loading...

آقا | خانم | حواست باشد: زنان بی فرزند از فضا نیامده اند

آکاایران: آقا، خانم، حواست باشد: زنان بی فرزند از فضا نیامده اند

آکاایران: برخی از انسان ها فکر می کنند با گفتن بعضی جملات می توانند با انسان های پیرامون خود همدردی کنند یا مثلا در تصورات خودشان به آنها روحیه بدهند؛ بنابراین با اطلاع از پدیده ها یا وضعیتهایی که اغلب از نظر خودشان مسئله ای ناگوار یا احساس برانگیز یا نیازمند دلسوزی و مانند اینهاست شروع می کنند به بیان جملاتی که حتی اگر […]

برخی از انسان ها فکر می کنند با گفتن بعضی جملات می توانند با انسان های پیرامون خود همدردی کنند یا مثلا در تصورات خودشان به آنها روحیه بدهند؛ بنابراین با اطلاع از پدیده ها یا وضعیتهایی که اغلب از نظر خودشان مسئله ای ناگوار یا احساس برانگیز یا نیازمند دلسوزی و مانند اینهاست شروع می کنند به بیان جملاتی که حتی اگر فرض کنیم آن مسئله ناگوار هم باشد از درد و رنج طرف دیگر نمی کاهد، بلکه حتی برعکس، نیشتر می زند به جان دیگران. به همین دلیل بیان بعضی از کلمات و جملات بسیار اذیت کننده است و به دلایل بسیار و همچنین برای حفظ آداب معاشرت باید از گفتن آنها اجتناب کنید.

یکی از مواقع و موارد گفته شده زمانی است که زوجی خواسته یا ناخواسته بچه دار نمی شوند. در ادامه مطلب مواردی را برشمرده‎ایم که بهتر است بیان آنها را از فرهنگ لغات و جملاتتان حذف کنید:

چه زمانی می خواهید بچه دار شوید؟
این که زوجی به چه دلیلی تاکنون بچه دار نشده اند، واقعا به اطرافیان ارتباطی ندارد. ممکن است فردی که شما این سوال را از او می پرسید درحال تلاش برای بچه دار شدن باشد و این سوال شما می تواند موجب ناراحتی یا دلشکستگی او شود. حتی شاید برای این مساله دچار خجالت و نگرانی از حرف مردم شود. از این گذشته، شاید شما بچه خیلی دوست داشته باشید و فکر کنید با بچه دار شدن می توان به زندگی دونفره رونق بخشید، اما دلیل نمی شود دیگران نیز همین فکر را دارا باشند. برخی دوست ندارند به این زودی بچه دار شوند.

هر وقت مادر شدی، می فهمی
درست است که مادر شدن از خیلی لحاظ تغییراتی در زندگی زنان ایجاد می کند که ساده ترین آن، تغذیه درست و اهمیت دادن به انتخاب خوراکی مناسب است، اما زنان دیگر که هنوز بچه ندارند نیز از فضا یا سیاره دیگر نیامده اند. این اصلا درست نیست تصور کنید افرادی که فرزند ندارند، نمی توانند مسئولیت ها و مشکلات یا حتی لذت های پدر یا مادر شدن را درک کنند. همه انسان ها خودشان زمانی کودک بوده اند یا در اطراف خود کودکانی دارند که بتوانند نیازها، شادی ها و زیبایی های وجود آنها را ببینند و لذت ببرند.

