راهکارهای باهوش تر شدن کودک

آکاایران: راهکارهای باهوش تر شدن کودک

آکاایران: 10 روش برای باهوش تر شدن کودکتان

همه والدین علاقمند به یافتن راه هایی برای باهوش تر شدن کودک شان هستند.

به گزارش آکاایران: آن ها می خواهند یک کودک باهوش، با تمرکز و خوش حافظه دارا باشند ولی واقعیت اینه  که نسل بچه های تبلت به دست و رایانه باز، با وجود آنکه مهارت های فنی بیشتری دارند اما از برخی مهارت های ذهنی، جسمی و اجتماعی نسل قبل از خودشان بی بهره اند.

فعالیت های روزمره بدنی یا بازی های غیررایانه ای فقط باعث تقویت عضلات و یا روابط اجتماعی بهتر نمی شوند.

این فعالیت ها مستقیماً روی مهارت های ذهنی و هوش تأثیر دارند. اگر می خواهید کودک تان مهارت های بدنی و ذهنی بیشتری کسب کند، این تمرینات را با او برای باهوش تر شدن کودک تان دنبال کنید:

۱. بازی اختلاف ها را پیدا کن که سرگرمی کودکی ما بود، می تواند هم فرزندتان را سرگرم کند، هم توجه و تمرکز او را افزایش دهد.

۲. مقابل هم بنشینید، توپی را به سمت او بیندازید و از او بخواهید پس از گرفتن توپ دوباره آن را به شما بدهد و این کار را تکرار کنید.

راهکارهای باهوش تر شدن کودک

۳. شماری دکمه به کودک بدهید و بخواهید تا آنها را بر اساس اندازه یا رنگ به نخ بکشد.

۴. با چند چوب حصیر یا مداد طرح ساده ای بسازید، ۲۰ ثانیه فرصت دهید کودک به آن نگاه کند بعد طرح را جمع کنید و از او بخواهید آن چه را به یاد دارد بسازد.

 

۵. طرح های ساده ای به صورت ناقص مثل آدمکی فاقد دماغ یا گربه ای فاقد گوش روی کاغذ بکشید و از کودک بخواهید جزء حذف شده در تصاویر را تشخیص دهد.

۶. نقطه بازی کنید. یعنی نقطه هایی را در یک خط صاف بکشید و از کودک بخواهید آنها را با خط به هم وصل کند بعدتر، این نقطه ها را به شکل های مختلف مثل مربع و مثلث و…

بکشید و مفهوم اشکال را به او یاد بدهید. ابتدا نقطه ها درشت و تقریبا هم باشد بعد به تدریج نقطه ریزتر و فاصله دورتر شوند.

۷. با یکدیگر طرح هایی روی کاغذ بکشید و با قیچی مخصوص کاغذ آنها را دور بری کنید.

 

۸. جغجغه ای را به صدا درآورید و از کودک بخواهید هر وقت صدای آن را شنید دستش را بالا ببرد. با این کار مهارت شنوایی کودک را تقویت می کنید. حالا چشم های کودک را ببندید، جغجغه را به صدا درآورید و از کودک بخواهید جهت صدا را با دست به شما نشان دهد.

۹. کنار هم دراز بکشید، چشم هایتان را ببندید و سعی کنید به تمام صداهایی که دور و اطرافتان وجود دارد گوش دهید و آنها را به هم بگویید. با این کار تمیز شنوایی کودک تان تقویت می شود.

۱۰. صندلی بازی کنید. یعنی با پخش موزیک دور یک صندلی بچرخید و به محض قطع آن، یکی از شما روی صندلی بنشیند.

.

منبع : mihantaz.com

تبلیغات