با کودک بداخلاق خود چگونه رفتار کنیم ؟ - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد با کودک بداخلاق خود چگونه رفتار کنیم ؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

با کودک بداخلاق خود چگونه رفتار کنیم ؟
,کودکان اخمو و بداخلاق, کودک بداخلاق, بد اخلاقی در کودکان,روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان

کودکان اخمو و بداخلاق برای هیچ کس سرگرم کننده و مطلوب نیستند و بیشتر اطرافیان از نگهداری و مراقبت از آنها طفره می روند. بدخلقی و اخمویی کودکان می تواند ناشی از بیماری، گرسنگی، خستگی، ترس، حسادت، تحریک شدن توسط اطرافیان و ... باشد. این کودکان به دلایل مختلف سر و صدا و قشقرق راه می اندازند و یا سعی می کنند شما را عصبانی و تحریک کنند.

همچنین ممکن است از شما نافرمانی کنند و یا به شدت به شما بچسبند و با جار و جنجال از شما بخواهند همیشه در آغوش شما باشند. بدون شک تربیت کودکان کار دشواری است. برای مثال کودکی را مجسم کنید که وسط یک فروشگاه شلوغ شروع به بدرفتاری می کند و جسورانه به والدینش پاسخ می دهد.

در چنین مواقعی حتی والدینی که خیلی در مورد تربیت فرزندشان به خود اطمینان دارند نیز مأیوس و دلسرد می شوند و به دنبال روش و کلمات مناسبی می گردند تا کودک خود را آرام کنند. لذا در این مقاله قصد داریم طی چند مرحله نحوه رفتار مناسب والدین با این گونه کودکان را گوشزد کنیم تا از این طریق، بدخلقی این گونه کودکان تقلیل یابد و کودک و والدین احساس بهتری داشته باشند.


اجازه
ندهید بداخلاقی کودکتان بر مهارتهای فرزند پروری شما غلبه یابد و شما هم بداخلاق شوید.


بهترین راه برای مقابله با کج خلقی در کودکان، متوقف کردن کودک در اولین مرحله ممکن است. در اینجا به چند روش اشاره می شود:,کودکان اخمو و بداخلاق, کودک بداخلاق, بد اخلاقی در کودکان,روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان
علت تغییر رفتار کودکتان را پیدا کنید.


سعی کنید بفهمید چه اتفاقی روی داده که موجب عصبانیت فرزندتان شده است. بدخلقی و عصبانیت، بی دلیل ایجاد نمی گردد. سعی کنید بفهمید که بر کودکتان چه گذشته است. مثلا اگر او دچار ناامیدی بزرگی شده، سعی کنید برای او آرامش ایجاد کنید.,کودکان اخمو و بداخلاق, کودک بداخلاق, بد اخلاقی در کودکان,روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان
آرامش و خونسردی خود را حفظ کنید


اجازه ندهید بداخلاقی کودکتان بر مهارتهای فرزند پروری شما غلبه یابد و شما هم بداخلاق شوید. به هنگام بروز بدخلقی در کودکتان سعی کنید با کشیدن نفس های عمیق آرامش خود را حفظ کنید و هر آنچه باعث عصبانیت، نفرت و خشونت شما می گردد را به فراموشی بسپارید.


,کودکان اخمو و بداخلاق, کودک بداخلاق, بد اخلاقی در کودکان,روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان
مراقب باشید که به فرزندتان بیش از حد بی توجهی نکنید.


مطمئن شوید که کودکتان به خاطر عدم توجه شما دچار عصبانیت نشده است. برای یک کودک، توجه منفی مثل پاسخ والدین به یک کج خلقی، بهتر از توجه نکردن است. این عادت را در فرزندتان ایجاد کنید که در مقابل رفتارهای مثبتش به او توجه نشان دهید.


,کودکان اخمو و بداخلاق, کودک بداخلاق, بد اخلاقی در کودکان,روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان
از روش توجه برگردانی استفاده کنید.


حواس کودک خود را پرت کنید. موقعی که کودکتان عصبانی است، حواس او را با پیشنهاد یک چیز جدید پرت کنید یا محیط او را عوض کنید. او را بیرون ببرید یا به یک اتاق دیگر منتقل کنید.

,کودکان اخمو و بداخلاق, کودک بداخلاق, بد اخلاقی در کودکان,روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان
برخورد جدی داشته باشید


اگر کودک در حال تکرار رفتاری است که احتمال صدمه به خود را دارد و شما قبلا از او خواسته اید که این کار را نکند، با جدیت با او برخورد کنید تا بفهمد در مورد مسائل مربوط به سلامتی او کاملا جدی و انعطاف ناپذیر هستید.

