شیوه های جذب نوجوان به نماز

شیوه های جذب نوجوان به نمازاولین گام برای ترغیب نوجوانان به خواندن نماز این است که تلاش کنیم احساس خوشایندی نسبت به نماز پیدا کند

شیوه های جذب نوجوان به نماز - آکا

زیرا اگر احساس خوبی به نماز داشته باشد، خود در پی کسب اطلاعات و شناخت بیشتر نسبت به آن بر می آید.
گام دوم به کارگیری شیوه های غیر مستقیم است لذا باید از به کارگیری جبر و فشار در فرزندان برای انجام فریضه نماز به طور جدی پرهیز و از روش هایی استفاده کنیم که مطابق میل و علاقه نوجوانان باشد.
گام سوم، استفاده از الگوهای رفتاری است. همانند سازی با الگوهای محبوب، امری طبیعی و نظری است. مشاهده والدین، دوستان، نزدیکان، خویشان و دیگر الگوها هنگام اقامه نماز اثر خوشایندی در جذب نوجوان به این فریضه مهم خواهد داشت. لذا باید ضمن تعلیم و تکریم نماز به خصوص در سفر، میهمانی، مجالس عروسی، اردو و ... زمینه الگوپذیری فرزندانمان را فراهم آوریم.
گام چهارم، بیان خاطره های زیبا درباره اهمیت نماز است. بنابراین در مناسبت های مختلف خاطره های زیبا و اثر بخش نماز را که خود تجربه کرده ایم یا از دیگران شنیده ایم و خوانده ایم برای فرزندانمان نقل کنیم.
باشد که با استفاده از این روش ها، لذت برقراری ارتباطی ناب و خالص با خالق هستی و بهره مندی از فیوضات معنوی این احساس زیبا را به فرزندان خود هدیه دهیم.

روزنامه خراسان
ویرایش و تلخیص:آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

راه های تشویق جوانان به نماز , اگر نوجوانان نماز نخوانند , اجبار فرزند به نماز , روش جذب جوانان , جذب جوانان

تبلیغات