استرس در بارداری | فرزندان را ترسو می کند

آکاایران: استرس در بارداری، فرزندان را ترسو می کند

آکاایران: محققان دانشگاه معتبر وارویک انگلیس به اطلاعات نوین و قابل توجهی درباره استرس و فشار عصبی که زنان باردار در این دوره حساس با آن روبه رو هستند، دست یافتند. فارس ؛ محققان گفتند: قرار گرفتن زنان باردار در معرض فشار و استرس بر جنین آنها تأثیر منفی گذاشته و باعث می شود که فرزندان آنها در […]

محققان دانشگاه معتبر وارویک انگلیس به اطلاعات نوین و قابل توجهی درباره استرس و فشار عصبی که زنان باردار در این دوره حساس با آن روبه رو هستند، دست یافتند.

فارس ؛ محققان گفتند: قرار گرفتن زنان باردار در معرض فشار و استرس بر جنین آنها تأثیر منفی گذاشته و باعث می شود که فرزندان آنها در آینده در معرض تن دادن به زورگویی اراذل و اوباش و افراد دارای رفتارهای غیرعادی قرار دارا باشند به گونه ای که احساس ترس و نگرانی شدید در چهره آنها نمایان می شود و معمولاً گریه می کنند.

محققان نتایج تحقیقات خود را این گونه تفسیر کردند که فشارها و استرس های روانی زنان باردار را در معرض ترشح مقادیر زیادی هورمون های عصبی در داخل رگهای خونی قرار می دهد امری که تاثیر منفی بر جنینی می گذارد که همچنان در حال رشد است و در نتیجه به سیستم پاسخگویی او به ویژه در قبال فشارهای زندگی در آینده زیان وارد می کند.

.

منبع : persianv.com

تبلیغات