چگونه غم غربت را در کودکان کاهش دهیم - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چگونه غم غربت را در کودکان کاهش دهیم ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نماییدچگونه غم غربت را در کودکان کاهش دهیم
,علت غم درکودکان, تعلیم و تربیت کودک, غمگین بودن کودکان,روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان

 

 

غم غربت در میان افراد- به خصوص کودکانی- که مقدار زیادی وقت را خارج از خانه می گذرانند شایع است. اندوه دوری از خانه در موارد شدید می تواند اضطراب شدیدی را برانگیزد که می‌تواند باعث شود کودک از خواب و خوراک بیفتد. برای کمک به پیشگیری از غم‌غربت رعایت این نکات توصیه می‌شود:

اگر ممکن است، کودک را جلوتر به محل بعدی زندگیتان ببرید تا هنگام ورود برنامه‌ریزی‌شده به آنجا احساس آشنایی بیشتری کند.

ببینید آیا دوست یا فامیل خوبی در آن محل حضور دارد یا نه.

با کودک درباره وقایعی که می‌تواند در طول سفر انتظار داشته باشد و جنبه‌‌های سرگرم‌کننده‌ای که باید به دنبالش باشد صحبت کنید.

اما وجود نگرانی‌هایی را هم که ممکن است احساس کند تصدیق کنید. او را مطمئن سازید، احساس دلتنگی برای خانه و نگران تجربیات جدید بودن، کاملا طبیعی است.

یک شیء آرامش‌بخش مانند اسباب‌بازی موردعلاقه، حیوان‌های پرشده یا عکس را با خود به همراه بیاورید.

قبل از حرکت نامه‌ای را برای کودکتان پست کنید تا هنگامی به خانه جدید وارد می‌شود، به دستش برسد.

Bعلت غم درکودکان, تعلیم و تربیت کودک, غمگین بودن کودکان, غم غربت کودکان, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی کودکان' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/'>روانشناسی کودکان</a></strong>, غم کودکان, غم غربت در میان کودکان علت غم درکودکان, تعلیم و تربیت کودک, غمگین بودن کودکان, غم غربت کودکان, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی کودکان' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/'>روانشناسی کودکان</a></strong>, غم کودکان, غم غربت در میان کودکان
چگونه غم غربت را در کودکان کاهش دهیم گردآوری توسط بخش روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان سایت آکاایران
تبلیغات