نه گفتن را به فرزندانتان بیاموزید

آکاایران: نه گفتن را به فرزندانتان بیاموزید

آکاایران: مدیر دارو و مواد مخدر معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی فسا در مورد پیشگیری از اعتیاد فرزندان گفت: به والدین توصیه می شود به نحوه خرج کردن پول توسط فرزندان اهمیت داده و برای اوقات فراغت آنها برنامه ریزی کنند. پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت ؛ دکتر صفورا محبی افزود: همواره آنان را […]

مدیر دارو و مواد مخدر معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی فسا در مورد پیشگیری از اعتیاد فرزندان گفت: به والدین توصیه می شود به نحوه خرج کردن پول توسط فرزندان اهمیت داده و برای اوقات فراغت آنها برنامه ریزی کنند.

پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت ؛ دکتر صفورا محبی افزود: همواره آنان را به مطالعه، ورزش و تفریحات سالم ترغیب کنید و زمینه این امور را برایشان فراهم کنید.وی با بیان این توصیه که زمان مناسبی را به گفتگو با فرزندانتان اختصاص دهید، اظهار داشت: فرزندتان ارزش نصایحتان را با ارزش زمانی که برای آن اختصاص داده اید می سنجد.

مدیر دارو و مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: راهنمایی های خود را از طریق مربیان و دبیرانشان به آنها منتقل کنید. جوانان باورها و ارزش های خود را دارند. طبیعتاً والدین اگر بهترین نصایح را هم بگویند ممکن است آنها نپذیرند. شنیدن نصایح شما از زبان مربیان و دبیرانشان تاثیر بیشتری بر آنها می گذارد.وی توصیه کرد: تفکر انتقادی را که از ویژگی های دوران بلوغ و نوجوانی است، در فرزندان خود سرکوب نکنید و آنان را به رعایت اصول مذهبی و انجام فرائض دینی تشویق کنید.

دکتر صفورا محبی دادن استقلال و آزادی در انجام فعالیت های منطقی به فرزندان را از دیگر موارد برشمرد و افزود: فرزندانتان را به خاطر رفتارهای مثبت آنان تشویق کنید و هرگز فضای خانه را متشنج نکنید و از مشاجره و بحث های بیهوده بپرهیزید.وی گفت: در موقعیت های بحرانی، فشارها و تنش های روحی، راهنما و همراه فرزندان خود باشید و در روابط خود با فرزندان همواره صادق و مهربان باشید.

مدیر دارو و مواد مخدر دانشگاه اظهار داشت: شرایطی را ایجاد کنید که شما را محرم اسرار خود بدانند.از فرزندانتان انتظار نداشته باشید آرزوهای برآورده نشده شما را تحقق ببخشند.دکتر صفورا محبی در خاتمه افزود: راه مقاومت و پایداری در برابر فشار همسالان را در خصوص مصرف مواد مخدر به فرزندانتان بیاموزید تا از «نه» گفتن به آنها نهراسند.

.

منبع : persianv.com

تبلیغات