راهکار اصلی مدیریت اضطراب چیست؟

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد راهکار اصلی مدیریت اضطراب چیست؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: راهکار مفید مدیریت اضطراب چیست؟

 

با تحقیقات انجام شده بر روی بازرسی اضطراب و پیدا نمودن این راه حل های که باعث بهتر شدنتان در کار ، درس یا زندگی میشود با انتظارات شغلی غیرمنطقی، زندگی های اجتماعی پراز تعهد و مسئولیت، و موضوعات مربوط به سلامتی که فراتر از دانش ماست، چطور ادامه دهیم که عقب نمانیم؟ تعجبی ندارد که دنیای امروز ما، عصر اضطراب نامیده میشود. اما آیا می دانید که میزان استرس شما، اکثر به دی ان ای تان مربوط می شود تا رئیس پرتوقع تان؟!

 

به گزارش آکاایران: بنا به گزارش انجمن اضطراب و افسردگی کشور آمریکا، ناهنجاری های اضطرابی مربوط به وراثت میشوند. مطالعه ای که در سال ۲۰۱۴ در Molecular Psychology منتشرشد، نشان می دهد ارتباطی میان ناهنجاری های اضطرابی مثل OCD و ژن هایی که از والدین مان به ارث می بریم وجود دارد، که اکثر شبیه نوع وراثت در رنگ چشم و مو می باشد. بنابراین والدین مضطرب ، یعنی تربیت با اضطراب و بزرگسالی با اضطراب.

 

به گزارش تالاب:گرچه، ترس اضطرابی ما از خیلی جهات چیز خوبی هست. این احساس تنش مزمن، چیزی هست که وقتی می خواهیم برای انجام کاری مهم آماده شویم، هشیار و دقیق نگه مان می دارد و به ما انگیزه می دهد تا در رقابت ها جلو بزنیم و از خط پایان دوِ ده کیلومتر رد شویم. اما ناهنجاری اضطرابی، استرس سالم ما را تا حدودی نابود میکند و به یک مشکل جدی تبدیل میشود.

 

و اگر اضطراب در ژن شماست، ممکن هست با تمام عوارض ناخوشایند آن مثل سردرد، اختلالات خواب، یا نابودی میل جنسی مواجه شوید. اما حتی اگر والدین مضطرب و افسرده هم دارید، محکوم نیستید که همۀ وقت استرس داشته باشید. برای شما شش ترفند داریم تا بتوانید به آرامش برسید.

 

با ترس های تان روبرو شوید.

برخی از درمانگرها دریافته اند که یکی از سلاح های کلیدی در نبرد با استرس، توانایی مواجهه با ترس های مان هست. اضطراب تا حدود زیادی ناجوری بین تهدید دریافت شده و توانایی دریافت شده شما برای غلبه بر ان هست. بنابراین اگر یادبگیرید که زودتر و مکررا با ترس های تان روبرو شوید، می توانید بر انها غلبه کنید. از ارتفاع می ترسید؟ در یک کلاس ضخره نوردی یا باشگاه بولدرینگ ثبت نام کنید و خودتان را به مبارزه و چالش عادت دهید.

 

مکث کنید و اضطراب را کنترل کنید.

وقتی اضطراب تان شروع میشود، دم بزنید و نفس عمیق بکشید. می توانید هر روز صبح از نور آفتاب بهره ببرید یا وقتی استرس تان شروع شد، مکث کنید و پنج دقیقه مدیتیشن داشته باشید، توقف کردن، نفس عمیق کشیدن و پاکسازی ذهن می تواند تاثیر شگرفی داشته باشد.

 

برای کنترل اضطراب بخوابید.

تحقیقی از جانب دانشگاه برکلی کالیفرنیا دریافته هست، کم خوابی، اضطراب اساس دارتان را تشدید می کند. وقتی مغز با کمبود خواب مواجه شود، نواحی گوناگون را فریب میدهد که احساس را طی فرایندی به این تفکر تبدیل کند که شما موضوعی دارید که باید بابتش نگران باشید. و کسانی که زود نگران میشوند هم نسبت به این عارضه آسیب پذیرترند، پس هرشب یک خواب مفید ۷ تا ۹ ساعته داشته باشید.

 

خواسته ناگهانی درون تان را کنترل و مهار کنید.

خبر کوتاه این که: شما نمی توانید همۀ چیز را بازرسی کنید. وقتی ما سعی می کنیم شرایط یا نتایجی راکه واقعا نفوذی روی شان نداریم بازرسی کنیم، اضطراب شروع می شود. بنابراین این پند را بپذیرید و این موضوع را ول کنید! روی نتایجی تمرکز کنید که تحت نظارت شما میباشند تا ترس فزاینده تان کاهش پیدا کند.

 

حواس تان به نوشیدنی های تان باشد.

اگر هم اکنون با طوفانی از اضطراب روبرو هستید، آخرین کاری که دوست دارید انجام دهید نوشیدن یک فنجان قهوه هست. اثبات شده کافئین چندان موجب افزایش اضطراب و افسردگی در فرد پراسترس می شود. اگر برای آرام ماندن می جنگید، اکثر از یک فنجان قهوه در روز ننوشید.

 

از خود بپرسید: ” چه می شود اگر…؟”.

واقعا از چه چیزی تا این حد می ترسید؟ یکی از مشهور ترین تکنیک هایی که درمانگرها برای مهار احساسات منفی از آن بهرهگیری می کنند این هست که بیمار را وادار به پرسش از خود می نمایند.” بیشترین ترس من واقعا از کجا می آید؟”، ” چقدر احتمال دارد که رخ بدهد؟”، ” اگر رخ داد چگونه با آن مواجه خواهم شد؟”. خودتان را به بدترین سناریو ممکن بکشانید، با این کار میتوانید واقعیت را تا حدود بسیار زیادی قابل بازرسی کنید.

 

داغ داغ


,[categoriy]

آکاایران: راهکار اصلی مدیریت اضطراب چیست؟

برهنه کردن دختر 32 ساله برای تفتیش توسط پلیس (عکس)
,[categoriy]
لخت شدن زنان مصری برای اعتراض (عکس)
علت ازدواج مجدد بهاره رهنما
,[categoriy]
عکس های غمگین عاشقانه و رمانتیک (2)
,[categoriy]
درخواست های رابطه جنسی در دوران دوستی
,[categoriy]
سوء استفاده و رابطه جنسی مونا با رییس شرکت
,[categoriy]
عکس های لو رفته و کمیاب اینستاگرام بازیگران
,[categoriy]
عکس جنجالی لورفته از زن و شوهر لخت در پارک (+18)
,[categoriy]
عکس طنز زنان لخت لب ساحل
,[categoriy]
دختر 17 ساله شیرازی زیباترین دختر جهان شد (+عکس)
.

منبع : talab.org

راهکار اصلی مدیریت اضطراب چیست؟ گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات