تاثیر تنبیه فیزیکی بر کودکان

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تاثیر تنبیه فیزیکی بر کودکان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی کودک از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

تاثیر تنبیه فیزیکی بر کودکان
,[categoriy]

آکاایران: تاثیر تنبیه فیزیکی بر کودکان

آکاایران بدرفتاری با کودکان می تواند باعث تغییرات اپی ژنتیکی در آنها شود. تنبیه و سوء رفتار با کودک می تواند بر قابلیت پاسخ گویی او به شرایط استرس زا تأثیر منفی گذاشته و او را مستعد ابتلا به بیماری روانی سازد.

به گزارش آکاایران بدرفتاری و تنبیه کودکان اغلب به رنجی منجر خواهد شد که تمامی زندگی آنها را تحت تأثیر قرار داده و آنها را در معرض افسردگی و اضطراب دائم قرار خواهد داد.

تنبیه کودک می تواند تغییرات بد ژنتیکی ایجاد کند
هر چه شدت تنبیه و سوء رفتار با کودک بیشتر باشد، ریسک اختلالات بلندمدت سیستم مقابله با استرس نیز بیشتر می شود. در حقیقت بدرفتاری با کودک بر ژن  FKBP5 تأثیر می گذارد. FKBP5 ژنی است که روی حلقه فیدبک هورمونی در مغز قرار دارد و پاسخ به استرس را کنترل می کند.

دانشمندان مرکز روان درمانی مؤسسه ماکس پلانک در مونیخ دریافته اند که تجارب ناراحت کننده و ضربات روحی می تواند باعث تغییرات اپی ژنتیکی در FKBP5 شود. در این شرایط یک «گروه متیل» از این ژن جدا می شود.

همین تغییر باعث افزایش فاحش فعالیت ژن شده و می تواند سیستم هورمونی پاسخ به شرایط استرس زا را برای همیشه دچار اختلال کند و فرد را به بیماری روانی مبتلا سازد.

تغییرات اپی ژنتیکی در مولکول «دی ان ای» بر اثر بدرفتاری در دوران کودکی ایجاد می شود و سوء رفتار در بزرگسالان چنین تغییراتی را ایجاد نمی کند.

این یافته می تواند در تشخیص و درمان قربانیان تنبیه و ضربات روحی و کسانی که احتمال ابتلای آنان به بیماری روانی زیاد است مؤثر واقع شود.

منبع :

تاثیر تنبیه فیزیکی بر کودکان گردآوری توسط بخش روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات