شیوه های جذب نوجوان به نماز - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد شیوه های جذب نوجوان به نماز ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

شیوه های جذب نوجوان به نماز

شیوه های جذب نوجوان به نمازاولین گام برای ترغیب نوجوانان به خواندن نماز این است که تلاش کنیم احساس خوشایندی نسبت به نماز پیدا کند

روانشناسی خانواده,شیوه های جذب نوجوان به نماز

زیرا اگر احساس خوبی به نماز داشته باشد، خود در پی کسب اطلاعات و شناخت بیشتر نسبت به آن بر می آید.
گام دوم به کارگیری شیوه های غیر مستقیم است لذا باید از به کارگیری جبر و فشار در فرزندان برای انجام فریضه نماز به طور جدی پرهیز و از روش هایی استفاده کنیم که مطابق میل و علاقه نوجوانان باشد.
گام سوم، استفاده از الگوهای رفتاری است. همانند سازی با الگوهای محبوب، امری طبیعی و نظری است. مشاهده والدین، دوستان، نزدیکان، خویشان و دیگر الگوها هنگام اقامه نماز اثر خوشایندی در جذب نوجوان به این فریضه مهم خواهد داشت. لذا باید ضمن تعلیم و تکریم نماز به خصوص در سفر، میهمانی، مجالس عروسی، اردو و ... زمینه الگوپذیری فرزندانمان را فراهم آوریم.
گام چهارم، بیان خاطره های زیبا درباره اهمیت نماز است. بنابراین در مناسبت های مختلف خاطره های زیبا و اثر بخش نماز را که خود تجربه کرده ایم یا از دیگران شنیده ایم و خوانده ایم برای فرزندانمان نقل کنیم.
باشد که با استفاده از این روش ها، لذت برقراری ارتباطی ناب و خالص با خالق هستی و بهره مندی از فیوضات معنوی این احساس زیبا را به فرزندان خود هدیه دهیم.

روزنامه خراسان
ویرایش و تلخیص:آکاایران

شیوه های جذب نوجوان به نماز گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات