ازدواج مجدد و تاثیر آن بر روابط فرزندان

آکاایران: ازدواج مجدد و تاثیر آن بر روابط فرزندان

آکاایران:    ازدواج مجدد  ازدواج مجدد تاثیرات منفی و تاثیرات مثبتی را بر روی فرزندان می گذارد. اما تاثیرات آن چه مخرب باشد و چه نباشد اثری بدیهی است.عوامل متعددی در اینکه این تاثیرات مخرب باشد یا خیر، وجود دارند. این پرسش به وجود می آید که این تغییرات چگونه بر روی فرزندان اثر می گذارد؟ […]

ازدواج مجدد و تاثیر آن بر روابط فرزندان
 

 ازدواج مجدد 

ازدواج مجدد تاثیرات منفی و تاثیرات مثبتی را بر روی فرزندان می گذارد. اما تاثیرات آن چه مخرب باشد و چه نباشد اثری بدیهی است.عوامل متعددی در اینکه این تاثیرات مخرب باشد یا خیر، وجود دارند. این پرسش به وجود می آید که این تغییرات چگونه بر روی فرزندان اثر می گذارد؟ بر طبق یک مطالعه انجام شده، فرزندانی که با خانواده جدیدشان زندگی می کنند،اغلب در تعدیل روابطشان دارای مشکل می باشند.

کاهش اعتبار شخصی و اعتماد به نفس ، افزایش استرس و نگرانی ، عدم دستیابی به تحصیلات عالیه و تکمیلی ، مشکلات رفتاری، روابط اجتماعی ، دیدگاه منفی نسبت به ازدواج و روابط درگیر برخی از مشکلاتی هستند که چنین فرزندانی معمولا با آن مواجه می باشند. مطالعات گوناگونی،نتایج متفاوت و ضد و نقیضی در آن داده اند و آن به این دلیل است که مقایسه مطالعات و یافته هایی که به طریق مختلف انجام گرفته است،امکان پذیر نیست. روشهای مطمئنی وجود دارد که شما بتوانید از آن طریق فرزندان خود را در ازدواج مجدد در اولویت قراردهید. وادارکردن و به زور کشیدن بچه ها برای قبول این کار، کمکی به شما نمی کند. سن کودک نیز نقش مهمی را در تعدیل روابط در خانواده نوین ایفا می کند تا این قضیه را هضم کنند. فرزندانی که مراحل اولیه زندگیشان را تجربه کرده اند سخت تر و مشکل تر می توانند شرایط نوین را تحمل کنند.

گاهی اوقات فرزندان با تصور غلطی که دارند،فکر می کنند اگر نا پدری یا نامادری خود را دوست بدارند،به والدین اصلی خود خیانت کرده و گویی به آن ها پشت کرده اند. در این گونه موارد فرزند احتمالا دچار احساس خیانت ، درد ،عصبانیت ، ناامنی و یا غیره … می گردد ؛ و این افکار ممکن است تاحدی افزایش یابد که کودک را به فردی شرور و سرکش تبدیل کند.

فرزندان و همسر نوین شما نیازمند فرصت کافی برای شناخت یکدیگر به طور کامل می باشند.اگرچه در برخی از موارد بچه ها و والدین نوین(همسر نوین)به راحتی با هم کنار می آیند،اما چنین مواردی به ندرت یافت می شود بهترین کار این است که شما فرزندان را پیش از ازدواج به همسر مورد نظرتان معرفی کنید.این عمل باعث می شود تا شما به سرعت در ایجاد رابطه صمیمی مابین آن ها عمل نمایند.هوشیار باشید زمانی که بین فرزندانتان و همسر جدیدتان ناسازگاری وجود دارد شما دخالت نکنید. به یاد داشته باشید که حتی اگر آن ها همسر نوین شما را بپرستند و دوست داشته باسند، برای بچه ها اعتراف به این دوست داشتن، مشکل خواهد بود.

صدای زندگی

اخبار مرتبط:

هدایت هاشمی از طلاق تا ازدواج مجدد / سبک زندگی، بیوگرافی و نوع پوشش افراد مشهور(80)

شایعه ازدواج مجدد آزاده نامداری در مهرماه 1394 تایید شد +عکس

عاقبت شوم ازدواج مجدد

حقوق همسران در ازدواج مجدد

ورود همسر سابق به ماجرای ازدواج دوم آزاده نامداری(جنجال نوین ازدواج مجدد آزاده نامداری)+عکس

.

منبع : persianv.com

تبلیغات