برای خواتدن مطالب قبلی کلیک کنید:

میزان درآمد خانواده می تواند بر میزان هوش کودکان تأثیر گذار باشد. خانواده هایی که درآمد بسیار کمی دارند، از لحاظ تغذیه ای مشکل دارند و همانطور که بعداً گفته خواهد شد، تغذیه مناسب یکی از موارد رشد هوش کودکان است. این خانواده از نظربهداشت و درمان نیز با مشکل روبه رو هستند.

کمبود بهداشت و رسیدگی دیر هنگام به درمان اثر نامطلوبی بر فکر کودک دارد. این خانواده ها نمی توانند وسایل آموزشی، بازی، کلاسهای مختلف و..... را جهت کودکان خود آمده نمایند و از این نظر هم رشد کودکان آنها با مشکل روبه رو می شود.

تاثیراقتصاد خانواده بر میزان هوش کودکان - آکا

خانواده های پر درآمد هم می توانند رشد هوشی کودک خود را به خطربیندازید. این خانواده ها تغذیه کودک را به شکل دیگری به خطر می اندازند. استفاده از غذاهای گران قیمت که معمولاً مفید نیستند پول دادن به کودکان جهت انواع پفک، نوشابه، شکلات، کیک و.... تغذیه او را به خطر می اندازدو استفاده بیش از اندازه ی تلویزیون، ویدئو، کامپیوتر و..... فرصت فکر کردن را از کودک می گیرند. رفاه و آسایش کودک و اینکه می بینید بدون فکر کردن و زحمت کشیدن همه چیز فراهم است، مهم تر از همه است و باعث کاهش هوش و فکر و خلاقیت می گردد.


بنابراین دو چیز مهم است تا اقتصاد خانواده باعث رشد فکری کودک و هوشی کودک شود.


یکی تأمین درآمد در حد متوسط برای خانواده های کم درآمد و دیگری استفاده صحیح و معقول درآمد برای خانواده های پر درآمد می باشد.

تاثیراقتصاد خانواده بر میزان هوش کودکان - آکا
تلاش برای تأمین درآمد خانواده، کاری مقدس است. در این احادیث آمده است که این کار مانند حهاد در راه خداوند می باشد، پس مطمئن باشید که تلاش برای بالا بردن میزان درآمد، علاوه بر این که در دین اسلامی مشکل ندارد، بسیار هم پسندیده می باشد.

تاثیراقتصاد خانواده بر میزان هوش کودکان - آکا
از خداوند بخواهید که جهت کسب روزی حلال به شما کمک کندو همیشه با وضو باشید، قرآن بخوانید، صلة رحم کنید و به پدر و مادر خود احترام نمائید، این کارها باعث می شودتا خداوند از راهی که فکرش را نمی کنید به شما روزی برساند.

تاثیراقتصاد خانواده بر میزان هوش کودکان - آکا
مطمئن باشید که خداوند درآمد کافی از راه حلال برای شما در نظر گرفته است. بنابراین از یک طرف فکر نکنید که خداوند خواسته شما کم درآمد باشید و از طرف دیگر هیچگاه فکر نکنید که از راه غیر حلال مانند رشوه، ربا، قمار، جایزه های غیر مشروع، شرکتهای مشکل دار و... به درآمد برسید.

تاثیراقتصاد خانواده بر میزان هوش کودکان - آکا
قناعت کنید و جهت تأمین نیازهای خود ابتکار نمائید. به طور مثال وسایل بازی و.... را خودتان را بسازید، کتابها را از کتابخانه به امانت بگیرید و...

تاثیراقتصاد خانواده بر میزان هوش کودکان - آکا
خانم خانواده هم می تواند در تأمین درآمد کمک کند. در صورتی که شغل بیرون از منزل نداردمی تواند در منزل کارهای دستی انجام دهد.

تاثیراقتصاد خانواده بر میزان هوش کودکان - آکا
به فکر خلاقیت در کار خود باشید و اگر چنین امکاناتی نیست، به راههای دیگر فکر کنید. به جای کار کردن خیلی زیاد، گاهی فکر کنید تا شاید راه بهتری برای کسب درآمد حلال پیدا کنید. در این زمینه می توانید مطالعه کنید و اطلاعات بیشتری کسب نمائید. کتابهایی مثل قانون توانگری، به سوی کامیابی، سنگفرش هر خیابان از طلاست و... می توانند مفید باشند، البته توجه کنید که از بین این کتابها روشهایی را یاد می گیرید ولی مهم خلاقیت خود شماست.

وانشناسی کودکان, کودکان باهوش, کودک باهوش, کودکان خلاق, کودک باهوش, تاثیراقتصاد خانواده بر میزان هوش کودکان, میزان هوش کودکان وانشناسی کودکان, کودکان باهوش, کودک باهوش, کودکان خلاق, کودک باهوش, تاثیراقتصاد خانواده بر میزان هوش کودکان, میزان هوش کودکان


مرتبط با والدین و کودکان

  • نظرات هربارت در باب تعلیـــم و تربیــت
  • با کودکان لوس چگونه برخورد کنیم؟
  • نرس کودک از دکتر
تبلیغات