به کدام درخواست های جنسی همسرمان پاسخ مثبت بدهیم؟

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد به کدام درخواست های جنسی همسرمان پاسخ مثبت بدهیم؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

به کدام درخواست های جنسی همسرمان پاسخ مثبت بدهیم؟
,[categoriy]

آکاایران: به کدام درخواست های جنسی همسرمان پاسخ مثبت بدهیم؟

آکاایران: یکی از سوال های رایجی که گاهی برای خانم ها یا آقایان به وجود می آید، این است که در رابطه زناشویی به چه درخواست های جنسی همسرشان باید تن دهند؟  چنانچه اختلافی در این زمینه وجود داشت و صحبت تمایل یا عدم تمایل یک طرف دیگر به وجود آمد تکلیف چیست و باید چکار کنیم؟ پاسخ این سوالات را از زبان یک روانپزشک در ادامه این مطلب بخوانید.

 

به گزارش آکاایران: دکتر بهزاد قربانی، روان پزشک در پاسخ به این سوالات می گوید: «به طور کلی، برقراری رابطه جنسی در ررابطه زناشویی درست و غلط یا خوب و بد ندارد. یعنی مهم ترین نکته در رابطه زناشویی ، رضایت مندی و لذتی است که برای هر دوطرف ایجاد می شود.»

 

رییس مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا تاکید می کند که اگر در طول رابطه جنسی ، یکی از زوجین با انجام دادن حرکتی، لذت ببرد و دیگری آزار ببیند، بهتر است که از انجام آن حرکت، خودداری شود.

 

دکتر قربانی می افزاید: «هدف از برقراری رابطه جنسی، کسب لذت هر دو طرف است و نه فقط یکی از زوج ها. اما در برخی از موارد، تمایل نداشتن به انجام بخشی از خواسته های جنسی یکی از زوجین توسط طرف مقابل، صرفا به دلیل لذت نبردن از آن حرکت نیست. یعنی ممکن است در پس این عدم تمایل، مشکلاتی مانند وسواس برای انجام برخی حرکت های جنسی وجود داشته باشد. بهتر است بدانید که درمان این نوع وسواس می تواند به زن یا شوهر کمک کند که هم به خواسته های جنسی همسر خود تمایل نشان بدهد و هم از انجام این خواسته ها، لذت ببرد.»

 

وی به وجود برخی از باورهای نادرست در روابط زناشویی هم اشاره می کند و می گوید که مشاوره و اصلاح باورهای نادرست، می تواند به داشتن رابطه زناشویی لذت بخش، کمک کند: «هدف از برقراری رابطه زناشویی، لذت بردن دوطرفه و ایجاد محبت بین طرفین است؛ نه اینکه یکی از رابطه لذت ببرد و دیگری شکنجه بشود.»

منبع :

به کدام درخواست های جنسی همسرمان پاسخ مثبت بدهیم؟ گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات