ایده های ساده برای شاد زندگی کردن - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ایده های ساده برای شاد زندگی کردن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران:  
به گزارش «تابناک با تو»؛ خوشحال بودن در زندگی همه ی وقت پله های موفقیت هست و اگر شما بتوانید شادمان و شاداب باشید مطمئنا در زندگی پیروز خواهید شد .
درواقع، شادی حالتی هیجانی هست که نشانگر میزان رضایتمندی فرد در اساس های گوناگون بویژه اساس های روانی هست.
به گزارش آکاایران: هنگامی که انسان خوشحال هست بعضی مناطق مغز او تحریک میشود و ترشح بعضی هورمون ها ازجمله سروتونین و نوراپی نفرین و دوپامین در بدن افزایش پیدا میکند.
خوشحال بودن و خوشحال زندگی کردن و روی خوش نشان دادن به زندگی و مقابله با مشکلاتی که در زندگی برای هر فردی به وجود می آید از ارکان سلامت روان محسوب میشود.
افراد سالم که دچار افسردگی نیستند به صورت ذاتی به دنبال شادمانی میباشند و لازم به ذکر هست که در حالت شادی انرژی بدن افزایش می یابد و عملکرد ذهنی فرد کارآمدتر و بهینه تر میشود.
افراد درمورد یک پدیده یکسان به میزان یکسان هیجان شادی از خود نشان نمی دهند و به همین علت راهکارهای متفاوتی توصیه میشود تا در نهایت همۀ افراد بتوانند شادی خود را افزایش دهند.
با دقت به اینکه شادی حالتی روانی هست که پس از برآورده شدن خواسته های انسان ایجاد می شود و شامل میزان عاطفه مثبت و رضایتمندی فرد هست، بنابراین برای اینکه بتوانیم خوشحال باشیم می توانیم از این راهکارها بهره گیری کنیم:
1 ـ بازسازی نگرش ها و شناخت ها: در این تمرین لازم هست ابتدا مشخص کنید چه اتفاقاتی باعث میشود تا شما دچار خلق پایین و ناراحتی شوید. سپس معین کنید بازرسی کدام یک از اتفاقات تحت اختیار شما بوده هست و به نقش خود در بروز آن اتفاق نمره دهید.
پس از آن لازم هست مشخص کنید چگونه میتوانید اتفاقات را بپذیرید و به میزان پذیرش خود نمره دهید. فهرستی از راه حل هایی را تهیه کنید که میتوان بر آن اتفاق غلبه کرد و احتمال موفقیت آن راه حل ها را نیز تعیین کنید.
2 ـ مدیریت زمان: برنامه ریزی به منظور درست و بموقع انجام دادن کارها به کاهش استرس و افزایش شادی منجر میشود.
3 ـ تهیه فهرستی از موفقیت ها و تمرکز بر انها
4 ـ برقراری روابط اجتماعی و رفت آمد با دوستان و اقوام
5 ـ تمرین مثبت نگری: تهیه فهرستی از ویژگی های مفید نزدیکان و اطرافیان و مرور انها
6 ـ مشورت: همفکری هنگام تصمیم گیری منجر میشود تا تصمیمات بهتری بگیرید و ترس از شکست در شما کاهش یابد.
7 ـ شمارش نعمت ها و تهیه فهرستی از دارایی های مادی و غیرمادی و تمرین شکرگزاری
8 ـ گوش دادن به موسیقی: موسیقی، نواحی خاصی در مغز راتحریک میکند که به افزایش شادی منجر میشود.
9 ـ تنفس عمیق و تمرین آرام سازی عضلات به منظور کاهش استرس و افزایش شادی
10 ـ عضویت در انجمن های خیریه

11 ـ خواندن مطالب خنده دار
12 ـ انجام فعالیت های لذتبخش
 منبع:talab
مطالب مرتبط

چگونه چشم و همچشمی را کنار بگذاریم؟

چگونه خشم خود را کنترل و درجه بندی کنیم؟

آیا من یک «خرچنگ» هستم؟

.

منبع : tabnakbato.ir


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله ایده های ساده برای شاد زندگی کردن شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

ایده های ساده برای شاد زندگی کردن گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
تبلیغات