loading...
با قلب خود تصمیم بگیرید تا همیشه موفق باشید !

آکاایران: با قلب خود تصمیم بگیرید تا همیشه موفق باشید !

آکاایران: محققان می‌گویند: الهام قلبی همیشه منجر به گرفتن بهترین تصمیم‌ها می‌شود.

گروهی از پژوهشگران دانشگاه نورت وسترن با مطالعه روی سیگنال‌های مغزی انسانها دریافته‌اند که وقتی انسان احساس می‌کند که چیزی به او الهام می‌شود در واقع در این لحظه می‌تواند بهترین تصمیم‌ها را برای مسایل مختلف در زندگی‌اش بگیرد.

به گزارش آکاایران: محققان می‌گویند: زمان آن فرا رسیده که مردم به اهمیت احساسات غریزی و ناخودآگاهی در درونشان پی ببرند.

به عقیده این پژوهشگران، ابهامات ناخودآگاهی در واقع به ما کمک می‌کنند که مشکلات مختلفی را که در طول زندگی و هر روز با آنها مواجه می شویم، حل کرده و در مورد آنها تصمیمات مناسبی را اتخاذ کنیم.

این محققان ابراز عقیده کردند که بر اساس مطالعات علمی، مدارک دقیق الکتروفیزیولوژیک نشان می‌دهد که ممکن نیست تصمیماتی که در این لحظه گرفته می‌شوند، اشتباه شوند و احتمال درستی تصمیمات در زمانی که حدس زده می‌شوند بسیار بیشتر از زمانی است که به دقت درباره آنها تفکر می‌شود!

این پژوهشگران با انتشار یافته‌های خود در این زمینه در مجله علمی نیچر خاطر نشان کردند: در واقع ما ممکن است بیشتر از آنچه که در موقعیت‌های روزانه به آنها فکر می‌کنیم، چیزهایی را بدانیم که در ناخودآگاه ما قرار دارد، در حالی که در تعقل اثری از این دانسته‌ها نیست.

پروفسور کن پالر در این باره اظهار داشت: در زمان حدس و الهام، حافظه ناخودآگاه نقش بازی می‌کند مانند به یاد آوردن چهره یک جنایتکار و یا پیدا کردن جواب صحیح یک سوال در یک لحظه که احتمال درستی آن بسیار بیشتر است.

منبع :تبلیغات