نگران نباش، خیلی زود باردار می شوی
اگر فردی که شما می شناسید به دلایل پزشکی نمی تواند بچه دار شود، با این جمله های بی ارزش که نگران نباش و آرام باش، نمی توانید او را آرام کنید. این جملات را نباید هرگز به کار بگیرید. با این امیدهای بیهوده فقط می توانید موجب آسیب روحی بیشتر او شوید. شاید این فرد هرگز باردار نشد. این حرف های شما همیشه در ذهنش می مانند و آزارش می دهد زیرا بعدها درمی یابد که بیهوده به آنها امید بسته بوده است.
وقتت را پر کن، سرت را گرم کن
به گزارش آکاایران: جملاتی مثل این که خوب است از زمان خود برای تماشای فیلم، مطالعه کتاب یا حتی صرف شام عاشقانه با همسرت استفاده کنی، جزو ناشیانه ترین جملات در این مواقعند.
صرف این که فردی فرزند ندارد، به این مفهوم نیست که زندگی او ساکن و بی هیجان می گذرد و دیگر هیچ لذتی را نمی تواند تجربه کند. برخی از زوج ها اتفاقا برای این که هیجانات بیشتری را تجربه کنند، عمداً بچه دار نمی شوند. آنها می خواهند سال های بیشتری را دونفری در کنار هم باشند و تجربه های جالب بسیاری دارا باشند. به بیان دیگر، بچه دار شدن آخرین گزینه آنهاست. پس تصور نکنید اگر آنها فرزندی ندارند اکنون در غم و سکوت و بی ارزشی زندگی می کنند که بخواهید چنین پیشنهادهایی به آنها بدهید.

تو را دعوت نکردم چون میهمانی بچه ها بود
اگر میان دوستانتان زوجی هستند که هنوز بچه ندارند، آنها را از دورهمی های خود حذف نکنید. تصور نکنید چون بقیه بچه دارند و آنها ندارند، باید دعوتشان نکنید. شاید تصورتان این باشد آنها راحت نیستند در جایی باشند که بچه ها از در و دیوار بالا می روند، اما این فقط طرز فکر شما است ولی شما که واقعا نمی دانید آیا حضور کودکان برایشان ناراحت کننده است یا خیر؟

روش های دیگر مثل رژیم، دارو یا مراجعه به پزشکان متخصص دیگر را امتحان کرده ای؟
مطمئن باشید افرادی که به دلایل مختلف بچه دار نمی شوند، راه های بسیاری را برای موفقیت آزمایش می کنند. شاید نشان دادن توجه به آنها خوب باشد و نوعی همدلی و محبت شما را نشان دهد اما این افراد به شنیدن روش های درمان نیازی ندارند. مطمئن باشید خودشان راه هایی بیشتر از شما بلد هستند. آنها به گوش شنوا نیاز دارند. اگر پزشک خاصی سراغ دارید و می خواهید آنها را با هم آشنا کنید، مساله فرق دارد. اما اگر فقط می خواهید راهکارهای عموما تکراری پیشنهاد کنید، لطفا دست از این کار بکشید.

شوهرت با بچه دار نشدن موافقه؟
این سوال دقیقا این طور به نظر می رسد که می خواهید از خصوصی ترین مسایل زندگی دوست یا فامیل خود سر دربیاورید. وقتی این سوال را از یک زن می پرسید، غیرمستقیم به او می گویید تو داری شوهرت را از چیزی که می خواهد، محروم می کنی. اما شما که واقعیت ها را نمی دانید. چرا درمورد مسایلی نظر می دهید یا کنجکاوی می کنید که واقعا هیچ تاثیری در زندگی شما ندارند. فاقد شک در پاسخ چنین سوالی خواهید شنید: «من و همسرم با هم تصمیم گرفته ایم بچه دار نشویم.» چرا برای سوالی که پاسخ آن از همان ابتدا معلوم است، بیهوده زحمت می کشید.

چند سال بعد نظرت درمورد بچه تغییر خواهد کرد
تصور کنید یکی به شما بگوید: «در سال های آینده حس تو به فرزندانت تغییر خواهد کرد و آنها را به افراد دیگری خواهی فروخت!» جمله شما هم به همین اندازه مسخره و بی ارزش است. وقتی فردی دوست دارد بچه داشته باشد، دوست دارد دیگر. شما نمی توانید برای احساس او نظر دهید. از کجا معلوم که تا چند سال دیگر بچه دار نشوند!
این را قبول کنید که روش زندگی آدم ها با هم فرق دارد و شما برای بچه داشتن یا نداشتن آنها نمی توانید نظر بدهید

جام جم سرا

.

منبع : persianv.comتبلیغات