اندازه مغز، نقش کلیدی در بیش‌فعالی کودکان دارد! - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اندازه مغز، نقش کلیدی در بیش‌فعالی کودکان دارد! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی کودک از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

اندازه مغز، نقش کلیدی در بیش‌فعالی کودکان دارد!

دانشمندان موفق به شناسایی ناحیه‌ای از مغز شدند که اختلال کاستی توجه و بیش فعالی (ADHD) در آنجا شکل می‌گیرد.

اندازه مغز، نقش کلیدی در بیش‌فعالی کودکان دارد!
بیش فعالی,بیش فعالی کودکان,شیطنت کودکان

اختلال کاستی توجه و بیش فعالی(ADHD) در طول سال‌ها با شک و تردید روبه‌رو بوده است. برخی معتقد بودند که این اختلال پایه و اساس علمی ندارد. ADHD با ضعف در تمرکز، فراموشکاری، دشواری در پردازش اطلاعات و میزان سختی در انجام دادن دستورالعمل‌ها شناخته می‌شود.

کودکان مبتلا به ADHD عموما به عنوان بچه‌های مشکل ساز در نظر گرفته می‌شوند.

آثور ایلیان ایوانوو، پزشک بخش روانپزشکی کودکان و نوجوانان دانشکده پزشکی ماونت ساینای شهر نیویورک، با استفاده از MRI دریافت که سطح تالاموسی - ناحیه ای از مغز که حس، مهارت‌های حرکتی، تنظیم آگاهی و هوشیاری را بر عهده دارد- در کودکان مبتلا به ADHD به میزان قابل توجهی کوچک‌تر از معمول است.

 

ایوانوو گفت: "تصور می‌شود تغییر عملکرد در این شبکه‌ها تا حد زیادی مسوول ایجاد عوارض بیش فعالی و کاستی توجه باشد که نشانه‌های شناخته شده ADHD به حساب می‌آید."

وی به همراه گروهی از پژوهشگران، مغزهای 105 آزمودنی بین سنین 8 تا 18 سال را مورد مطالعه قرار دادند. از میان آزمودنی‌های مورد آزمایش، 46 نفر ADHD داشتند، در حالی که 59 نفر سالم بودند.

این دانشمندان کشف کردند کودکان و نوجوانانی که ADHD داشتند، حجم سطح تالاموسی آن‌ها در کل کوچکتر است.
منبع: ایسنا

اندازه مغز، نقش کلیدی در بیش‌فعالی کودکان دارد! گردآوری توسط بخش روانشناسی کودک - روان شناسی کودکان و نوجوان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات