آکاایران: وسایل ضروری که در فصل سرما باید در “کیف دستی تان” بگذارید

روی خط خبرگزاری ها, راهنمای خانواده

به گزارش آکاایران: حمل وسایل ضروری و مورد نیاز در فصل زمستان در کیف دستی می تواند باعث محافظت از فرد در مقابل انواع بیماری های مختلف شود و لذا ضروری است فرد در خصوص این وسایل آگاهی پیدا نمایند.
به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران؛ اغلب بانوان عادت به حمل کیف های دستی سنگین دارند که اغلب وسایل موجود در این کیف ها زائد و تنها باعث خستگی و بروز خطر “کمر درد” می شود.

پزشکان با توجه به فرا رسیدن فصل سرما توصیه می کنند بانوان برخی لوازم ضروری را در کیف دستی خود قراردهند تا به این ترتیب میزان محافظت آنها در برابر ابتلا به انواع بیماری ها مانند سرماخوردگی و یا “آنفولانزای فصلی” بالا رود.

گفتنی است از جمله وسایل ضروری،”ژل آنتی باکتریال” است که به ویژه پس از استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و یا به هنگام دست زدن به اشیا مختلف می تواند مانع از اننتقال میکروب ها و بیماری ها به فرد شود.

از جمله دیگر وسایل ضروری دستمال کاغذی و دستکش است که می توانند به ویژه هنگامی که فرد در تماس با افراد بیمار قرار دارد باعث محافظت از او شود پزشکان در عین حال توصیه اکید می کنند که افراد در حفظ بهداشت کیف دستی خود بکوشند و از استفاده از دستمال‍ های کاغذی فاقد محافظ و رها شده در کیف جدا خود داری کنند زیرا در این حالت این دستمال کاغذی سرشار از میکروب و آلودگی است.

همچنین توصیه می شود دستکش ها به بصورت دوره ای شسته شوند و بهتر است از دستکش با رنگ های روشن استفاده شود تا فرد بهتر بتواند زمان شستشوی دقیق را تشخیص دهد.

شستشوی دستکش بویژه هنگامی که در معرض رطوبت قرار می گیرد بسیار اهمیت دارد و اهمال در این کار می تواند باعث سرایت بیماری های مختلف به خانم ها شود.

.

منبع :

تبلیغات