عاملی مرموز که باعث می شود کم خوابی گریبانگیر شما شود -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد عاملی مرموز که باعث می شود کم خوابی گریبانگیر شما شود ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مجموعه: مشاوره خانواده

عاملی مرموز که باعث می شود کم خوابی گریبانگیر شما شود
,تاثیر کم خوابی بر بدن, کم خوابی, کمبود خواب,[categoriy]

آکاایران: عاملی مرموز که باعث می شود کم خوابی گریبانگیر شما شود

وجود یک پروتئین در عضله می تواند سبب بی خوابی و کم خوابی در افراد شود

 

به گزارش آکاایران: احساس خواب آلودگی و یا برعکس بی خوابی مزمن مشکلی است که باعث بیماری افراد می شود، اما راه حل نوین پزشکی می تواند امید تازه ای برای درمان این اختلال باشد.

 

دانشمندان در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند وجود یک پروتئین در عضله می تواند سبب بی خوابی و کم خوابی در افراد شود.

 

تا پیش از این تحقیق دانشمندان اعتقاد داشتند که تنها مغز و بخش هیپوتالاموس آن مسئول کنترل خواب است و می تواند سبب بی خوابی یا خواب عمیق در افراد شود، اما تحقیقات نوین نشان داده است که پروتئین BMAL۱ (عضله) که در عضلات وجود دارد سبب بی خوابی در افراد می شود.

 

این یافته ها حاصل تحقیقات دانشمندان آمریکایی است و آن ها با حذف پروتئین BMAL۱ از بافت عضله موش های آزمایشگاهی شاهد برطرف شدن بی خوابی و به خواب عمیق فرو رفتن موش ها شده اند.

 

بر این اساس کارشناسان امیدوار هستند شیوه جدیدی برای درمان مشکل بی خوابی در افراد با استفاده از غیر فعال کردن این پروتئین پیدا کنند.

 

محرومیت از خواب که به ویژه برای افراد شب کار، خلبان ها و کادر پروازی یک مشکل شایع است می تواند زمینه ساز ابتلا به مشکلات هچون چاقی، افسردگی، حمله قلبی و سکته مغزی در آن ها شود.

 

تا پیش از این یافته دانشمندان بدن را صاحب یک ساعت بیولوژیک می دانستند که مسئول کنترل ریتم خواب شبانه روز افراد است و الگوی خواب را تعیین می کند؛ اما یافته های نوین که نتایج آن در مجله eLife به چاپ رسیده است نشان می دهد پروتئین BMAL۱ در واقع نوعی پروتئین موثر در تنظیم چرخه خواب است و میزان کم آن در عضلات سبب بهبود کیفیت خواب می شود.

 

کارشناسان در گام اول این پژوهش را بر روی موش های آزمایشگاهی انجام داده اند، زیرا موش ها دارای ویژگی های زیست شناسی بسیار مشابهی با انسان ها هستند.

 

 


.

منبع : beytoote.com

عاملی مرموز که باعث می شود کم خوابی گریبانگیر شما شود گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات