به کودکان خود نگویید "من را تنها بگذار" - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد به کودکان خود نگویید "من را تنها بگذار" ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی کودک از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نماییدبه کودکان خود نگویید "من را تنها بگذار"
,کودک و نوجوان, روانشناسی کودک, حرف‌های والدین,روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان

یک دکترای روانشناسی کودک و نوجوان با تاکید بر اینکه کودکان حرف‌های والدین را خیلی خوب درک می‌کنند و آنها را می‌پذیرند گفت: شاید والدین از زدن حرفی منظور خاصی نداشته باشند اما فرزندان حرف آنان را جدی می‌گیرند و خود را با آن برچسبی که به او نسبت داده می‌شود، می‌شناسند.

دکتر زارع نیستانک ، با اشاره به اینکه همه ما گاه در مواقع عصبانیت یا ناراحتی حرف‌هایی را به فرزندانمان می‌زنیم که موجب رنجش آنها می‌شود گفت: برخی نیز به تکرار این حرف‌ها عادت کرده‌اند و متوجه ناراحتی فرزندشان نمی‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه باید از گفتن حرف‌هایی در مقابل فرزندان خودداری کرد گفت: والدین باید از بکار بردن «من را تنها بگذار» خودداری کنند. پدر یا مادری که فرصتی برای استراحت و تمرکز نداشته باشند، نمی‌توانند به وظایف خود به درستی عمل کنند.

زارع نیستانک گفت: پدر و مادر به عنوان یک انسان احتیاج به زمان برای تنهایی و تجدید قوا دارند ولی اگر والدین به فرزند بگویند ما را تنها بگذارد یا مزاحم نشو، کودک به مرور احساس می‌کند، صحبت کردن با آنان نه تنها فایده‌ای ندارد، بلکه موجب آزار نیز می‌شود. اگر والدین از همان ابتدا و کودکی فرزند این رویه را در پیش گیرند، در آینده که وی دچار مشکلات جدی‌تری می‌شود نیز نمی‌توانند با وی صحبت و یا حتی مشورت کند.

این دکترای روانشناسی کودک و نوجوان گفت: اگر والدین زندگی پر مشغله‌ای دارند باید از راه‌هایی برای کاهش فشار در زندگی‌ استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: گفتن جملاتی مانند «تو چرا آنقدر بد اخلاق هستی؟»، «تو چرا آنقدر خجالتی هستی؟»، «تو چرا اینقدر بازیگوش هستی؟» موجب کاهش اعتماد به نفس در کودکان می‌شود.

زارع نیستانک گفت: کودکان حرف‌های والدین را خیلی خوب درک می‌کنند و آنها را می‌پذیرند. شاید والدین از زدن حرفی منظور خاصی نداشته باشند اما فرزندان حرف آنان را جدی می‌گیرند و خود را با آن برچسبی که به او نسبت داده می شود می‌شناسند.
منبع:سلامت نیوز

 مرتبط با والدین و کودکان

  • برای درمان ترس کودک چه کنیم؟
  • شیوه های رفتار با کودکان ۳ تا ۵ ساله
  • چگونه با کودکان خود ارتباط برقرار کنیم
  • چگونه کودکی مودب تربیت کنیم!

ابربرچسب : روشهای بالا بردن اعتماد به نفس کودکان ، افزایش اعتماد به نفس کودک ، تقویت تست اعتماد به نفس کودکان ، اعتماد به نفس در کودک ، راههای افزایش اعتماد به نفس در کودکان ، چگونگی افزایش اعتماد به نفس در کودکان ، راههای تقویت اعتماد به نفس در کودکان ، اعتماد به نفس در کودکان دبستانی ، راههای بالا بردن اعتماد به نفس کودکان ، راههای بالا بردن اعتماد به نفس در کودکان ، اعتماد به نفس در نوزادان ، برای بالا بردن اعتماد به نفس کودکان ، اعتماد به نفس در کودکان ابتدایی ، افزایش اعتماد به نفس در کودکان ، تقویت اعتماد به نفس در کودک ، عدم اعتماد به نفس در کودکان ، بالا بردن اعتماد به نفس در کودکان ، روش بالا بردن اعتماد به نفس در کودکان ، ایجاد اعتماد به نفس در کودکان ، تقویت اعتماد به نفس کودک ، راههای روشهای تقویت اعتماد به نفس کودکان ، اعتماد به نفس کودک ، چگونگی بالا بردن اعتماد به نفس کودکان ، اعتماد به نفس در بچه ها ، روشهای تقویت اعتماد به نفس در کودکان ، روشهای بالا بردن اعتماد به نفس در کودکان ، راه افزایش اعتماد به نفس در کودکان ، چگونه اعتماد به نفس بچه ها را بالا ببریم ، اعتماد به نفس در کودکان پیش دبستانی ، بالا بردن اعتماد به نفس کودکان ، چگونه اعتماد به نفس را در کودکان بالا ببریم ، چگونه اعتماد به نفس را در کودک بالا ببریم ، چگونه اعتماد به نفس کودک خود را بالا ببریم ، برای افزایش اعتماد به نفس کودکان چه باید کرد ، تست اعتماد به نفس کودکان ، افزایش اعتماد به نفس در کودک ، راههای روشهای چگونگی راه افزایش اعتماد به نفس کودکان ، افزایش تقویت ایجاد اعتماد به نفس در کودکان ، افزایش چگونه اعتماد به نفس کودکان را بالا ببریم ، روشهای افزایش اعتماد به نفس کودکان ، چگونه اعتماد به نفس در کودکان را بالا ببریم ، روشهای افزایش اعتماد به نفس در کودکان ، چگونه اعتماد به نفس کودک را بالا ببریم ، تقویت اعتماد به نفس در کودکان ، اعتماد به نفس در کودکان و نوجوانان ، تقویت اعتماد به نفس در کودکان و پیشرفت تحصیلی ، اعتماد به نفس در کودکان استثنایی ، راههای افزایش اعتماد به نفس کودکان ، نحوه افزایش اعتماد به نفس در کودکان

به کودکان خود نگویید "من را تنها بگذار" گردآوری توسط بخش روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات