loading...

 

عادت ماهیانه و خانم هایی که به حج می روند! - آکا

وظیفه خانمهایی که به حج می‏روند و در آن جا دچار عادت ماهیانه می‏شوند، چیست؟

پاسخ :

اگر عادت ماهیانه پیش از وقوف عرفات رخ دهد، چنانچه وقت باشد به گونه‏ای که زن پیش از وقوف - یعنی پیش از روز نهم - پاک شود، باید صبر کند و چون پاک می‏شود، باید طوافش را انجام دهد.

امّا اگر عادت او به گونه‏ای است که پیش از وقوف عرفات پایان نمی‏یابد، حج او به حج مبدّل می‏شود و باید در همان حال به عرفات و مشعر و سپس به منی رَوَد و تمام مناسک را به جای آورد و البته برای طواف حج باید صبر کند تا پاک شود. وقت طواف حج، تا آخر ذی‏الحجّه است. پس از آن که اعمال حج افراد را به پایان می‏برد، باید یک عمره مفرده به جای آورد.

امّا چنانچه پس از آن برای طواف از منی باز می‏گردد، عادت ماهیانه پیش آید، چنانچه برایش ممکن است که پس از پاک شدن اعمال باقی مانده را انجام دهد، باید صبر کند و پس از پاکی، طوافش را انجام دهد؛ امّا اگر کاروان برای حرکت شتاب دارد و او نمی‏تواند در مکّه بماند، باید برای طواف و نماز آن نایب گیرد و پس از آن که نایب از طواف و نماز فارغ می‏شود، خود زن در همان حال، سعی صفا و مروه را انجام دهد و دوباره برای طواف نساء و نماز آن نایب گیرد. پس از آن که نایب از طواف و نماز آن فارغ می‏شود، زن از احرام خارج می‏گردد و حجش به پایان می‏رسد.

خانمهایی که به حج می‏روندوعادت ماهیانه, عادت ماهیانه در حج, اعمال حج و عادت ماهیانه, وظیفه خانمهایی که به حج می‏روند و در آن جا دچار عادت ماهیانه می‏شوند، چیست, احکام, احکام شرعی, احکام نماز, زلال احکام, احکام ازدواج, احکام نزدیکی, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='ازدواج موقت،شرایط ازدواج موقت،قوانین ازدواج موقت،احکام ازدواج موقت ' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/201492335420.html'>احکام صیغه</a></strong> خانمهایی که به حج می‏روندوعادت ماهیانه, عادت ماهیانه در حج, اعمال حج و عادت ماهیانه, وظیفه خانمهایی که به حج می‏روند و در آن جا دچار عادت ماهیانه می‏شوند، چیست, احکام, احکام شرعی, احکام نماز, زلال احکام, احکام ازدواج, احکام نزدیکی, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='ازدواج موقت،شرایط ازدواج موقت،قوانین ازدواج موقت،احکام ازدواج موقت ' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/201492335420.html'>احکام صیغه</a></strong>


تبلیغات