loading...


 

لکنت زبان کودکان

در صورتی که کودک شما 5 سالش تمام شده و لکنت زبان دارد، موارد زیر می‌تواند در حل مسئله به شما کمک کند:


1 ـ اولین نکته برخوردی صمیمانه، آرام و عادی با کودک است. هیچ‌وقت برای مشکلش دلسوزی نکنید؛ با این کار به اعتماد به نفس‌اش آسیب زده‌اید.


2 ـ هرگز از نحوه‌ صحبت کردن او تقلید نکنید؛ حتی زمانی که می‌خواهید مشکلش را برایش توضیح دهید.


3 ـ با او نحوه‌ تنفس صحیح را تمرین کنید؛ ورود هوا از بینی و خروج آن از دهان.


4 ـ به او آموزش دهید که شمرده و آرام صحبت کند و مراقب وضعیت تنفسی خودش باشد. این کار را با او تمرین کنید. در تمرینات از کلمات و جملات ساده شروع کنید و بعد به تدریج بر دشواری آن بیفزایید.


5 ـ اگر فرصت کافی‌ای برای تمرین ندارید، از او بخواهید خودش هر روز روبه‌روی آینه تمرین‌هایی را انجام دهد.


6 ـ به او یاد دهید که در زمان صحبت، ابتدا جملات را در ذهنش مرتب کند و بعد از نظم دادن، به آرامی آنها را بیان کند.


7 ـ هیچ‌وقت به جای او صحبت نکنید؛ مشوق او برای حرف زدن باشید. از جمع بچه‌ها یا افراد آشنا شروع کنید و بعد در بیرون از خانه برای او موقعیت‌هایی را فراهم کنید که شروع‌کننده‌ صحبت باشد تا ترس او از صحبت کردن نیز کاهش یابد.


8 ـ حس مشارکت و همکاری را در او تقویت کرده و او را تشویق به شرکت در کارهای گروهی کنید.


9 ـ مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عاملی که باعث تداوم لکنت می‌شود، پایین بودن اعتماد به نفس است. برای حل این مشکل مسئولیت‌هایی را که می‌دانید فرزندتان از عهده‌ آنها برمی‌آید، به او بسپارید.

10 ـ توجه داشته باشید در صورتی که مشکل کودک شدید است، بهتر است از متخصصان گفتاردرمانی کمک بگیرید.

<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='دلایل لکنت زبان در کودکان چیست ' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/12155.html'>لکنت زبان در کودکان</a></strong>, لکنت, لکنت زبان, رفع <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='دلایل لکنت زبان در کودکان چیست ' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/12155.html'>لکنت زبان در کودکان</a></strong>, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روشهای درمان لکنت زبان ' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/12538.html'>درمان لکنت زبان</a></strong>, ترس کودک, ترسیدن کودک, آموزش کودک,کودکان, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی کودکان' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/'>روانشناسی کودکان</a></strong>, تعلیم و تربیت کودکان, تغذیه کودکان,بیماری های کودکان و راه درمان آن, قصه کودکان <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='دلایل لکنت زبان در کودکان چیست ' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/12155.html'>لکنت زبان در کودکان</a></strong>, لکنت, لکنت زبان, رفع لکنت زبان در کودکان, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روشهای درمان لکنت زبان ' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/12538.html'>درمان لکنت زبان</a></strong>, ترس کودک, ترسیدن کودک, آموزش کودک,کودکان, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی کودکان' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/'>روانشناسی کودکان</a></strong>, تعلیم و تربیت کودکان, تغذیه کودکان,بیماری های کودکان و راه درمان آن, قصه کودکان


مرتبط با والدین و کودکان

  • با کودکان لوس چگونه برخورد کنیم؟
  • مامان بگم ساعت چنده !!!
  • نرس کودک از دکتر
  • نظرات هربارت در باب تعلیـــم و تربیــت
  • با کوچولوها چگونه رفتار کنیم؟
  • بچه ات را کتک نزن!!!
  • شیوه های تعلیم و تربیت کودکان
  • مامان جون، دستم اُوخ شده!


تبلیغات