چگونه کودک گریان را آرام کنیم؟ - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چگونه کودک گریان را آرام کنیم؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی کودک از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نماییداگر کودک شما شروع کرد به گریه کردن چه کاری باید انجام دهید؟ یک یا چند مورد از تکنیک های زیر را آزمایش کنید تا آرامش مجددا به فرزندتان باز گردد. در حین تلاش خود باید سعی کنید متوجه شوید

چگونه کودک گریان را آرام کنیم؟
,کودکان, روانشناسی کودکان, گریه کردن کودکان,روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوانچگونه کودک گریان را آرام کنیم؟تمام بچه ها گریه می کنند. و زمانیکه به سن دو هفتگی می رسند عادت می کنند بعد از ظهر ها گریه و زاری را شروع کنند و تقریبا تا دو ساعت به طور مکرر به این کار ادامه دهند.اگر کودک شما شروع کرد به گریه کردن چه کاری باید انجام دهید؟ یک یا چند مورد از تکنیک های زیر را آزمایش کنید تا آرامش مجددا به فرزندتان باز گردد. در حین تلاش خود باید سعی کنید متوجه شوید که کودک قصد دارد با زبان بی زبانی چه چیزی به شما بگوید. با بهره گیری از روش آزمون و خطا و کمی صبر و حوصله به راحتی کشف میکنید که کدامیک از این روش ها نسبت به سایرین برای کودک شما برتری دارند. می توانید شگردهای زیر را امتحان کنید:


وضعیت های جدیدکودک را به طوریکه صورتش رو به پایین است بر روی ساعد خود بگذارید. در این حالت سر کودک باید نزدیک به آرنج باشد، با انگشتان خود ران های او را بگیرید.


کودک را از پشت بر روی کف دست خود بنشانید به طوریکه کمرش به سمت سینه شما باشد. دست دیگر را به دور سینه اش بیندازید و انگشتان خود را به دور بازوهایش حلقه کنید.
کودک را بر روی شانه خود قرار دهید، به طوریکه شکمش بر روی شانه قرار گرفته و قدری فشرده شود.


کودک را مانند حالتی که در گهواره می خوابد در دست های خود قرار دهید و او را متناوبا از خود دور کرده و مجددا نزدیک کنید.


حرکات موزون


کودکان از طریق حرکاتی که 60 بار در دقیقه تکرار شوند، می توانند به بالاترین میزان آرامش خود دست پیدا می کنند.در حالیکه او را در آغوش گرفتید، آهسته به اطراف گام بردارید.


با خم کردن زانوها به طور عمودی حرکت کنید.


در حالیکه ایستاده اید خودتان را به سمت چپ و راست یا جلو و عقب، تاب دهید.


بر روی یک صندلی راحتی بنشینید و عقب و جلو بروید.

,کودکان, روانشناسی کودکان, گریه کردن کودکان,روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان


گرماکودک را با یک پتوی گرم قنداق کنید.


کودک را به خود نزدیک کنید تا گرمای بدنتان را احساس کند.


پیش از اینکه کودک را در محل خوابش بگذارید، یک پد گرم کننده در آن قرار دهید تا جای خواب گرم شود. سپس پد را برداشته و گرما را چک کنید.


می توانید یک شیشیه آب گرم را داخل دامن خود بگذارید و کودک را از شکم بر روی آن بخوابانید.


صداهای آرام بخشکلمات آرام بخش را با صدای پایین و ملایم تکرار کنید.


موسیقی هایی که خودتان از شنیدن آنها لذت می برید را زیر لب زمزمه کنید.


یک نوار از صدای ماشین لباسشویی، ظرفشویی، و یا جارو برقی تهیه کنید تا کودک مرتبا صدای خش خش های مکرر را بشنود. یک فن سقفی در اتاق کودک نیز می تواند کار مشابه را انجام دهید. همچنین صدای خش خش میان موج های مختلف رادیو نیز نتیجه بخش خواهد بود.


موسیقی کلاسیک جدید و یا راک ملایم و جاز پخش کنید. لطفا آهنگ های متال نگذارید! خواهش می کنم! این کار کودک را عصبی می کند.


نوازش کردنبه آرامی پشت کودک را از گردن تا باسن ماساژ دهید.


پشت کودک را نوازش کنید یا بمالید.


کودک را در یک اتاق گرم بر روی یک سطح محکم قرار دهید و شکشمش را در جهت عقربه های ساعت مالش دهید. اگر علت ناراحتی کودک از بادی که در شکمش جمع شده، ایجاد شده باشد؛ از این طریق می تواند آنرا تخلیه کند. زانوهایش را به طرف شکم ببرید تا گاز موجود راحت تر بیرون بیاید.

Bکودکان, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی کودکان' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/'>روانشناسی کودکان</a></strong>, گریه کردن کودکان,گریه کودک,آرام کردن کودک ,گریه کردن کودک,علت گریه کردن کودک کودکان, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی کودکان' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/'>روانشناسی کودکان</a></strong>, گریه کردن کودکان,گریه کودک,آرام کردن کودک ,گریه کردن کودک,علت گریه کردن کودک


مرتبط با والدین و کودکان

  • مامان جون، دستم اُوخ شده!
  • نظرات هربارت در باب تعلیـــم و تربیــت
  • مامان بگم ساعت چنده !!!
  • نرس کودک از دکتر
  • با کوچولوها چگونه رفتار کنیم؟
  • بچه ات را کتک نزن!!!
  • شیوه های تعلیم و تربیت کودکان
  • ویژگی های مهد کودک خوب
چگونه کودک گریان را آرام کنیم؟ گردآوری توسط بخش روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات