مدیران برتر چگونه کارهای روزانه خود را مدیریت می کنند؟ -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مدیران برتر چگونه کارهای روزانه خود را مدیریت می کنند؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مجموعه: مشاوره خانواده

مدیران برتر چگونه کارهای روزانه خود را مدیریت می کنند؟
,مدیران برتر و گوش کردن, مدیران برتر, تماس با مدیران برتر

آکاایران: مدیران برتر چگونه کارهای روزانه خود را مدیریت می کنند؟

کارهای مهم را اولویت بندی کنید و فاقد سردرگمی چند وظیفه را در یک زمان انجام دهید

 

به گزارش آکاایران: شناخت بهترین روش برای ساماندهی to-do لیست امری دشوار است. نوشتن و ذخیره کردن چندین صفحه در دفترچه یادداشت تلفن همراه، کار با اسلک (Slack) و ترلو (Trello) و یا استفاده از تعداد زیادی نرم افزار to-do لیست که هیچگاه هیچکدام از کارها در این لیست ها تیک نمی خورند، روش هایی هستند که بطور معمول انجام می دهیم. 

 

صالحفندیک، مدیرعامل بهره وری استارتاپ Doist، می گوید: «چیزی که بیشتر از یک اپلیکیشن اهمیت دارد، وجود یک سیستم قابل اعتماد است که به شما کمک می کند کارهای مهم را اولویت بندی کنید و فاقد احساس سردرگمی چند وظیفه را در یک زمان انجام دهید.».

 

کمپانی Fast با 10 مدیرعامل درباره نحوه مدیریت وظایف روزانه و هفتگی شان گفتگو کرده است. اگرچه اولویت های این 10 مدیر متفاوت است، اما همه آنها روند کار خود را بر اساس نیازهای روز خود مرتب می کنند.

 

هدف بسیاری از مدیران این است که تا حد ممکن to-do لیست خود را خلاصه کنند تا وظایف یک روز به روز بعدی به تعویق نیفتد. راشل بلومنتال، مدیر عامل Rockets of Awesome، همه اولویت های روزانه خود را روی یک برگه به صورت فشرده و با دست خطی ناخوانا می نویسد.

 

او مهمترین کارهایی که در یک روز باید انجام دهد را روی دست خود، فاصله بین انگشت شست و اشاره می نویسد. «این روش باعث می شود تمام روز به آن نگاه کنم و فراموش نکنم».

 

اسکات تانن، مدیرعامل کمپانی کالای خواب لوکس Boll & Branch نیز همانند بلومنتال از یادداشت فقط در مواقع ضروری استفاده می کند. در غیر اینصورت و مواقع غیر ضروری خودش را با نوشتن به زحمت نمی اندازد. او می گوید: «به ندرت چیزی را می نویسم، همه چیز را در حافظه ام نگه می دارم. اغلب چیزی را فراموش نمی کنم».

  

اجازه دهید اینباکس شما راهنمایتان باشد 

در حالیکه بعضی از مردم از اورنوت، گوگل کیپ و یا ازاپلیکیشن های یادداشت برداری استفاده می کنند، تعدادی از مدیران مانع استفاده از لیست های دست نویس می شوند و در عوض از اسلک یا ترلو برای مدیریت کارهایی که باید انجام شود استفاده می کنند. دان تران، مدیرعامل دفتر مدیریت استارتاپ Q گفت: «من از  ایمیل ستاره دار در جیمیل به عنوان یک to-do لیست استفاده می کنم و معمولا عصر و آخر هفته را به بازبینی ایمیل های تلنبار شده میگذرانم».

 

شیوانی سیرویا، مدیرعامل استارتاپ فینتک Tala، از اینباکس و اسلک به عنوان یک to-do لیست استفاده می کند؛ اگر پیام یا ایمیل ستاره داری وجود داشته باشد یعنی کاری باقی مانده است که باید انجام شود.

 

پررنا گوپتا، مدیر عامل اپلیکیشن Hooked، نیز از اینباکس خود به عنوان یک to-do لیست بهره می برد. او ایمیل هایی را که لازم است به آنها پاسخ دهد را Unread می کند و با استفاده از گوگل ریمایندر ایمیل هایی را که زمان در آنها تعیین کننده است را اولویت بندی می کند. اما با این حال قبول دارد که گاهی اوقات این عمل کافی نیست. «اگر بطور اتفاقی چندین ایمیل تلنبار شوند یک فایل متنی فاقد اسم می سازم و لیستی از کارهای در حال اجرا را در آن نگه میدارم. اما بطور کلی سعی می کنم این فایل متنی را فاقد ذخیره کردن رها کنم که اینکار من را وادار می کند تا همه کارها را در زمان مشخص انجام بدهم».

