کودکان

آکاایران: خواب روزانه بر یادگیری کودکان تاثیربسزایی دارد

آکاایران: تاثیر خواب روزانه بر یادگیری کودکان

محققان طی یک پژوهش نوین کشف کردند که برای ارتقای مهارت های زبانی کودکان، بهتره اجازه دهیم که آن ها چند ساعت در طول روز را به استراحت و خواب بگذرانند.

بنا بر گزارش میهن تاز، یک مطالعه نوین نشان داده است کودکانی که در طول روز ساعت هایی را در خواب می گذرانند، کلمات نوین را بهتر به خاطر می سپارند.

در این پژوهش مشخص شد، کودکانی که یک ساعت پس از یادگیری کلمات نوین به استراحت و خواب می پردازند نسبت به آن دسته از کودکانی که پس از یادگیری کلمات حداقل پنج ساعت بیدار می مانند از قدرت یادگیری و یادآوری بالاتری برخوردار هستند.

محققان دانشگاه آریزونا با بررسی کودکان سه ساله، 24 ساعت پس از یادگیری کلمات نوین دریافتند آن دسته از کودکانی که پس از یادگیری کلمات می خوابند نسبت به سایرین، درک بالاتری از کلمات دارند.

در این پژوهش، کودکان به دو دسته تقسیم شدند. آنهایی که چهار روز در هفته یا بیشتر را در طول روز استراحت می کردند و دسته دوم آنهایی بودند که هرگز در طول روز نمی خوابیدند.

در هر گروه، محققان کودکان را به طور تصادفی انتخاب کرده و برخی از آنها را وادار به چرت زدن پس از یادگیری(حداقل 30 دقیقه) کرده و به برخی دیگر اجازه چرت زدن پس از یادگیری را نمی دادند.

آنها کلماتی را به این کودکان آموزش دادند و برای درک بهتر این کلمات ویدئوهایی از آن را نیز برای کودکان به نمایش در آوردند.

24 ساعت بعد وقتی مجددا این فیلم ها برای کودکان پخش شد، مشخص شد کودکانی که یک ساعت پس از یادگیری خوابیده بودند،

در به یادآوری کلمات و درک اینکه کدام فیلم مربوط به کدام کلمه است توانایی بیشتر و بهتری داشتند. محققان در این پژوهش بیشتر از اسم های ساده، بر آموزش افعال تمرکز کردند.

در این پژوهش همچنین مشخص شد که کودکان پیش دبستانی از 24 ساعت شبانه روز می بایست بین 10 تا 12 ساعت بخوابند زیرا به اعتقاد محققان، کم خوابی یا بی خوابی برای کودکان دارای عوارض طولانی مدت خواهد بود.

.

منبع : mihantaz.com


تبلیغات