چگونه بر رخوت ساعت 3 بعدازظهر غلبه کنیم - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چگونه بر رخوت ساعت 3 بعدازظهر غلبه کنیم ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


چگونه بر رخوت ساعت 3 بعدازظهر غلبه کنیم
,رخوت در بعدازظهر, خواب آلودگی بعدازظهر, زمان خواب آلودگی,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

آکاایران: چگونه بر رخوت ساعت 3 بعدازظهر غلبه کنیم

آکایران :رخوت در ۳ بعدازظهر، رویدادی است که در تمام اماکن کاری رخ می دهد‎

بنا به گزارش آکاایران : رخوت در ۳ بعدازظهر، رویدادی است که در تمام اماکن کاری رخ می دهد. این احساس مربوط به ریتم شبانه روزی بدن است که الگوی خواب را تنظیم می کند.


با این صحنه آشنایی دارید؟ پس از صرف ناهار، هنوز چند ساعتی از روز کاری باقی مانده ولی شما با نگاه کردن به صفحه کامپیوتر احساس خواب آلودگی می کنید. رخوت در ۳ بعدازظهر، رویدادی است که در تمام اماکن کاری رخ می دهد. این احساس مربوط به ریتم شبانه روزی بدن است که الگوی خواب را تنظیم می کند.
بدن ما در بعدازظهر سیگنال هایی را ارسال می کند که ما را مشتاق به خواب می کند. آن چه می خوریم و آن مقدار که می نوشیم نیز بر میزان انرژی ما در این ساعات اثرگذار است. ممکن است بخواهید از مواد قندی برای افزایش انرژی خود استفاده کنید، در صورتی که این مواد شما را کم انرژی تر می کنند.
در عوض از این تکنیک ها استفاده کنید:
حرکت کنید.
اگرچه این آخرین کاری است که در زمان خواب آلودگی دوست دارید انجام دهید، ولی باید بدانید که حرکت کردن بهترین راه برای بهبود هوشیاری و حال شماست. پیاده روی کنید یا از چند پله بالا روید تا خون در بدنتان به جریان بیافتد. به گفته دانا کُرن: ” چند حرکت ورزشی باعث بهبود خلق وخو و کاهش استرس می شود.” یک پیاده روی کوتاه به شما کمک می کند با انرژی و تمرکز بیشتر به کار خود بازگردید.
کارهای ساده انجام دهید.
ساده ترین کارهایی که باید انجام دهید را در دشوارترین ساعات انجام دهید. دکتر اتان گرگوری می گوید: "اگر احساس کسالت داشته باشید، نمی توانید کار خود را به بهترین شکل انجام دهید.” انجام وظایف آسان در زمانی که در بهترین شرایط برای انجام کارها نیستید، به شما اطمینان می دهد که بهره وری خود را در طول روز حفظ کنید و در زمان انجام کارها با خستگی دست و پنجه نرم نکنید.
به موسیقی گوش دهید.
موسیقی دارای اثرات مثبتی بر سلامتی ذهن است و به تمرکز کردن کمک می کند. موسیقی باعث افزایش میزان دوپامین می شود، ماده ی شیمیایی که ما را در شرایط احساسی خوبی قرار می دهد. دوپامین همچنین محرکی برای انگیزه و تمرکز است و شما را برای ادامه روز پیش می راند.

,رخوت در بعدازظهر, خواب آلودگی بعدازظهر, زمان خواب آلودگی,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

کسالت بعدازظهر و سردرد و عدم تمرکز، اغلب ناشی از کم آبی بدن است‎

آب بنوشید.
کُرن می گوید: "کسالت بعدازظهر و سردرد و عدم تمرکز، اغلب ناشی از کم آبی بدن است. یک لیوان آب بیشتر از یک ظرف شکلات به شما نیرو می دهد.” یک بطری آب در کنار خود بگذارید تا نوشیدن مداوم آب را فراموش نکنید.
ناهار سبک میل کنید.
هضم غذای سنگین انرژی زیادی از بدن می گیرد. به گفته کُرن: "آن چه ما در ۳ بعدازظهر احساس می کنیم نتیجه مستقیم آن چیزی است که در ظهر می خوریم.” از خوردن پاستا، نان، پنیر و فست فودها پرهیز کنید و یک ساندویچ سبک، برنج، سالاد، غلات و پروتئین را جایگزین کنید. کسالت بعدازظهر اغلب به علت افت گلوکز خون ایجاد می شود و شما را مشتاق به خوردن مواد قندی می کند.
اگر در بعدازظهر احساس گرسنگی کردید، از خوراکی های کم قند مثل سیب استفاده کنید. آجیل که به مغز و جسم شما انرژی می رساند، و ماست که حاوی پروتئین است و انرژی لازم را به بدن شما می دهد، از دیگر مواد غذایی هستند که می توانید در بعدازظهر مصرف کنید.
کار خود را به جای دیگر منتقل کنید.
اگر احساس کسالت کردید، سعی کنید به مکان دیگری در محل کارتان بروید. این تغییر مکان، محرکی است که باعث هوشیاری مغز می شود. یک میز ایستاده گزینه ی مناسبی برای مقابله با کسالت بعدازظهر است، که باعث افزایش فشار خون، تقویت حال عمومی و کمک به تمرکز می شود.

منبع:خوارزمی

منبع :

چگونه بر رخوت ساعت 3 بعدازظهر غلبه کنیم گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات