواند به موقع کسالت و یکنواختی ناشی از سفر را از بین ببرد.

خوراکی های سالمی که مورد علاقه فرزندتان است و آشغال کمی تولید می کند را انتخاب کنید؛ میوه های تازه، پنیر، سبزیجات، کشمش، گردو، میوه های خشک شده، شیرینی های ساده و غلات.

در مورد نوشیدنی ها، بطری های نوشیدنی را همراه با نی انتخاب کرده و از شب قبل آنها را داخل فریزر بگذارید تا منجمد شوند و برای روز سفر چندین ساعت خنک بمانند. اگر مواد داخل ساندویچ هایی که همراه می آورید فاسد شدنی باشند، برای آنکه دیرتر فاسد شوند، ساندویچ ها را با نان یخ زده تهیه کنید.

روش های سرگرم کردن کودکان در سفر -آکا

رفتن به دستشویی میان راهی
توقفگاه های عمومی میان راه خصوصا پارک ها و بوستان ها و مناطق جنگلی را مدنظر داشته باشید. اکثر این پارک ها گذشته از توالت ، مجهز به زمین های بازی هستند. به هنگام توقف در این مکان ها، می توانید از فرصت استفاده کرده و کمی کرختی و کوفتگی ناشی از سفر را به در کنید و کودکان نیز فرصت خواهند یافت تا انرژی سرشار خود را تخلیه کنند.

یک توپ و یک طناب بازی همراه آورده و بازی های مختلفی انجام دهید؛ در هر حال، مهم آن است که قبل از ادامه دادن سفر، با جنبش و جست وخیز کوفتگی و خستگی ناشی از ساعت ها رانندگی را کاملا از بدن دور کرده و اکسیژن کافی به بدنتان برسانید.

زمانی که مجددا به حرکت خود ادامه می دهید، در صورت امکان جای خود را در داخل اتومبیل عوض کنید. اگرچه عوض کردن جا، سفر را خوشایندتر و راحت تر می کند، اما هرگز نباید نکات ایمنی سفر را نادیده گرفت.

.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

راه های سرگرم کردن کودکان , سرگرم کردن کودک در سفر

تبلیغات