بی سوادی عاطفی چیست؟ نشانه های آن را بشناسید -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بی سوادی عاطفی چیست؟ نشانه های آن را بشناسید ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته
Notice: Undefined index: menuname in /home/akairan/domains/akairan.com/public_html/khanevadeh/includes/content.php on line 420
از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مجموعه: مشاوره خانواده

بی سوادی عاطفی چیست؟ نشانه های آن را بشناسید
,سواد عاطفی, رابطه عاطفی, استقلال عاطفی,[categoriy]

آکاایران: بی سوادی عاطفی چیست؟ نشانه های آن را بشناسید

بعضی افراد دچار بی سوادی عاطفی بوده و نمی توانند احساس درون خود را بیان کنند

 

به گزارش آکاایران: بعضی افراد دچار بی سوادی عاطفی بوده و نمی توانند برای بیان احساس درون خود، واژگان مناسب پیدا کنند، یک روانشناس اجتماعی در رابطه با نشانه های بی سوادی عاطفی توضیحاتی را ارائه کرده که در ادامه می خوانید.

  

خداخواه گفت: در بسیاری از مواقع دیده شده که افراد وقتی دچار بی حوصلگی، غمگینی، ناراحتی و... می شوند نمی توانند در رابطه با شرایط خود توضیح دهند و فقط می گویند حالمان بد است.در این شرایط اینکه این وضعیت ناشی از خستگی، احساس خجالت، طرد شدن از جمع دوستان، حسادت، حس تنفر، احساس گناه، شرمندگی و یا حقارت است برای افراد مشخص نیست. 

 

این روانشناس اجتماعی با اشاره به دلایل عدم تفکیک احساسات از سوی افراد اظهارکرد: افراد زمانی که نمی توانند میان احساس خود تفکیک قائل شوند، در اصطلاح روانشناسی دچار کوری عاطفی شده اند و قادر نیستند میان احساسات منفی خود تفاوت قائل شوند. 

 

خداخواه با اشاره به بی سوادی عاطفی برخی افراد خاطرنشان کرد: بعضی افراد دچار بی سوادی عاطفی بوده و نمی توانند برای بیان احساس درون خود، واژگان مناسب پیدا کنند.

وی تاکید کرد: باید به این موضوع توجه شود که آدم ها نیاز دارند بشنوند که شما دوستشان دارید، چرا امروز ناراحت هستید، چرا جواب تلفن ها را نمی دهید و ... و در این شرایط است که بسیاری از مشکلات به آسانی حل می شوند.

 

 


.

منبع : beytoote.com

بی سوادی عاطفی چیست؟ نشانه های آن را بشناسید گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات