کشف اختلاف سن مناسب برای عروس و دامادها

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کشف اختلاف سن مناسب برای عروس و دامادها ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

کشف اختلاف سن مناسب برای عروس و دامادها
,[categoriy]

آکاایران: کشف اختلاف سن مناسب برای عروس و دامادها

آکاایران: محققان دانشگاه ملی استرالیا با مطالعه بر روی حدود دو هزار و پانصد زوج استرالیایی خوشبخت و بدبخت به مدت شش سال بین سالهای 2001 تا 2007 فاکتورهای سازگاری و بحران در روابط زناشویی را مورد بررسی قرار دادند. یکی از این فاکتورها سن است که از در یک ازدواج خوب از اهمیت بالایی برخوردار است.

نتایج تحقیقات نشان میدهد که برای زنان بهتر است با مردانی ازدواج کنند که حداکثر 8 تا 9 سال از آنها بزرگتر و یا در نهایت دو تا سه سال از آنها کوچکتر باشد. این اختلاف سنی تا حد چشمگیری پدیده طلاق را کاهش می دهد. در حقیقت مردانی که سن آنها از همسران خود بسیار کمتر و یا بسیار بیشتر است شوهران خوبی نیستند.

به گزارش آکاایران: به گزارش ایران ناز به نقل از سیدنی مورنینگ هرالد، به گفته این دانشمندان، فاکتور سن بیش از سایر فاکتورها از قبیل سطح فرهنگی و یا ریشه های جغرافیایی در ایجاد حس مشترک میان زن و شوهر نقش دارد.

همسن بودن به این معنا است که زن و شوهر هر دو از دلبستگیهای مشابهی در موسیقی، سیاست و مسائل مروبط به یک نسل برخوردارند به طوری که 17 درصد از جداییها در مواردی اتفاق می افتد که این اشتراکات وجود ندارند.

منبع :

کشف اختلاف سن مناسب برای عروس و دامادها گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
تبلیغات