آکاایران:  
چگونه از دل زشت ترین توهین ها انسانی موفق متولد شد؟ - آکا

آکاایران: چگونه از دل زشت ترین توهین ها انسانی موفق متولد شد؟

به گزارش «تابناک با تو»؛ لیزی ولاسکز دختر بیست وهفت ساله ی آمریکایی دکترای ارتباطات از دانشگاه تگزاس را دارد. او گرفتار بیماری مرموزی است که تنها دو نفر در جهان به آن مبتلا هستند؛ این بیماری باعث شده است بدن او چربی ذخیره نکند، عضله ای نسازد و وزنی اضافه نکند... بیماری او با گذشت زمان پیشرفت می کند و موجب آسیب دیدن چهره ی او می شود... علاوه بر این یک چشم او نابینا و چشم دیگرش کم بیناست...
 
او با وجود تمام مراقبت های پزشکی فقط ۲۶ کیلوگرم وزن دارد و با وجود مصرف ۶ وعده ی غذایی در روز و استفاده از ویتامین و قرص آهن ذره ای چربی در بدنش موجود نیست.
به گزارش آکاایران: لیزی به خاطر چهره ی خاصش در تمام زندگی اش مورد تمسخر قرار گرفته و می گیرد...
 
چگونه از دل زشت ترین توهین ها انسانی موفق متولد شد؟ - آکا

 
با عبارت هایی مانند "من اگر جای تو بودم یک ماسک وحشتناک می خریدم تا مردم کمتر بترسند!" یا "چند می گیری تو خواب من نیای؟!" اگر جای لیزی بودید چه می کردید؟ او بارها به فکر خودکشی افتاد... بارها به زمین و زمان ناسزا گفت... اما سرانجام؛ از یک جایی به بعد به این نتیجه رسید که او هم حق زندگی دارد و حالا که نمی تواند تقدیرش را تغییر دهد، باید نگاه مردم را عوض کند!
او تصمیم گرفت با تمام توانایی هایی که دارد، زنده بماند و زندگی کند.
 
چگونه از دل زشت ترین توهین ها انسانی موفق متولد شد؟ - آکا

 
او می گوید: «من یک انسانم و اگرچه این مسائل (طرد شدن از اجتماع، تحقیر، توهین) به من صدمه می زند اما سعی می کنم نسبت به این امور بی تفاوت باشم.». او تصمیم گرفت ۴ هدف را در زندگی اش دنبال کند: خود را به عنوان یک سخنران توانمند در تشویق دیگران به پیشرفت و زندگی معرفی کند؛ تحصیلات عالی داشته باشد؛ کتاب بنویسد؛ برای خودش زندگی تشکیل دهد و شغل مناسبی داشته باشد. او اکنون در یک انجمن خیریه کار می کند و برای بچه های بی سرپرست لباس و مواد غذایی تهیه می کند. همچنین در طی ۷ سال توانسته بیش از ۲۰۰ کارگاه آموزشی برپا کند. کتاب دوم وی اخیرا به چاپ رسیده است.
همه ی انسان ها می توانند عالی باشند، حتی اگر دلپذیر نباشند، بیمار باشند و... از نقاط ضعف باید به عنوان موضع قدرت استفاده کرد.

رازهای موفقیت   

مطالب مرتبط

پست های غم انگیز اینستاگرام، آینه ی افسردگی

.

منبع : tabnakbato.ir


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

سخنرانان موفق زشت

تبلیغات