,کودکان اخمو و بداخلاق, کودک بداخلاق, بد اخلاقی در کودکان,روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان
با کودکتان به یک مکان خوب و مناسب بروید


این مکان خوب می تواند دورتر از جایی که با دیگران دعوا کرده است، جایی که ترسیده است و یا جایی که سبب تحریک بیش از حد او می گردد، باشد.,کودکان اخمو و بداخلاق, کودک بداخلاق, بد اخلاقی در کودکان,روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان
فرصت ابراز احساسات به کودکتان بدهید


در صورتی که فکر می کنید این کار موثر است می توانید به کودک خود فرصت و مجال ابراز احساسات بدهید. البته باید به دو نکته توجه داشت:


اول آنکه این فرصت و مجال به هیچ وجه برای تنبیه نباشد بلکه برای آرام شدن و عکس العمل نشان دادن است


و دوم اینکه این فرصت نهایتا یک دقیقه باشد.


برای یک کودک، توجه منفی مثل پاسخ والدین به یک کج خلقی، بهتر از توجه نکردن است,کودکان اخمو و بداخلاق, کودک بداخلاق, بد اخلاقی در کودکان,روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان
با کودکتان هم صحبت شوید


با کودکتان صحبت کنید و سعی کنید علت بدخلقی اش را بفهمید. دانستن اینکه چه چیزی باعث بدخلقی او شده است در واقع کلید این معما است که چگونه به او کمک کنید که هم احساس بهتری پیدا کند و هم رفتاری بهتر داشته باشد. به علاوه اگر کودکتان دلیل ناراحتی خود را بتواند به شما بازگو کند احتمالا بیشتر از این بداخلاقی نخواهد کرد. این موضوع به ویژه در خصوص کودکانی صادق است که از بداخلاقی به عنوان نوعی روش ارتباطی با والدین خود استفاده می کنند تا آنها را متوجه آنچه اشتباه است بنمایند.


,کودکان اخمو و بداخلاق, کودک بداخلاق, بد اخلاقی در کودکان,روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان
در مواجه با عامل بداخلاقی کودک خود مراحل و روند مناسب را طی کنید


به عنوان مثال کودکتان را به رختخواب ببرید، یا محل جشن و مهمانی را ترک کنید، به کودکتان در رفع درگیری و نزاع با دیگران کمک کنید و او را از عشق و علاقه خود نسبت به او مطلع کنید تا به این طریق کودکتان به تدریج به آرامش و احساس خوشایندی برسد.


,کودکان اخمو و بداخلاق, کودک بداخلاق, بد اخلاقی در کودکان,روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان
رفع خستگی کنید


به محض آنکه کودک بداخلاقتان به شرایط طبیعی بازگشت و به احساس خوشایندی رسید سعی کنید کم حوصلگی، عصبانیت و بدخلقی احتمالی خود را نیز تخلیه کنید. برای این کار می توانید سراغ سرگرمی ها یا فعالیتهای مورد علاقه تان بروید تا شما نیز به آرامش برسید.


در غیر این صورت در مواجه با موارد ناچیز بدخلقی کودکتان، زود از کوره در خواهید رفت و همانطور که در ابتدای این مقاله گفته شد شرایط رفتاری کودکتان بدتر خواهد شد.

کودکان اخمو و بداخلاق, کودک بداخلاق, بد اخلاقی در کودکان, با <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='کودک بد' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/8794.html'>کودک بد</a></strong> اخلاق چگونه رفتار کنیم, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='برخورد با کودک' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/17538.html'>برخورد با کودک</a></strong> بد اخلاق, کودکان اخمو و بداخلاق, بداخلاقی کودک, مقابله با کج خلقی در کودکان کودکان اخمو و بداخلاق, کودک بداخلاق, بد اخلاقی در کودکان, با <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='کودک بد' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/8794.html'>کودک بد</a></strong> اخلاق چگونه رفتار کنیم, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='برخورد با کودک' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/17538.html'>برخورد با کودک</a></strong> بد اخلاق, کودکان اخمو و بداخلاق, بداخلاقی کودک, مقابله با کج خلقی در کودکان

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله با کودک بداخلاق خود چگونه رفتار کنیم ؟ شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

با فرزند خود چگونه رفتار كنيم , با فرزند خود چگونه رفتار کنیم

با کودک بداخلاق خود چگونه رفتار کنیم ؟ گردآوری توسط بخش روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات