زیاد نصیحت نکنید بد است

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد زیاد نصیحت نکنید بد است ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

زیاد نصیحت نکنید بد است
,[categoriy]

آکاایران: زیاد نصیحت نکنید بد است

آکاایران: برخی از والدین تنها، دائما نصیحت می‌کنند این زیاد جالب نیست. یک نوجوان دوست ندارد زیاد از او سئوال شود. حتی سئوالات ساده و معمولی نظیر: امروز چطور بود؟ دیشب بهت خوش گذشت؟ فردا چه برنامه‌ای داری؟ که حتی بعضی از این سئوالات به‌نظر بی‌اهمیت می‌آیند.

برخی اوقات نوجوانی که تجربه چنین سئوالاتی را داشته، درمقابل سئوالات والدین تنها جوابی سرسری می‌دهد یا دقیقا به والدین چیزی را می‌گوید که آنها می‌خواهند بشنوندیا اصلا جواب نمی‌دهد.به‌جای آن‌که یک‌سری سئوالات پیچ‌درپیچ از نوجوانانتان بپرسید یا به او بی‌اهمیت باشید بهتر است با او درباره آنچه اتفاق افتاده صحبت کنید و بدین‌گونه مطالعه را دنبال کنید تا این‌که او را در مرکز قرارداده و دائما از او سئوالات نامرتبط بپرسید.

به گزارش آکاایران: برخی از نوجوانان شکایت می‌کنند که «مادرم از من سئوالاتی می‌پرسد و قبل از آن‌که به من فرصت دهد تا جواب دهم، خودش به آنها پاسخ می‌دهد.» پاسخگویی از طرف والدین بهترین راه برای کم کردن ارتباط بین نوجوان و والدین است. شما باید یک شنونده خوب بوده و این فرصت را به فرزندتان بدهید تا به سئوالات شما پاسخ دهد.

دوباره همان نصیحت‌های همیشگی.برخی از بچه‌ها به من می‌گویند که والدینشان باید صحبت‌هایشان را در نوار ضبط کنند و تنها کاری که لازم است انجام دهند، این بوده که دوباره آنها را پخش کنند، زیرا آنها چنین نصیحت‌هایی را بارها و بارها شنیده‌اند.

یک‌بار نوجوانی به من گفت: از این‌که با پدرش گفت‌وگو کند متنفر است. هنگامی‌که از او پرسیدم چرا؟ او گفت: هر بار که کاری اشتباه انجام می‌دهم یا نمره بدی می‌گیرم پدرم می‌نشیند و کلی بامن صحبت می‌کند، به‌عبارتی دیگر بیشتر ارتباط پدران با نوجوانانشان شامل نصیحت است.

منبع :

زیاد نصیحت نکنید بد است گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات