خنده چگونه به وجود می آید و فواید خنده چیست؟ - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد خنده چگونه به وجود می آید و فواید خنده چیست؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


,خندیدن, به وجودآمدن خنده, فواید خندیدن,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

آکاایران: خنده چگونه به وجود می آید و فواید خنده چیست؟

آکایران :خنده، یک انفجار سیستم لذت در مغز است‎

خنده تنها شادی با خود به همراه نمی آورد، بلکه سلامتی هم جزوی از ارمغان های آن است.

بنا به گزارش آکاایران :
چگونگی به وجود آمدن خنده
خنده، یک انفجار سیستم لذت در مغز است . خندیدن، یک پدیده پیچیده است که از سه لایه عصب شناختی، زبان شناختی و جامعه شناختی قابل بررسی است.
در زمان خندیدن ، ۴۴ واحد حرکتی فعال می شوند و تفاوت خنده با لبخند، این است که در خنده، عضلات به صورت فعالانه منقبض می شوند، درصورتی که در لبخند ، عضلات منقبض نمی شوند.
بخش پیش پیشانی مغز نقش اساسی در خندیدن دارد، چون این بخش در یادگیری انسان نیز حائز اهمیت است ، لذا نتیجه می گیریم که تولید خنده، یاد گرفتنی است و همه ما شرایط و توانایی ، تولید آن را داریم.
خنده موازی زبان است، چرا که با خندیدن، پیامی را نیز بین یکدیگر منتقل می کنیم .
با توجه به اینکه، خنده، حالت مسری دارد و می تواند از یک خنده غیرطبیعی نیز آغاز شده و به دیگران منتقل شود و از سویی، چون خندیدن برای سلامتی انسان بسیار مفید است، توصیه می کنم که تا می توانید بخندید و بدانید که همه انسان ها قابلیت و توانایی یادگیری خندیدن را دارند.
نکاتی در مورد فواید خنده
- خندیدن فرایند سوزاندن کالری در بدن را تقویت کرده و به آن شدت می بخشد.
- به هنگام خندیدن 17 ماهیچه در صورت و 80 ماهیچه در دیگر نقاط بدن به حرکت درمی آیند.

- به هنگام خنده گردش خون در قلب و سراسر اندام ها شدت بیشتری می گیرد و برای همین نیز برخی توصیه می کنند، صبح ها پس از برخواستن از خواب تا جایی که می توانید با قدرت بخندید.


- در هنگام خندیدن انسان به طور خودکار عمیق تر نفس می کشد و به این ترتیب میزان اکسیژن بیشتری وارد خون می شود.

,خندیدن, به وجودآمدن خنده, فواید خندیدن,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

خنده موجب بهبود روند درمان اندام های آسیب دیده در بدن می شود‎

- خنده موجب بهبود روند درمان اندام های آسیب دیده در بدن می شود. به هنگام خنده شدید مقداری هورمون موسوم به هورمون های شادی آور ترشح می شوند که برای نمونه به روند بهبود بیماری هایی نظیر افسردگی کمک می کنند. 


- خنده دشمن استرس و نگرانی است. ترشح هورمون های استرس زا نظیر آدرنالین و کورتیزول به هنگام خنده شدید، کاهش می یابد.

- خنده، اثر درمانی دارد و ضد درد است و انسان، اگر بتواند به هنگام درد، بخندد، معجزه خنده را در کاهش درد مشاهده می کند.

- خنده موجب بهبود روند درمان اندام های آسیب دیده در بدن می شود. به هنگام خنده شدید مقداری هورمون موسوم به هورمون های شادی آور ترشح می شوند که برای نمونه به روند بهبود بیماری هایی نظیر افسردگی کمک می کنند.
- خنده باعث آرامش می شود. زمانی که به خنده شدید می افتیم، غالبا احساس شادمانی بیشتری می کنیم و به ذهن مان استراحت می دهیم.


- به هنگام اضطراب یا خشم، یک خنده کوتاه می تواند تاثیری معجزه آور داشته باشد چراکه خنده موجب می شود افکار به سمت دیگری رانده شود.


- پس از به اصطلاح فروخوابیدن هیجانِ خنده، بدن همچنان آرامش دارد. شریان ها گشاد می شوند، فشارخون همچنان کاهش می یابد و وضعیت آرامش غالب می شود.

منابع:

ایسنا

خبرآنلاینشما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله خنده چگونه به وجود می آید و فواید خنده چیست؟ شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

بوجود یا به‌وجود , خنده می‌آید

خنده چگونه به وجود می آید و فواید خنده چیست؟ گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
تبلیغات