داشتن دوست خیالی برای کودکان مفید است

آکاایران: داشتن دوست خیالی برای کودکان مفید است

آکاایران: ادن فرزند سه و نیم ساله خانواده واکز از روزی که از یوتا به تراورس نقل مکان کردند درمورد دوستی نوین به نام کلی صحبت می کند. خانم واکز می گوید: دخترم مدام می گوید: کلی، برایم شیرینی می آورد یا برای کلی دردسر درست شده است، من نمی ‎دانم که این دوست نوین واقعا کیست. به عقیده او […]

ادن فرزند سه و نیم ساله خانواده واکز از روزی که از یوتا به تراورس نقل مکان کردند درمورد دوستی نوین به نام کلی صحبت می کند. خانم واکز می گوید: دخترم مدام می گوید: کلی، برایم شیرینی می آورد یا برای کلی دردسر درست شده است، من نمی ‎دانم که این دوست نوین واقعا کیست. به عقیده او کلی دوست خیالی ادن است. خانم واکز ادامه می دهد: واقعا مشکلی موجود نیست. او در بیرون از خانه دوستانی واقعی دارد. فکر می کنم این راهی برای کنار آمدن با تغییر مکان زندگی باشد. بهترین دوست او در یوتا زندگی می کند.

سلامت نیوز طبق تحقیقات، داشتن دوستان خیالی در بین کودکان امری عادی ‎است و می تواند برای کودک مفید باشد. به گزارش مرکز مطالعات کودک دانشگاه نیویورک، نزدیک ۶۵ درصد کودکان بین سنین ۳ تا ۵ سال از دوستانی خیالی به عنوان راهی برای شکل دادن شخصیت خود و آزمودن مرز بین واقعیت و رویا بهره می گیرند. به گفته دایان گلاسگو متخصص کودک و خانواده از دانشگاه ایالتی لوییزیانا، تک فرزندان، مانند ادن، و بزرگ ترین فرزندان خانواده در زمینه ساخت دوست خیالی مستعد تر هستند. او می گوید: کودکان فاقد ترس از مسخره شدن احساسات خود را با دوستان خیالی خود بازگو می کنند. از این طریق آن ها نحوه برقراری ارتباط اجتماعی با دوستان خویش را می آ موزند.
به نظر خانم گلاسگو داشتن دوستان خیالی به سود کودک است. وی می گوید: کودکانی که خیال پردازی کرده و تظاهر می کنند از لحاظ عاطفی از بزرگسالان سالم ترند. کودکانی که دوستان خیالی دارند خلاق تر بوده و دارای مهارتهای کلامی خوبی هستند. این مساله همچنین به کودک در شناخت نحوه همزیستی با دیگران یاری رسانده و به آنان یاد می دهد به عواقب رفتار خود فکر کنند. در پایان خانم گلاسگو می ‎ گوید: برخی والدین بابت این مساله نگرانند ولی آن ها باید به کودکان اجازه داشتن چنین دوستی را بدهند.

.

منبع : persianv.com

تبلیغات