7 نکته مهم درباره بهداشت خواب کودک -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد 7 نکته مهم درباره بهداشت خواب کودک ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی کودک از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

7 نکته مهم درباره بهداشت خواب کودک
,[categoriy]

آکاایران: 7 نکته مهم درباره بهداشت خواب کودک

آکاایران: 7 نکته مهم درباره بهداشت خواب کودک

 

1 – در ساعت های پایانی شب، یکی، دو ساعت مانده به موعد خواب کودک، سعی کنید فضای خانه را آرام کنید.

 

به گزارش آکاایران: 2 – ممکن است دیر از سر کار برگردید و دلتان بخواهد با کودک بازی کنید یا کشتی بگیرید، اما با این کار او را هوشیار و فعال می کنید و شانس یک خواب کودکانه و سروقت و آرام را از او می گیرید.

 

3 – سعی کنید حتی نور خانه، صدای تلویزیون و گفت وگوهای تلفنی، رنگ و بوی شبانه و آرام تر شدن داشته باشد تا فضا مهیا و خواب کودک تان راحت تر شود.

 

4 – بچه ها حتما قبل از خواب باید تخلیه مثانه دارا باشند و نباید چای و مایعات بخورند.

 

5 – ماساژدادن بچه های کوچک تر، حمام کوتاه و گرم، دادن کمی موز یا شیر که سروتونین دارد هم مفید است. به یاد داشته باشید که کیفیت خواب کودک در شب چیز دیگری است و حتی اگر کودک تا ظهر فردا هم بخوابد، کمبود خواب شبانه جبران شدنی نیست.

 

6 – اگر کودک ظهر نخوابیده و حوالی ساعت 5 بعدازظهر دوست دارد بخوابد یا او را سرگرم کنید و اجازه ندهید بخوابد یا زود بیدارش کنید که ساعت 10 شب دوباره بتواند بخوابد.

 

7 – هر شب 3-2 دقیقه زودتر از شب قبل کودک تان را بخوابانید. تا آخر هفته 10دقیقه به زمان مطلوب خواب کودک تان نزدیک تر شود. با این روش طی 3-2 ماه به موقع خواهد خوابید.

 

.

منبع :

7 نکته مهم درباره بهداشت خواب کودک گردآوری توسط بخش روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان سایت آکاایران
تبلیغات