با کودکان فراری از خواب چه کنیم ؟ - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد با کودکان فراری از خواب چه کنیم ؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی کودک از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید 

با کودکان فراری از خواب چه کنیم ؟
,خواب کودک, خوابیدن کودک, کم خوابی در کودکان,روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان

خواب کافی یکی از مهمترین نیازهای جسمی و ذهنی هر فرد است. به ویژه کودکان که نیاز آنان به خواب کافی بیشتر از افراد بزرگسال است اما گاهی اوقات خوابیدن بچه ها برای والدین دردسرساز می شود.

ترس از تاریکی یا تنها بودن یا عدم تمایل به زود خوابیدن موجب می شود تا بچه ها خواب شبانه خوبی نداشته باشند. کودکان در سنین پیش دبستانی علاقه زیادی به زود خوابیدن ندارند. در واقع آنها می خواهند به پدر و مادرشان اعلام کنند که بزرگ شده اند و کسی نمی تواند آنها را مجبور به زود خوابیدن کند.


داشتن یک برنامه منظم شبانه می تواند در این مورد مفید باشد. به عنوان مثال اگر شما هر شب سر ساعت مشخصی برای فرزندتان یک داستان بخوانید و او را تشویق به مسواک زدن کنید، به تدریج می آموزد که بعد از این کارها باید بلافاصله به رختخواب برود. اگر فرزندتان از موجودات خیالی می ترسد بهتر است در یک اسپری کمی آب بریزید و آن را به عنوان اسپری ضدهیولا به فرزندتان معرفی کنید.

حتی می توانید برچسب خاصی نیز برای اسپری تهیه کنید. هر شب قبل از خواب اتاق را با اسپری پاکسازی کنید و به فرزندتان اطمینان بدهید که در طول شب از موجودات خیالی خبری نخواهد بود. به هر حال چون منشأ این ترس ها خیالی است راه حل آن نیز باید خیالی باشد. اما اگر فرزندتان بزرگتر است و از مسائل واقعی تری مانند دزد می ترسد بهتر است قبل از خواب با او صحبت کنید و به او اطمینان بدهید که خانه کاملاً امن است.

تماشای تلویزیون و انجام دادن بازی های کامپیوتری قبل از خواب موجب می شود بچه ها دیرتر به خواب بروند. بنابراین بهتر است حداقل نیم ساعت قبل از خواب به بچه ها اجازه استفاده از تلویزیون و کامپیوتر را ندهید. همچنین نوشیدن یک لیوان شیر گرم می تواند برای راحت تر خوابیدن فرزندتان مفید باشد.

خواب کودک,خوابیدن کودک,کم خوابی در کودکان,خواب کافی,با کودکان فراری از خواب چه کنیم,ترس از تاریکی در کودکان,زیاد خوابیدن کودک,خواب کافی در کودکان,خواب,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='تعبیر ' href='http://www.akairan.com/sleep/'>تعبیر </a></strong>خواب,اتاق خواب,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='لباس خواب' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/model/lebas-khab.html'>لباس خواب</a></strong>,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='مدل لباس خواب' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/model/lebas-khab.html'>مدل لباس خواب</a></strong>,خواب بچه,خواب نوزاد,قرص خواب,رخت خواب خواب کودک,خوابیدن کودک,کم خوابی در کودکان,خواب کافی,با کودکان فراری از خواب چه کنیم,ترس از تاریکی در کودکان,زیاد خوابیدن کودک,خواب کافی در کودکان,خواب,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='تعبیر ' href='http://www.akairan.com/sleep/'>تعبیر </a></strong>خواب,اتاق خواب,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='لباس خواب' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/model/lebas-khab.html'>لباس خواب</a></strong>,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='مدل لباس خواب' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/model/lebas-khab.html'>مدل لباس خواب</a></strong>,خواب بچه,خواب نوزاد,قرص خواب,رخت خواب


مرتبط با والدین و کودکان

  • بیدار شدن از دنده ی چپ
  • توصیه هایی برای جداسازی اتاق خواب کودک
با کودکان فراری از خواب چه کنیم ؟ گردآوری توسط بخش روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات