برای خواندن مطالب قبلی کلیک کنید:


خودتان هم باهوش و خلاق شوید - آکا


خودتان هم باهوش و خلاق شوید:


برای داشتن کودکانی باهوش و خلاق، خودتان هم باید باهوش و خلاق شوید، بنابراین ساعاتی را در روز برای این کار صرف کنید و تمریناتی که در بخش های آینده آماده است را ابتدا خودتان انجام دهید.کتبهایی مانند تقویت هوش، تقویت حافظه، روش مطالعه، معماهای هوشی، تقویت اراده و.... را بخوانید و با افرادی که در این مسائل مهارت دارند گفتگو و مشورت کنید.


در زندگی خود شاداب و سرزنده باشید:

تفریح و شوخی را وارد زندگی خود نمائید در مورد مشکلات و مسائل خود سعی کنید راههای تازه ای کشف کنید هر چند که این راهها ممکن است عملی نباشند و یا خنده دار به نظر برسند با کودکان و نوجوانان رفت و آمد کنید و گاهی کارها و بازیهای آنها را انجام دهید.

از هر فرصتی برای یادگیری استفاده کنید: همیشه شعر زیر را در نظر داشته باشید.


میاسای ز آموختن یک زمان                                     به دانش میفکن دل اندر گمان


بنابراین از هر فرصتی استفاده کنید. صبر نکنید تا بچه دار شوید و آنگاه شروع به کسب اطلاعات در مورد نحوة تربیت او کنید، بلکه از همین حالا این مسائل را بیاموزید و آنها را چنان در ذهن خود مرور کنیدتا هنگامی که بچه دار شدید بتوانید به راحتی آنها را انجام دهید.قصه ها، شعرها، معماها، اطلاعات عمومی، لطیفه های زیادی یاد بگیرید.مسائلی در مورد عجائب طبیعت، آسمانها، زندگی حیوانات، پرندگان و .... بیاموزید. در مورد صنعت، ریاضی، فیزیک، علوم تجربی، برق و .... اطلاعاتی کسب کنید. از تاریخ تشکیل زمین، تاریخ انسانها، داستانهای تاریخی، شکل زمین، نحوة تشکیل کوهها، علت باریدن باران و .... مطالبی یاد بگیرید. از انواع بازیها، سؤالهای کودکانه و .... بی اطلاع نباشید.داشتن اطلاعات زیاد و دانستن مطالب و دلیل های آنها باعث می شود تا این مطالب را در زمان مورد نیاز به کودک خود منتقل کنید و حس کنجکاوی و علم دوستی او را روشن نگهدارید. با پرسش سوالاتی که جواب آنها را می دانید کودک خود را به فکر وامی دارید. این نکته را در نظر بگیرید که هر چه اطلاعات و علوم بیشتری بدانید، کودک شما تیزهوشتر خواهد شد.


ادامه دارد:

کودکان باهوش, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی کودکان' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/'>روانشناسی کودکان</a></strong>, باهوش و خلاق, کودکان باهوش و خلاق, تقویت هوش, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='تقویت حافظه' href='http://akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-khanevadeh/memory-improvement.html'>تقویت حافظه</a></strong> کودکان باهوش, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی کودکان' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/'>روانشناسی کودکان</a></strong>, باهوش و خلاق, کودکان باهوش و خلاق, تقویت هوش, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='تقویت حافظه' href='http://akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-khanevadeh/memory-improvement.html'>تقویت حافظه</a></strong>


مرتبط با والدین و کودکان

  • نظرات هربارت در باب تعلیـــم و تربیــت
  • با کودکان لوس چگونه برخورد کنیم؟
  • نرس کودک از دکتر
تبلیغات