 

برای بسیاری از مدیران، ساده بودن لیست های دستی  و جدول های کاری باعث می شود که وقتی با تعداد انبوهی از اپلیکیشن های مدیریت وظایف روبرو می شوند، دوباره به آنها روی آورند. سیرویا میگوید او از اپلیکیشن های یادداشت برای لیست کارهای فوری و از گوگل داک برای کارهای طولانی مدت استفاده می کند. با این حال، همانند بلومنتال و تانن او ترجیح می دهد مابقی کارهای خود را با کاغذ انجام دهد. سیرویا می گوید: «مزیت های سیستم دیجیتالی را به خوبی می دانم ولی هنوز هم لیست کاغذی برایم مفیدتر است».

 

,مدیران برتر و گوش کردن, مدیران برتر, تماس با مدیران برتر

برای اینکه یک مدیر موفق شوید،ممکن استحتی سال ها طول بکشد

 

تد شرافت، مدیرعامل یک شرکت نرم افزاری، یک لیست دست نویس از کارهای روزانه اش که می بایست انجام شوند را پیش خود نگه می دارد، چری رابینسون، مدیر عامل استارتاپ مسافرتی Tastemakers Africa، از یک پلنر دست نویس برای انجام کارهای کوتاه مدت استفاده می کند. تران تعدادی از کارهای مهمتر و با اولویت بالاتر را پرینت می گیرد. «من دفترچه ای را همیشه همراه خودم نگه می دارم تا کارهایی که باید پیگیری شوند را به یاد داشته باشم». او همچنین در ادامه می گوید یک دفترچه دومی هم دارم تا ایده های بزرگی که به ذهنم می رسد را یادداشت کنم و در زمان مناسب و با فکر باز مرور کنم.

 

برخی مدیران از کمک های دیجیتال در قالب دستیار دیجیتالی استفاده می کنند. حتی تانن هم که به قدرت ذهن در حفظ  و به یادآوری ایمان دارد، تعدادی از کارهای خود را به دستیار هوش مصنوعی خود می سپارد. از سوی دیگر، بلومنتال و تران دستیارانی دارند که به برنامه ریزی و مدیریت زمان کمک می کنند. بلومنتال می گوید: «روزی که اختیار تقویمم را به دستیارم دادم روزی بود که 40 درصد از زمانم بهم برگشت».

 

با همه این توضیحات، اگر شما زمان خود را به درستی مدیریت نکنید to-do لیست بی ارزش است. یونها کیم، مدیرعامل اپلیکیشن Habit می گوید: «یکی از اسرار کار من این است که برای خودم محدودیت زمانی ایجاد می کنم. در استارتاپی مانند شرکت ما،  همیشه لیست های بلند بالایی از کارها داریم و امکان اینکه یک پروژه فقط در یک جلسه به پایان برسد موجود نیست».

 

پی بردن به نحوه کار این لیست ها که قرار است برای شما موثر باشند مهارتی است که حتی باتجربه ترین مدیران هم می بایست زمانی را صرف آن کنند. به عبارت دیگر اینکه صبور باشید. ریانا لین، مدیرعامل شرکت نرم افزاری صنایع غذایی FoodTrace به این نکته اشاره دارد که:« برای اینکه یک مدیر موفق شوید، مدیریت روند کار روزانه و to-do لیست ماه ها و یا حتی سال ها ممکن است طول بکشد». او همچنین ادامه داد باید به چیزهایی که هیچوقت در لیست کارهای روانه تان جایی ندارند مثل مراقبت از خود، اهمیت داد و آنها را در اولویت گذاشت. «غذای خوب و خواب مناسب کلید همه اینهاست».

 

 

.

منبع : beytoote.com


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله مدیران برتر چگونه کارهای روزانه خود را مدیریت می کنند؟ شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

مدیریت لیست کارهای روزانه در گوگل , مدیریت کار های روزانه

مدیران برتر چگونه کارهای روزانه خود را مدیریت می کنند؟ گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات