10 قدم برای رفع لکنت زبان کودکان - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد 10 قدم برای رفع لکنت زبان کودکان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی کودک از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید 

10 قدم برای رفع لکنت زبان کودکان
,لکنت زبان در کودکان, لکنت, لکنت زبان,روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان

در صورتی که کودک شما 5 سالش تمام شده و لکنت زبان دارد، موارد زیر می‌تواند در حل مسئله به شما کمک کند:


1 ـ اولین نکته برخوردی صمیمانه، آرام و عادی با کودک است. هیچ‌وقت برای مشکلش دلسوزی نکنید؛ با این کار به اعتماد به نفس‌اش آسیب زده‌اید.


2 ـ هرگز از نحوه‌ صحبت کردن او تقلید نکنید؛ حتی زمانی که می‌خواهید مشکلش را برایش توضیح دهید.


3 ـ با او نحوه‌ تنفس صحیح را تمرین کنید؛ ورود هوا از بینی و خروج آن از دهان.


4 ـ به او آموزش دهید که شمرده و آرام صحبت کند و مراقب وضعیت تنفسی خودش باشد. این کار را با او تمرین کنید. در تمرینات از کلمات و جملات ساده شروع کنید و بعد به تدریج بر دشواری آن بیفزایید.


5 ـ اگر فرصت کافی‌ای برای تمرین ندارید، از او بخواهید خودش هر روز روبه‌روی آینه تمرین‌هایی را انجام دهد.


6 ـ به او یاد دهید که در زمان صحبت، ابتدا جملات را در ذهنش مرتب کند و بعد از نظم دادن، به آرامی آنها را بیان کند.


7 ـ هیچ‌وقت به جای او صحبت نکنید؛ مشوق او برای حرف زدن باشید. از جمع بچه‌ها یا افراد آشنا شروع کنید و بعد در بیرون از خانه برای او موقعیت‌هایی را فراهم کنید که شروع‌کننده‌ صحبت باشد تا ترس او از صحبت کردن نیز کاهش یابد.


8 ـ حس مشارکت و همکاری را در او تقویت کرده و او را تشویق به شرکت در کارهای گروهی کنید.


9 ـ مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عاملی که باعث تداوم لکنت می‌شود، پایین بودن اعتماد به نفس است. برای حل این مشکل مسئولیت‌هایی را که می‌دانید فرزندتان از عهده‌ آنها برمی‌آید، به او بسپارید.

10 ـ توجه داشته باشید در صورتی که مشکل کودک شدید است، بهتر است از متخصصان گفتاردرمانی کمک بگیرید.

<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='لکنت زبان در کودکان' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/12155.html'>لکنت زبان در کودکان</a></strong>, لکنت, لکنت زبان, رفع <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='لکنت زبان در کودکان' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/12155.html'>لکنت زبان در کودکان</a></strong>, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='درمان لکنت زبان' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/12538.html'>درمان لکنت زبان</a></strong>, ترس کودک, ترسیدن کودک, آموزش کودک,کودکان, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی کودکان' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/'>روانشناسی کودکان</a></strong>, تعلیم و تربیت کودکان, تغذیه کودکان,بیماری های کودکان و راه درمان آن, قصه کودکان <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='لکنت زبان در کودکان' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/12155.html'>لکنت زبان در کودکان</a></strong>, لکنت, لکنت زبان, رفع <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='لکنت زبان در کودکان' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/12155.html'>لکنت زبان در کودکان</a></strong>, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='درمان لکنت زبان' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/12538.html'>درمان لکنت زبان</a></strong>, ترس کودک, ترسیدن کودک, آموزش کودک,کودکان, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی کودکان' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/'>روانشناسی کودکان</a></strong>, تعلیم و تربیت کودکان, تغذیه کودکان,بیماری های کودکان و راه درمان آن, قصه کودکان


مرتبط با والدین و کودکان

  • با کودکان لوس چگونه برخورد کنیم؟
  • مامان بگم ساعت چنده !!!
  • نرس کودک از دکتر
  • نظرات هربارت در باب تعلیـــم و تربیــت
  • با کوچولوها چگونه رفتار کنیم؟
  • بچه ات را کتک نزن!!!
  • شیوه های تعلیم و تربیت کودکان
  • مامان جون، دستم اُوخ شده!
10 قدم برای رفع لکنت زبان کودکان گردآوری توسط بخش روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات